Проекти для Smart City: Біла Церква – переваги, особливості, перспективи впровадження
21 лютого відбулося засідання робочої групи Smart City: Біла Церква, яке провів голова робочої групи, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Постівий.
На початку засідання були підбиті підсумки роботи за результатами попередніх зустрічей. Зокрема, було проведено робочу нараду з визначення переліку відомостей, що мають міститись на порталі відкритих даних (геоінформаційних системах міста) в сфері регулювання земельних відносин. У робочій нараді взяли участь представниками Агенції стратегічного розвитку, Державної фіскальної служби, землевпорядних проектних організацій, Держгеокадастру, управління регулювання земельних відносин міської ради, управління містобудування та архітектури міської ради та ін. У результаті зустрічі було напрацьовано 30 видів різної інформації, яка має бути відображена на карті геопросторових даних Білої Церкви. Всі напрацювання ляжуть в основу технічного завдання для розробки Проектної документації.
Потім присутні перейшли до розгляду проектів, закріплених у порядку денному: їх впровадження зможе покращити функціонування окремих галузей життєдіяльності міста.
Зокрема, з проектом «Інноваційна миля» ознайомила член робочої групи Smart City: Біла Церква Вікторія Підгорна. Проект полягає у створенні живої лабораторії на визначеній території міста, як то вулиці, чи мікрорайону, де будуть в режимі тестування чи презентації впроваджуватись різноманітні проекти та стартапи. Таким чином, у місті буде існувати «полігон» сучасних ідей, проектів та стартапів для дослідження їх роботи в реальних умовах та сприйняття такий проектів суспільством на практиці.
Також під час презентації були наведені основні напрямки реалізації цього проекту відповідно до дорожньої карти Білої Церкви смарт-сіті. Зокрема це інноваційний та безпечний транспорт, висока якість надання житлово-комунальних послуг, Е-управління та прозорий міський менеджмент, безпека, медицина. Серед форматів можливих рішень впровадження проекту – автоматизація послуг для споживачів, wi-fi та комунікаційні мережі, датчики всіх видів, забезпечення вулиці оснащенням для відеонагляду, конструкціями та технологіями для озеленення, збору та обробки сміття, технологіями енергозбереження тощо.
Під час презентації був розглянутий організаційний алгоритм впровадження проекту, модель фінансування. Як було зазначено, «Інноваційні милі» успішно впроваджуються у світі, а саме в таких містах, як Лондон, Амстердам, Сан-Франциско, Барселона.
По завершенню презентації було запропоновано ініціювати створення робочої групи з впровадження цього проекту в частині випрацювання критеріїв, умов, надання контактів задля підготовки першого тестового презентаційного проекту з подальшим формуванням робочої групи для його повноцінної реалізації.
Інформацію стосовно проекту «Паркувальний майданчик біля Критого ринку на Олександрійському бульварі» озвучив член робочої групи Smart City: Біла Церква Анатолій Долинний. Як зазначив доповідач, у Білій Церкві були проведені консультації між підприємцями, які обговорили між собою низку питань, необхідних для реалізації даного проекту. Зокрема, проект націлений на упорядкування дорожнього руху в районі Критого ринку, усунення заторів тощо. У рамках проекту передбачається встановлення плати за паркування для тих, хто приїздить на Критий ринок та реалізує продукцію – з погодинним тарифом, та подобову тарифікацію для жителів наближених будинків, які. Так вони лишатимуть автівки у встановленому місці, а не стихійно, що перешкоджає вільному руху транспорту.
Керуючий справами відмітив, що впровадження цього проекту потребує узгодження з відповідними підрозділами міської ради. Тож було прийнято рішення пропрацювати це питання більш детально, аби на наступне засідання мати більш точну інформацію.
Про особливості проекту «Розумна та безпечна школа» розповів Олексій Васильєв, представник Науково-дослідного Інституту Прикладних Інформаційних Технологій. Як було зазначено, впровадження проекту дозволить дбати про безпеку дитини та охоплюватиме весь період, поки дитина перебуває у навчальному закладі. Зокрема, за допомогою спеціальної багатофункціональної картки учня фіксуватиметься та повідомлятиметься батькам про час, коли дитина увійшла до навчального закладу (здійснила валідацію картки – приклала її та прокрутила турнікет), де пересувалася протягом дня, на що витрачала кошти і т.д. Картка учня дозволить також розраховуватися у шкільній їдальні, буфеті тощо, з одночасним інформуванням батьків у вигляді повідомлення про те, які страви чи продукти харчування дитина купувала; користуватися проїздом у громадському транспорті тощо.
