«Наша спільна мета – створити місто, комфортне для проживання»

|  09. 10. 2018

08 жовтня у Білій Церкві у рамках звіту міського голови про роботу Білоцерківської міської ради та виконавчого комітету за січень-серпень 2018 року відбулися дві зустрічі Геннадія Дикого: з підприємцями міста та жителями Залізничного селища.

Варто відмітити, що відповідно до Статуту територіальної громади міста Біла Церква, який був затверджений рішенням Білоцерківської міської ради  від 29 березня 2018 р. № 2010-48-VII та зареєстрований Міністерством юстиції України від 26 квітня 2018 року № 6 (Додаток 8), Білоцерківський міський голова не рідше одного разу на півроку звітує про свою роботу перед територіальною громадою.

Розпочавши звітування перед представниками бізнесу, Геннадій Дикий, у першу чергу, подякував підприємцям за те, що вони працюють не лише задля власного добробуту, а й надають робочі місця білоцерківцям та сумлінно сплачують податки.

«Я вирішив розпочати низку зустрічей у рамках звіту міського голови з підприємцями, адже саме вони, здійснюючи свою діяльність, створюють нові робочі місця, сплачують податки до бюджету м.Біла Церква. Тому важливо, аби вони знали, на що спрямовуються кошти, сплачені ними у вигляді податків», - наголосив Геннадій Дикий.

Під час звіту міський голова зупинився на питанні міського бюджету, наголосивши, що фактичний обсяг фінансових ресурсів бюджету м.Біла Церква станом на 01 вересня 2018 року склав 1 352 959 622 грн, у тому числі: доходи загального фонду – 1 315 452 530 грн, доходи спеціального фонду – 37 507 092 грн. У порівнянні з відповідним періодом 2017 року, доходи загального фонду зросли на 17,3%, або на 79 384 668 грн.

Податок та збір на доходи фізичних осіб у структурі надходжень до міського бюджету становить 58,3%, єдиний податок – 18,1%, акцизний податок – 9,8%, плата за землю – 7,5%, інші – 6,3%.

Щодо видатків, то найбільшу питому вагу у їхній структурі становлять видатки на утримання установ соціально-культурної сфери міста – 617 954 495 грн, у тому числі на освіту – 53,5%, охорону здоров’я – 32,3%, культуру – 5,4%, соціальний захист та молодіжні програми – 5,7%, фізична культура та спорт – 2,9%.

Геннадій Дикий наголосив, що у Білій Церкві працює 24 школи, і тільки в кількох із них школярі навчаються у другу зміну; функціонує 36 дитячих садків, черги до яких відсутні. До того ж, за останні два роки було відкрито близько 500 додаткових місць у дошкільних навчальних закладах.

Мережа лікарняних закладів міста є досить розгалуженою. Поступово впроваджується медична реформа, розширюється мережа амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Починаючи з 01 жовтня ц.р, Центри первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2 фінансуватимуться за договорами, підписаними з Національною службою здоров’я України, що дасть ряд переваг для даних медичних закладів. Крім того, укладання декларацій із пацієнтами дасть змогу лікарям вийти на необхідний фінансовий рівень та забезпечити собі гідну заробітну плату.


Переваги для підприємців

Під час звіту Геннадій Дикий зупинився на кроках, здійснених міською владою для поліпшення умов діяльності підприємців у Білій Церкві. Зокрема, минулого року було зменшено пайову участь (сплату підприємцем коштів до міського бюджет при здачі об’єкта в експлуатацію) з 10% до 1%, цьогоріч ця частка становить 2%.

«Наше завдання – забезпечити всі умови для підприємця, аби він міг створювати нові робочі місця. Це дасть змогу вже завтра повернемо ці кошти з податком на прибуток», - наголосив міський голова.

Геннадій Дикий також наголосив на можливостях для підприємців Білої Церкви у рамках співпраці з Українсько-німецьким фондом, що передбачає надання кредитів на розвиток малого та середнього бізнесу – відповідно до створеної програми та підписаного в цьому році меморандуму. Про механізми співпраці в рамках цієї програми підприємців буде ознайомлено та повідомлено пізніше.


