Пленарне засідання сорок другої сесії Білоцерківської міської ради
21 грудня відбулося пленарне засідання сорок другої сесії Білоцерківської міської ради VII скликання, яку провів міський голова Геннадій Дикий.
Звернення депутатів міської ради
Перед початком засідання три депутати міської ради оголосили звернення. Так, звернення Андрія Короля було адресоване голові Верховної Ради України Андрію Парубію та народним депутатам України й стосувалося ініціювання повернення до розгляду законопроекту №2890 «Про муніципальну варту» та прийняття його як закон в цілому.
Звернення депутата міської ради Миколи Дашкевича до голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ВРУ Людмили Денісової, стосувалося розробки нормативно-правових актів щодо встановлення справедливих та економічно обґрунтованих розмірів пенсійних виплат військовослужбовцям, співробітникам МВС та інших силових структур, інвалідам війни та інвалідам Чорнобиля, виходячи із пропорційного розрахунку середньої заробітної плати встановленої законодавством України.
Депутат міської ради Володимир Бабенко озвучив звернення щодо розгляду на позачерговій сесії міської ради рішення про підтримку звернення трудового колективу КП КОР «Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім.П.Саксаганського» до голови Київської обласної ради Ганни Старикової.
Звіт міського голови про роботу в 2017році
Попередньо міським головою було проведено 8 зустрічей із жителями у мікрорайонах Білої Церкви та представниками міського бізнесу, громадських організацій «чорнобильського» спрямування, під час яких Геннадій Дикий довів до відома білоцерківців коротку версію звіту з найголовнішою інформацією про заплановані та виконані заходи міською владою у поточному році та дав відповіді на всі питання, які турбували містян.
Під час сесійного засідання міський голова розповів про проведену роботу щодо розробки та затвердження Статуту територіальної громади міста і реалізації Громадського бюджету й зупинився на позитивних наслідках, які вони нестимуть для громади Білої Церкви.
Розповів про роботу міської влади щодо затвердження Генерального плану міста, про нові амбулаторії сімейної медицини в мікрорайонах Гайок та Леваневського, обладнану та запущену у функціонування другу чергу інсультного блоку; зауважив, що в травматологічне відділення лікарні №2 придбано новий рентген апарат.
Щодо сфери освіти: введено в експлуатацію новий дитячий садочок на масиві «Таращанський», проводяться реконструкції стадіонів у міських навчальних закладах, шатрових дахів у дитячих садочках.
Також міський голова зупинився на заходах щодо розвитку траспортної інфраструктури міста: нових умовах для перевізників, оновлення рухомого транспорту. Акцентував увагу на роботах по облаштуванню нових світлофорних об’єктів, підсвітці пішохідних переходів, реконструкції вуличного освітлення та встановлення його на тих вулицях, які його раніше не мали.
Окремий блок звіту міський голова присвятив капітальним ремонтам прибудинкових територій, асфальтуваню доріг, створенню нових прибудинкових територій і скверу в мікрорайоні Томилівський. Також зупинився на заходах по облаштуванню нових зупинок, набережної вздовж р.Рось, алеї на Олександрійському бульварі та ін.
Геннадій Дикий поінформував і про нові підходи до організації загальноміських свят, які застосовуються протягом останніх двох років та запросив на відзначення Новорічно-Різдвяних свят у новому форматі у Білій Церкві - «Щире Різдво».
(Детальніше відео версію звіту можна переглянути тут , в текстовому форматі - тут, слайди до звіту міського голови - тут) .
Маємо програму соціально-економічного та культурного розвитку міста на наступний рік
Депутати міської ради затвердили Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Біла Церква на 2018 рік.
Програма містить:
I. Аналіз підсумків економічного і соціального розвитку міста Біла Церква у 2017 році
II. Пріоритетні напрямки економічного та соціального розвитку міста Біла Церква у 2018 році
ПРІОРИТЕТ 1: Формування конкурентоспроможної економіки міста.
1.1. Промисловість та інновації
1.2. Інвестиційна політика
1.3. Розвиток малого та середнього бізнесу, регуляторна політика
1.4. Розвиток туризму
1.5 Споживчий ринок та надання послуг
1.6. Енергоефективність та енергозбереження
1.7 Територіальний розвиток міста та регулювання земельних відносин
ПРІОРИТЕТ 2: Підвищення комфорту життя мешканців міста Біла Церква
2.1. Житлово-комунальне господарство та благоустрій міста
2.2. Розвиток транспортної інфраструктури
2.3. Містобудівна діяльність та капітальне будівництво
2.4. Охорона навколишнього природного середовища
ПРІОРИТЕТ 3: Розвиток соціальної та гуманітарної сфери
3.1. Ринок праці та доходи населення
3.2. Соціальний захист населення
3.3. Охорона здоров’я
3.3. Підтримка дітей, сім’ї та молоді
3.4. Освіта
3.5. Культура
3.6. Фізична культура та спорт.
ПРІОРИТЕТ 4: Муніципальне управління (ресурсне забезпечення розвитку міста)
4.1. Бюджетно-фінансова політика
4.2. Ефективне управління комунальним майном територіальної громади
4.3. Закупівлі товарів, робіт, послуг за бюджетні кошти
III. Розвиток інформаційного простору та електронного урядування
IV. Безпека життєдіяльності населення
Додатки до Програми містять показники соціально-економічного розвитку на 2018 рік; перелік міських цільових програм, які передбачені до виконання у наступному році; перелік об’єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту, які потребують фінансування за рахунок бюджетних коштів.
