Навчальний процес має бути безпечним та розумним

|  30. 03. 2018

29 березня у Білоцерківському навчально-виховному об’єднанні «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня» відбулася презентація проектів у рамках програми Smart City: Біла Церква – проектів «Безпечна та розумна школа» і «Створення сублабораторії кіберфізичних систем при відповідній лабораторії КПІ».

Голова робочої групи Smart City: Біла Церква, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Постівий на початку зустрічі наголосив, що презентовані проекти є одними із низки проектів, які комплексно впроваджуються в систему розумного управління містом. І метою заходу є обговорити з батьківським комітетом доцільність та можливості впровадження даних проектів.

Перед тим, як перейти до презентації самих проектів, зупинилися на питаннях організації процесу харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, адже це також стосується безпечного перебування дітей у закладах освіти.

Начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик зупинився на потребі включенні до раціону харчування дітей певних видів харчових продуктів, зокрема сосисок та сардельок, зазначив, що з приводу даного питання до 08 квітня ц.р. шляхом опитування батьки мають визначитися, чи включати їх до раціону. Були обговорені також питання вартості даних продуктів, проведення тендерної процедури, підписання договорів з постачальником, контроль якості, дотримання вимог чинних нормативних документів тощо.

Під час зустрічі про функціонування проекту «Безпечна та розумна школа» розповів Олексій Васильєв, представник Науково-дослідного Інституту Прикладних Інформаційних Технологій. Як було зазначено, даний проект працює понад 10 років і впроваджених у більш ніж 30 навчальних закладів України, набуває дедалі більшої популярності.

Комплексна система безпеки для навчальних закладів складається з низки компонентів. Зокрема це автоматизована система «Школа», яка супроводжує учня від подачі документів до навчального закладу до отримання документу про закінчення школи; містить базу дану даних учнів, навчальні плани, розклади, електронний щоденник, журнал і т.д.

До цієї системи підключається система контролю управління доступом: встановлення турнікетів з відповідним програмним забезпеченням, що передбачають використання шкільного учнівського квитка з чіпом, інформування батьків за допомогою смс-повідомлення або листа на електронну пошту щодо того, коли дитина увійшла до навчального закладу, коли вийшла і т.д.

Під час зустрічі детально зупинилися на превагах впровадження електронного учнівського квитка. Як було зазначено, його можна інтегрувати з Карткою білоцерківця, над процесом впровадження якої нині працює міська влада. При успішному впровадженні проекту учнівський електронний квиток можна буде використовувати не тільки як перепустку до шкільних та позашкільних закладів та  банківську картку, але і як проїзний у міському пасажирському транспорті, отримувати передбачені пільги та знижки тощо.

Про проект «Створення сублабораторії кіберфізичних систем при відповідній лабораторії КПІ» у рамках розвитку проекту «Безпечна та розумна школа» розповів член робочої групи Smart City: Біла Церква Анатолій Долинний. Він наголосив, що проект спрямований на співпрацю Української федерації індустрії безпеки зі студентами КПІ. Як було зазначено, проект дасть можливість найбільш зацікавленим учням, які мають на меті здобувати вищу освіту за технічними спеціальностями, поглиблювати знання з інформаційних технологій та безпеки. Проте такий проект матиме сенс лише у разі, якщо в школі впроваджуватиметься проект «Безпечна та розумна школа»: учні не тільки матимуть змогу користуватися системою, але закріплювати знання на практиці.

У заході взяли участь представники батьківських комітетів дошкільних та шкільних навчальних закладів, педагоги, представники громадськості та ін.