Прозора діяльність влади – запорука довіри громади

Геннадій Дикий зупинився на системі публічних закупівель та продаж «Prozorro», наголосивши, що в місті обліковується 46 розпорядників різних рівнів коштів місцевого бюджету. Станом на 01 вересня ц.р. в системі електронних закупівель «Prozorro» оголошено 350 закупівель, підписано договорів на загальну суму понад 247 млн грн. Це дало змогу зекономити майже 20 млн грн. бюджетних коштів. До того ж, Біла Церква однією з перших провела аукціон у системі «Prozorro Продажі», за допомогою якої відбувся продаж нерухомого майна (нежитлової будівлі).

Також нещодавно був підписаний меморандум про співпрацю з Центром політичних студій та аналітики «Ейдос», що передбачає повну візуалізацію й аналіз міського бюджету з метою  уникнення будь-яких корупційних складових. Система частково впроваджена та доступна на офіційному сайті Білоцерківської міської ради у розділі «Прозора влада», і наступними кроками з її впровадження будуть системи PAYWATCH, «Бюджет на мапі», «Комунальні підприємства» тощо.

«Саме завдяки таким крокам, Білій Церкві вдалося піднятися у рейтингу «Прозорі міста» і посісти 26 місце  серед 100 найбільших міст України, а в рейтингу прозорості інвестиційної сфери – 5 місце після таких міст, як Львів, Івано-Франківськ, Вінниця та Київ. Про це свідчать останні дані антикорупційної організації «Трансперенсі Інтернешнл». Так, нам є над чим працювати, але є і певні здобутки», – наголосив Геннадій Дикий.


Освітлення в місті

Такі успішні показники дають змогу нашому місту у майбутньому залучати кредити від міжнародних компаній на впровадження важливих для міста проектів. Але крім того, у Білій Церкві триває реалізація масштабного проекту «Модернізація вуличного освітлення в м. Біла Церква», який фінансується за рахунок грантового кредиту від НЕФКО. Проект передбачає заміну близько 2,5 тисяч світильників на енергозберігаючі, модернізацію шаф включення та мереж. Станом на вересень встановлено 1361 світильник, кронштейнів – 106 шт., гаків 579 шт., СІП – 11821 м та фурнітури на СІП – 4083 шт. Закінчення реалізації проекту планується до кінця року.

У 2018 році на утримання мереж вуличного освітлення міським бюджетом виділені кошти в сумі 4 822,790 тис. грн. Станом на вересень  замінено 2665 ламп, в тому числі проведено ремонт світильників біля шкіл, на переходах, перехрестях та в місцях масового скупчення людей. Завдяки планомірній роботі протягом попередніх років з освітлення магістральних шляхів, цього року вже з’явилась можливість приділити значну увагу освітленню прибудинкових територій.


Піклування про незахищених

Геннадій Дикий наголосив, що цьогоріч завдяки спільним зусиллям міської влади, благодійної організації «Хоф Шлютер», Міжнародного благодійного фондц «Друзі – дітям Чорнобиля» а також будівельників міста, вдалося відкрити оновлене приміщення Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), який обслуговує понад 2 тис. осіб, які цього потребують. Саме тому з міського бюджету було виділено 3,5 мільйони гривень на капітальний ремонт нового приміщення територіального центру. Відтепер до послуг одиноких громадян, громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та учасників АТО більше 700 квадратних метрів капітально відремонтованого, умебльованого і оснащеного необхідним обладнанням приміщення.

Міський голова також наголосив, що в місті діє Програма соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Біла Церква «Турбота». Всього за звітний період  за рахунок міського бюджету використано кошти в розмірі 5,3 млн. грн. Більше 4,8 млн у вигляді адресної грошової допомоги надано незаможним верствам населення та особам, які опинилися в скрутних непередбачуваних екстремальних та надзвичайних життєвих обставинах.


