Управління охорони здоров’я попереджає всіх білоцерківців про небезпеку захворіти на дифтерію!

|  12. 03. 2018

Дифтерія — гостре та надзвичайно контагіозне інфекційне захворювання, що викликається  дифтерійною паличкою. Нею хворіють  як дорослі, так і діти.

Україна вже пережила у 90-х роках спалах дифтерії. Тоді захворіло близько 

20 000 людей, з яких  696 - померли. Ця хвороба небезпечніша від кору. Якщо від кору  помирає 1людина із 1000, то від дифтерії смертність може сягати до 50% від усіх  захворілих (при відсутності сироватки). Якщо ж використовувати антидифтерійну сироватку, то смертність зменшується  до 10-15%, проте, це також високий показник.

Дифтерія передається повітряно-краплинним шляхом. Можливий ще і  контактно-побутовий шлях передачі при порізах, травмах, саднах, а також через кон’юнктиву очей.

Інкубаційний період складає від 2 до 10 днів. Потім з’являються симптоми захворювання: підвищення температури  тіла, ураження  рото- та  носоглотки, шкіри, закупорка дихальних шляхів дифтерійною плівкою. У результаті настає тяжка інтоксикація (отруєння) організму, серцева та ниркова недостатність, а при невідповідному лікуванні  — летальний випадок.

Захиститися від дифтерії можна лише шляхом вакцинації, яку проводять в 2, 4, 6, 18-й місяці після народження дитини, а потім у 6 та у 16 років. Дорослим кожні 10 років необхідно повторювати щеплення.

Нагадаємо, що за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я  охоплення щепленнями має складати більше 95% усього населення.

Перевірте, чи щеплена Ваша дитина. Зверніть увагу також на себе. Якщо в останні 10 років Ви не щеплювались, то існує спеціальна програма  вакцинації  проти дифтерії для дорослих.  

На жаль, дифтерія з’явиться  обов’язково,  оскільки існують непорушні біологічні закони. Можуть померти люди, яким не було зроблено щеплення. Це не кір, це набагато небезпечніше.

Будьте обачними! Вживайте усіх належних заходів, щоб уберегтися від захворювання на дифтерію.


Інформація від управління охорони здоров’я міської ради