Під час зустрічі присутні обговорили можливість інтегрувати функції картки учня з функціями Муніципальної картки білоцерківця, рекомендувати даний проект до розгляду міському голові, а також провести відповідну зустріч із керівництвом управління освіти, керівниками начальних закладів та батьківським комітетом.
Про проект «Створення сублабораторії кіберфізичних систем при відповідній лабораторії КПІ» у рамках розвитку проекту «Розумна та безпечна школа» доповів Анатолій Долинний. Він наголосив, що проект спрямований на співпрацю Української федерації індустрії безпеки з випускниками Малої Академії Наук – із подальшим укладанням відповідних угод про таку співпрацю. Як було зазначено, проект дасть можливість найбільш зацікавленим студентам реалізовувати свої знання та вміння на базі відповідної лабораторії при Київському політехнічному інституті. Для цього передбачається проведення низки ознайомчих зустрічей та консультацій зі школярами.
Під час засідання члени робочої групи підтримали пропозицію направити відповідний лист до управління освіти і науки Білоцерківської міської ради та обрати принаймні два навчальних заклади міста, де буде реалізовуватися такий проект. Інші заклади, у разі його успішної реалізації, зможуть доєднатися, набути позитивний досвід та прийняти для себе рішення про доцільність впровадження такого проекту.
На перевагах проекту «Теплозбереження, контроль відвідувань та безпека внутрішніх приміщень дитячих закладів» увагу присутніх зосередив Сергій Юрченко, представник Київської Асоціації домофонних компаній. Він відмітив, що цей проект спрямований на теплозбереження у дошкільних закладах освіти, контроль відвідувань та безпеку внутрішнього переміщення дітей у таких закладах.
Зокрема, з метою покращення теплозбереження передбачається встановлення системи СКД, яка контролює закривання та відкривання дверей, що сприяє усуненню протягів у приміщенні, а отже забезпечує необхідний температурний режим. До того ж, здійснюється контроль відвідувачів, а зокрема дорослих, особливо у період карантину. Система допомагає також відстежувати рухи дитини всередині приміщення: наприклад, обмежити потрапляння дитини до господарчих приміщень, унеможливлює потрапляння до закладу дошкільної освіти сторонніх людей тощо.
Члени робочої групи підтримали рішення винести даний проект та низку проектів, які стосуються освітньої галузі, на окрему нараду, де вони будуть розглянуті більш детально за участю представників управління освіти і науки міської ради, педагогічних колективів, батьківських комітетів тощо.
На результатах впровадження проекту «Інтелектуальна система управління заощадженням вуличного освітлення» зупинився представник ТОВ «КТС-ИНТЕК» Віктор Каплуновський. Він зауважив, що проект здатний забезпечити містові додаткову економію на LED-освітленні до 70%, продовжити термін роботи ліхтарів, гарантує простоту обслуговування системи, можливість входити до балансуючої групи та отримувати додаткові кошти, скоротити викиди СО тощо. Серед переваг системи Embee Led – простота запуску, керування за допомогою програмного забезпечення онлайн (E-svitlo) та офлайн (UCon); моніторинг напруг та струмів, зчитування показників та профілів потужності з кожного лічильника, гнучка конфігурація яскравості ліхтарів, мінімальні витрати на обслуговування, поетапне впровадження, гарантоване збільшення терміну роботи ліхтарів у 2-3 рази тощо. Як було зазначено, система на 100% розроблена в Україні.
Тож за результатами обговорення цього проекту його ініціатору було запропоновано надати інвест-пропозиції до відділу енергоефективності, проаналізувати запропоновані технології, і в разі, якщо вони будуть цікавими та ефективними, – розробити кроки для їх майбутнього впровадження в місті.
Під час зустрічі учасники робочої групи поставили спікерам низку уточнюючих запитань стосовно ймовірних проблем, які потрібно усунути, аби проекти могли бути успішно реалізованими в нашому місті.
У заході також взяли участь представники комунальних підприємств, структурних підрозділів Білоцерківської міської ради, представники громадських організацій, журналісти місцевих ЗМІ.
Фотографії до новини тут