Якісне медичне обслуговування

Отримання якісних медичних послуг жителями міста – один із пріоритетів роботи міської влади. Тож протягом 2018 року було відкрито амбулаторію сімейної медицини «Здорова родина» на масиві Леваневського, Капітально відремонтовано приміщеннях амбулаторії – загальної практики-сімейної медицини №7 на вул. Некрасова, 30.

Заплановане відкриття амбулаторії по вул.І.Кожедуба, 155, де наразі проводяться ремонтні роботи. Завершено роботи по ремонту вікон та 3-х ліфтів у міській лікарні №2. Відремонтовано 2-й поверх хірургічного корпусу міської лікарні № 1. Проводяться роботи по ремонту покрівлі будівлі міської лікарні №3.

Відтепер жителі нашого міста зможуть записатися на прийом до лікаря, не виходячи з дому та заощадивши свій час – через інтернет за допомогою комп’ютера, телефону або планшету. Зробити це дасть змогу система Helsi, яка нещодавно почала впроваджуватися в амбулаторіях Міського центру первинної медико-санітарної допомоги №1, а в подальшому охопить всі амбулаторії Білої Церкви.

У місті триває загальна комп’ютеризація медзакладів, що значно спростить отримання послуг мешканцями.


Підготовка до опалювального сезону

Під час зустрічі у рамках звіту Геннадій Дикий наголосив, що незадовго до початку опалювального сезону у Білій Церкві було збудовано дві нові котельні на вул. Коновальця, де раніше були постійні проблеми з теплопостачанням. Нові опалювальні котельні повністю автоматизовані і не потребують постійного знаходження обслуговуючого персоналу. Коефіцієнт корисної дії котелень достатньо високий – не менше 92%. В кожному будинку встановлені індивідуальні теплові пункти, які реагують на зміни погоди. Від котелень до будинків прокладено нові попередньо ізольовані теплотраси.

Загалом по місту було замінено 8000 погонних метрів труб опалення на попередньо ізольовані. Проводиться реконструкція котелень за адресами: Короленка, 49-Б, Гризодубової, 84-Б, О.Гончара, 1.


Зони відпочинку

Також було акцентовано увагу на низці заходів, які здійснюються у нашому місті з метою поліпшення екології та благоустрою. Зокрема, це розчистка острову Дитинства площею 36 га, що дало змогу облаштувати для білоцерківців рекреаційну зони з місцями відпочинку, і робота в цьому напрямку триватиме.

У місті активно створюються проекти з облаштування нових просторів. Зокрема, розпочато будівництво центральної алеї майбутнього скверу на масиві Таращанському; проведено конкурс та визначено переможця на кращий ескізний проект реконструкції площі по вулиці Героїв Небесної Сотні зі спорудженням пам’ятника з метою вшанування загиблих героїв Небесної Сотні та борців за волю і Незалежність України тощо.


Збереження річки Рось

Задля підтримки екологічного балансу та збереження водної артерії міста, протягом звітного періоду були виконані роботи щодо санітарної розчистки  водних об’єктів міста від мулу, сміття та рослинності в деяких місцях, які найбільше цього потребували.

Постійно проводиться контроль та працює комісія по виявленню несанкціонованих врізок до зливової каналізації міста, задля убезпечення річки від забруднення побутовими не очищеними водами.

«Наша спільна мета – створити місто, комфортне для проживання, аби в ньому мала бажання залишатися молодь, аби було якомога менше негативних соціальних явищ, щоб такі галузі, які освіта, культура, спорт успішно розвивалися, а жителі міста вели здоровий спосіб життя», - наголосив міський голова.


Нове приміщення для ЦНАПу

Під час свого звіту міський голова зупинився на тому, що в цьому році було придбано недобудоване приміщення по вулиці Театральна. Вищеозначений недобуд має стати новим сучасним та комфортним Центром надання адміністративних послуг Білої Церкви, який відповідатиме вимогам законодавства та буде максимально зручним та доступним для отримувачів послуг. Крім того, після закінчення ремонтних робіт у будівлю переїдуть більшість муніципальних управлінь, що, безумовно, позитивно позначиться на їхній роботі і буде зручним для білоцерківців.


