Офіційне працевлаштування – гарантований соціальний захист та наповнення бюджету для потреб міста
10 липня в м.Біла Церква Головним управлінням Держпраці у Київській області було проведено виїзне інспектування роботодавців та суб’єктів господарювання міста щодо дотримання ними трудового законодавства.
Як зазначив начальник управління ГУ Держпраці у Київській області Валентин Шабатинський, такі рейди проводяться по всій Київщині за дорученням голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана та начальника ГУ Держпраці у Київській області Романа Семчука. Їх метою є здійснення перевірок щодо виявлення неоформлених працівників, своєчасної виплати заробітної плати, контролю за дотриманням виплати заробітної плати суб’єктами господарювання не нижче гарантованого державою рівня та ін.
«Інспектори, які беруть участь у рейді, зібрані з різних міст та районів Київської області та м.Київ, для того, аби якомога більше охопити підприємців Білої Церкви, намагаючись з’ясувати чи дотримуються в місті законодавства України про працю, а якщо ні - вжити відповідних заходів, - зазначив Валентин Шабатинський. – Ось наприклад, сьогодні, йдучи Білою Церквою, неповнолітній хлопець 15 років, запропонував нам рекламні флаєри про встановлення металопластикових конструкцій. У мене виникає питання, а чи офіційно оформлений він на цьому підприємстві, яке вказано у рекламі? Ось саме такі питання ми й будемо досліджувати. Сподіваюся, що місцеві жителі та підприємці з розумінням поставляться до нашої роботи, оскільки виплата заробітних плат у конвертах приводять до того, що бюджети різних рівнів, Пенсійний фонд не наповнюються, а необхідно забезпечувати й пенсійними виплатами пенсіонерів, кількість яких є надзвичайно великою, і дотувати транспортні перевезення, і здійснювати інші необхідні виплати».
Валентин Шабатинський висловив слова вдячності міському голові Геннадію Дикому за розуміння важливості даного питання, сприяння у проведенні заходів щодо роз’яснень законодавства України про працю, які спонукатимуть громадян належно оформляти трудові відносини.
Протягом дня спеціалісти перевірили низку суб’єктів господарювання, які займаються торгівлею, миттям автомобілів, побували на місцевих ринках масиву Леваневського, Критому ринку, Центральному та ін. Спеціалісти спілкувалися з роботодавцями та найманими працівниками, роз’яснювали особливості чинного законодавства про працю, надавали консультації.
Цього ж дня представники інспекції поспілкувалися із заступником міського голови Інною Новогребельською, обговорили заходи, які проводяться в Білій Церкві з даного питання та результати, які є наразі.
Інна Новогребельська відмітила, що завдяки превентивній роботі сектору праці та трудових відносин відділу з питань охорони праці управління економіки міської ради досягнуто певних результатів. Даним структурним підрозділом щомісяця розробляються та затверджуються відповідні заходи. Розроблено пам’ятку для роботодавців, вся необхідна інформація також розміщена на сайті управління економіки міської ради (адреса: http://economy.bc-rada.gov.ua).
Інспекторами праці виконавчого комітету міської ради було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з 72 роботодавцями та їх працівниками про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, оформлення трудових відносин тощо.
Як зауважила Інна Новогребельська, у результатів цієї роботи, за даними управління адміністративних послуг, протягом червня-липня ц.р. офіційно оформлено близько 100 осіб-підприємців, а за даними Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області лише у травні ц.р. Білій Церкві створено юридичними та фізичними особами 194 робочих місця.
Також у місті систематично проводяться спільні засіданнях комісії з питань забезпечення своєчасної сплати податків та інших надходжень, виплати заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення виконавчого комітету міської ради.
Протягом поточного року на таких засіданнях було розглянуто стан справ 74 юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, у тому числі:
- які допустили виплату працівникам заробітної плати на рівні та в розмірі нижче встановленого законодавством мінімального рівня;
- мають заборгованість із сплати внесків по пільгових пенсіях;
- заборгованість зі сплати податків та зборів;
- допустили вивільнення працівників.
«Робота щодо дотримання трудового законодавства України в Білій Церкві триватиме і в подальшому, міською владою вживатимуться всі необхідні заходи щодо роз’яснень суб’єктам господарювання важливості належного оформлення трудових відносин та недопущення заборгованості виплат заробітної плати та ін.», - наголосила заступник міського голови Інна Новогребельська.
Підводячи підсумки перевірки проведеної у м.Біла Церква, начальник управління ГУ Держпраці у Київській області Валентин Шабатинський повідомив: «Протягом дня нами було перевірено 41 суб’єкт господарювання (фізичні особи-підприємці, які працюють в торгівлі, займаються миттям автомобілів, надають послуги по обслуговуванню населення тощо). За попередніми даними виявлено 24 офіційно не працевлаштованих працівника, в т.ч. – 4 неповнолітніх. При цьому варто зазначити, що штрафні санкції, передбачені законодавством за одного неоформленого працівника складають 101 690 грн. Таким чином, якщо документально буде підтверджено, що дані працівники дійсно були неоформлені, то можуть бути накладені санкції більш як на 2 млн.грн. Наголошую, що кожен підприємець, власник, керівник повинен усвідомлювати відповідальність та необхідність офіційного працевлаштування своїх працівників. А працівники не повинні боятися звернутися до міськвиконкомів, управління ГУ Держпраці у Київській і заявами про захист своїх трудових прав».