У центрі уваги – здоров’я та безпека юних білоцерківців

Одним із пріоритетним завдань для міської влади є забезпечення здорового способу життя білоцерківців, а зокрема молодого покоління. З цією метою у 6 навчальних закладах міста створено сучасні спортивні майданчики та стадіони із якісним покриттям, що дасть змогу займатися різними видами спорту; відремонтовано два спортивних зали у загальноосвітніх школах.

На приміщеннях 16 дошкільних навчальних закладів буде встановлено індивідуальні теплові пункти з функцією погодного регулювання.

Також було вирішено проблему із приміщенням музичної школи №2,  приміщення якої перебувало в непридатному стані; прийнято рішення міської ради «Про організаційно-правові заходи щодо створення комунального закладу Білоцерківської міської ради Білоцерківська школа мистецтв №3 в місті Біла Церква».


Аби місто було безпечним

Під час зустрічі Геннадій Дикий звернувся до підприємців долучитися до проекту «Безпечне місто», підключивши камери зовнішнього спостереження, які встановлені на їхніх підприємствах. Це  дасть змогу знизити рівень злочинності в місті, адже інтелектуальна систему дозволить фіксувати номерні знаки авто, ідентифікувати обличчя тощо.

Як було зазначено, у рамках проекту «Безпечне місто» у Білій Церкві збудовано моніторинговий центр та під’єднано 7 камер відеонагляду; завершуються підготовчі роботи з будівництва периметральної системи відеонагляду міста з підключенням ще 24 камер; в усіх школах міста встановлені тривожні кнопки для підвищення безпеки учнів; у Першій Білоцерківській гімназії завершується впровадження проекту «Розумна та безпечна школа» тощо.


Громадський бюджет

Під час зустрічі було акцентовано увагу на впровадженні проектів Громадського бюджету, які здобули перемогу у 2017 році. Так, наприклад, з початком нового навчального року відкрив свої двері для школярів ЗОШ № 22 сучасний хімічний кабінет. Інтерактивний паркан допомагає школярам цікавитись наукою прямо на вході на територію ЗОШ№5. Чекають на відвідувачів дитячі та спортивні майданчики на Вокзальній, Залізничному селищі  та Піонерській. Бібліотеки №8 по вул. Леваневського, 57 переоблаштовано під коворкінг простір.


Транспорт для всіх

Важливим для міста є розвиток транспортної системи. Міською владою було проведено низку конкурсів для перевізників, які дають змогу підвищувати якість перевезення пасажирів. Зокрема, наслідком проведеного  конкурсу стала заміна транспорту малої пасажиромісткості на автобуси великої пасажиромісткості на маршрутах №№ 2,3,4,5,11,13,16, 17, 17-А, 18, 19, 21, 25.

Варто наголосити, що міський транспорт, який обслуговує маршрути загального користування, на 87% забезпечений приладами GPS-моніторингу; 69% обладнані засобами візуального та звукового оголошення зупинок; 84% автобусів облаштовані відеореєстраторами зовнішнього та внутрішнього спостереження; проводиться робота зі 100%-го забезпечення водіїв уніфікованою формою одягу; 24 одиниці міського транспорту пристосовані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями тощо.

«Щодо перевізників, які не будуть виконують своїх зобов’язань щодо якості перевезень, будуть вживатися відповідні заходи, - наголосив міський голова. – Наша мета – забезпечити в місті якісний, безпечний та комфортний процес надання послуг з перевезення пасажирів».


Ремонт «Горбатого мосту»

Під час звіту міський голова зупинився на питанні, яке цікавить багатьох білоцерківців, - реконструкція «Горбатого мосту». Очікувана вартість робіт заявлена в системі публічних закупівель Prozorro становила 32,5 млн грн, проте після проведених відкритих торгів сума зменшилась майже на 4 млн і склала 28,970 млн грн. Проектом передбачено: ремонт прогонової будови; ремонт елементів опор; заміна дорожнього та пішохідного полотна; приведення геометричних параметрів під'їздів, мостового полотна до нормативних показників; улаштування водоскидних споруд з проїжджої частини та зливоприймальних колодязів; перевлаштування мережі освітлення; монтаж огородження; організація дорожнього руху. Згідно з договором з підрядною організацією, завершити капітальний ремонт заплановано до кінця поточного року.


Співпраця з ПАТ «Укрзалізниця»

Цей рік яскраво демонструє результати довгих переговорів з керівництвом ПАТ «Укрзалізниця», які конструктивно позначились на можливостях для білоцерківців. Окрім досягнених домовленостей, які надали можливість безпечного ремонту «Горбатого мосту»,  є ще один вагомий результат – побудовано унікальний  пішохідний перехід між вул. Леваневського та вул. Павличенко.  Будівництво переходу здійснювало ПАТ «Укрзалізниця», а організацію ремонту та облаштування підходів до колій взяло на себе місто (1,5 млн грн із місцевого бюджету). Також із міського бюджету профінансовано встановлення камер відеоспостереження.

Цей перехід, по суті, став першим регульованим пішохідним переходом в Україні, який оснащений звуковою та світловою системами сигналізації, камерами відеоспостереження. Новий перехід дасть змогу значно знизити рівень травматизму громадян на залізних коліях.


Ремонти доріг та тротуарів тривають

Міський голова наголосив, що в Білій Церкві ремонтуються дороги та прибудинкові території, будуються велосипедні доріжки, розширюються пішохідні зони. І не просто, а таким чином, щоб ходити ними було зручно як мамам з дитячими візочками, так і людям з обмеженими фізичними можливостями.

«Для кожного мікрорайону нашого міста розроблено свій дизайн велосипедних та пішохідних доріжок, які, до речі, укладатимуться спеціальною безшовною плиткою; під час відновлення тротуарного покриття застосовується пониження бордюрів. Зручно і комфортно має бути всім!» - наголосив міський голова.


Програми підтримки для ОСББ

З кожним роком все більше квартировласників розуміють переваги створення ОСББ. У Білій Церкві створено 116 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які утримують 129 будинків. Відповідно до Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів у місті Біла Церква на 2017 - 2020 роки  з початку  2018 року з міського бюджету відшкодовано 1326,0 тис. гривень, залучених учасниками програми на впровадження енергоефективних заходів.

Під час звіту міський голова Геннадій Дикий також зупинився на можливостях підтримки об’єднання співвласників багатоквартирних будинків за допомогою державної та міської програм «Теплі кредити». Ті ОСББ, які вже скористалися даними програмами, а таких у місті вже понад 10, отримали відшкодування за утеплення будинків на суму майже 2 млн грн, вклавши 3,8 млн грн на утеплення будинку.

«Утеплення будинку дає змогу заощаджувати до 25% коштів, і стільки ж за рахунок встановлення індивідуальних теплових пунктів, тобто до 50% коштів», - наголосив міський голова.


Радість для кожної дитини

Серед завдань міської влади – веселе, яскраве та абсолютно безкоштовне дозвілля для малечі. Ось чому дитячі майданчики такі необхідні: гарні, сучасні, великі.  Цього літа гратися з комфортом отримали можливість діти на шести дворах Білої Церкви. Гратися туди і приходять, і приїздять діти звідусіль. Основна функція цих ігрових комплексів – дати можливість дітям гратися й фізично розвиватися комфортно та безпечно.

Тож є надія, що потужний початок піклування про безкоштовне дозвілля нашого юного покоління матиме таке ж чудове продовження.

Також міський голова зупинився на низці інших важливих питаннях щодо життєдіяльності Білої Церкви.

Підбиваючи підсумки зустрічі, міський голова висловив вдячність підприємцям за небайдужість, підтримку різних ініціатив та проектів, які впроваджуються в нашому місті, а також висловив сподівання, що така співпраця триватиме і надалі.

Під час зустрічі підприємці поставили міському голові низку питань стосовно впровадження реформи галузі охорони здоров’я, відновлення дорожнього покриття на вул. Січневий прорив, облаштування територій на масиві Піщаний, можливостей використання кредитів у рамках співпраці міської ради з Українсько-німецьким фондом тощо.

У заході взяли участь: секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель, депутати міської ради Сергій Грисюк, Сергій Мартинюк, заступник міського голови Анатолій Кравець, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Постівий, представники структурних підрозділів та комунальних підприємств Білоцерківської міської ради.


Зустріч із жителями Залізничного селища

Цього ж дня, 08 жовтня, мали змогу особисто зустрітися з міським головою і жителі Залізничного селища. Геннадій Дикий зазначив, що звіт про роботу – це гарний формат для відвертого спілкування з громадою міста, під час якого є можливість обговорити всі найактуальніші питання білоцерківців. Тож заслухавши звіт, жителі мікрорайону мали змогу задати питання міському голові та присутнім керівникам підрозділів та служб. Більшість питань та пропозицій стосувалася благоустрою територій, ремонту доріг та тротуарів, організації дорожнього руху та освітлення вулиць. Також прозвучало питання щодо облаштування зливової каналізації, контролю кількості безпритульних тварин, розміру ставок земельного податку тощо. На всі питання були надані відповіді та обговорено можливі шляхи їх вирішення.

Міський голова також зупинився на низці об’єктів міста, на яких було виконано ремонтні роботи. Зокрема проведено реконструкцію покрівлі басейну БНВК (ЗОШ №15-ДЮСОК) по вул. Польова, 70; тривають роботи щодо ремонту покрівлі будівлі міської лікарні №3 по вул. Карбишева, встановлення індивідуального теплового пункту ДНЗ №29 «Барвінок».

У рамках Громадського бюджету встановлено 2 дитячих майданчики: спортивниймайданчик для діток з особливими потребами по вул.Польова, 70 на території ЗОШ № 15; дитячий майданчик на вул. Карбишева, 17.

На сьогодні здійснено капітальний ремонт на частині дороги  таких вулиць: Віталія Коломійця (колишня 2-га Чайковського), Олени Теліги, Анатолія Солов’яненка (роботи тривають), Лесі Українки. Поточний ремонт доріг виконано на вулицях Воєводіна, Карбишева, Провулок Селищний, Толстого, Сквирське шосе, Сухоярська та Київська.

Триває капітальний ремонт тротуару на вул. Карбишева;  здійснено поточний ремонт заїзду на прибудинкову територію на вул. Калініна 3, 5.

У зустрічі взяли участь: депутати міської ради Віталій Корнійчук, Сергій Грисюк, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Постівий, представники громадськості, журналісти місцевих ЗМІ.

Переглянути відеозапис зустрічей міського голови з підприємцями міста та жителями Залізничного селища можна за посиланнями:

https://www.youtube.com/watch?v=qXojYis4x9s

https://www.youtube.com/watch?v=2Ngml9x39xI

Нагадаємо, що у рамках звіту міського голови про роботу Білоцерківської міської ради та виконавчого комітету за січень-серпень 2018р. в період з 08 до 24 жовтня ц.р. зустрічі з білоцерківцями продовжуються і відбудуться за таким графіком:

 

Місце зустрічі

Адреса

Дата

Час

ЖЕК №7, актова зала

вул. Леваневського, 34

10 жовтня 2018р.

17.30

Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5

вул. Крижанівського, 7

11 жовтня 2018р.

17.30

Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6

вул. В. Чорновола, 6

16 жовтня 2018р.

17.30

Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова

б-р Олександрійський, 40

17 жовтня 2018р.

17.30

Кафе "Золота нива"

вул. Героїв Чорнобиля, 3

18 жовтня 2018р.

17.30

Білоцерківське навчально-виховне об'єднання "Звитяга"

вул. Гайок

22 жовтня 2018р.

17.30

Виконавчий комітет міської ради, велика зала

вул. Я.Мудрого, 15

23 жовтня 2018р.

17.30

Білоцерківська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 22

вул. Таращанська, 167

24 жовтня 2018р.

17.30

Фотогалерея