Детальніше з Програмою можна ознайомитися на офіційному веб-сайті міської ради.
Кадрове питання
Депутати міської ради внесли зміни в рішення міської ради від 11 грудня 2015р. № 06-02-VII «Про утворення постійних комісій ради, затвердження їх складу та обрання голів комісій».
Даним рішенням включено до складу постійної комісії з питань освіти, науки, культури, мови, прав національних меншин, міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму, соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства Бориса Смутка та виведено зі складу Вадима Кошеля.
Також виведено Олександра Бабенка зі складу постійної комісії з питань інвестицій, регуляторної політики, торгівлі, послуг та розвитку підприємництва, власності, комунального майна та приватизації та введено його до складу постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.
Програми розглянуті на засіданні
В ході сесійного засідання було затверджено низку цільових програм. Із рішеннями та змістом програм можна ознайомитися на веб-сайті міської ради.
Так, було затверджено:
-міську комплексну програму підтримки ветеранів війни та учасників антитерористичної операції на 2018-2020 роки;
- Програму соціальної підтримки осіб з обмеженням життєдіяльності на 2018-2020 роки;
- Програму надання окремих видів пільг за рахунок коштів міського бюджету на 2018-2020 роки;
- Програму щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру у м. Біла Церква на 2018 рік;
-міську комплексну програму подолання дитячої бездоглядності, профілактики негативних явищ у дитячому середовищі, підтримки сімей з дітьми й розвитку соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді «Назустріч дітям» на 2018 – 2022 роки;
-затверджено Програму утримання кладовищ, пам’ятників, пам’ятних знаків та меморіальних дощок в м. Біла Церква на 2018-2019 роки;
-продовжено термін дії Міської цільової програми створення та впровадження містобудівного кадастру міста Біла Церква на 2013-2017роки та внесено зміни та доповнення до рішення Білоцерківської міської ради від 22 серпня 2013 року № 1033-45-VІ.
Про використання нежитлових приміщень комунальної власності
Встановлено пільгову плату за оренду приміщень
Депутати міської ради встановили пільгову плату за оренду нежитлових приміщень на 2018 рік.
Даним рішенням пільгова плата встановлена ряду комунальних підприємств, навчальних установ, громадських, політичних та релігійних організацій.
Іншим рішенням КП БМР «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс» було встановлено при передачі в оренду нежитлових приміщень в наступному році орендну ставку із розрахунку орендної плати за 1м кв., які використовуються для розміщення офісів, виробництва, складів, авіаційних підприємств з технічного обслуговування повітряних суден та ін. Для різних видів діяльності затверджено різні розміри ставок.
КП БМР «Тролейбусне управління» при передачі в оренду нежитлових приміщень для розміщення офісів, навчальних закладів, складів та ін., теж визначено розміри орендних ставок.
Надано безоплатно приміщення в користування
Рішенням про надання в користування нежитлових приміщень на 2018 рік депутати п’ятнадцятьом ветеранським та чорнобильським громадським організаціям надали безоплатно в користування для здійснення статутних завдань нежитлові приміщення.
Про використання орендної плати та плати за суборенду об'єктів міської комунальної власності
Також визначено використання надходжень від оренди за нежитлові приміщення та майно, балансоутримувачами яких є юридичні особи міської комунальної власності, а орендодавцем - управління комунальної власності та концесії Білоцерківської міської ради. Їх акумулюватимуть на рахунку, відкритому в Білоцерківському управлінні державного казначейства України, та перераховуватимуть (за вирахуванням податку на додану вартість) комунальним підприємствам у вигляді безповоротної фінансово допомоги.
Дане рішення містить й розподіл відповідних надходжень якщо балансоутримувачами є всі інші юридичні особи комунальної власності, комунальні підприємства «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс», «Тролейбусне управління», юридичні та фізичні особи, які здають у суборенду об’єкти комунальної власності в 2018 році додатково та ін.
Звіт постійної комісії з питань житлової політики, комунального господарства, транспорту і зв'язку, природокористування, охорони довкілля та енергозбереження
Прозвітував про роботу даної комісії її голова – Микола Колосенко. Зокрема, він наголосив, що за 2017рік відбулося 11 засідань комісії, на яких розглядалися питання, що входять до її компетенції, а саме 67 проектів рішень та заяви і звернення від громадян.
Так комісія попередньо розглядає, аналізує і вносить пропозиції до проектів міського бюджету і програм міського соціально-економічного розвитку, що стосуються роботи та розвитку житлово-комунального господарства.
Найбільш обговорюваними й дискусійними були питання щодо діяльності міських комунальних підприємств, утримання та ремонту доріг, вивозу твердих побутових відходів, оновлення та утримання інженерних комунікацій та житлового фонду.
Створено комунальне підприємство «Муніципальна варта»
Проект рішення про створення КП БМР «Муніципальна варта» було знято з розгляду на минулій сесії на доопрацювання, оскільки запропонований статут установи містив ряд зауважень від представників громадськості.
Тому, були проведені додаткові засідання, на яких всі бажаючі мали можливість висловити пропозиції й зауваження, обговорити існуючі питання та врахувати їх в остаточній редакції документу. Було випрацювано механізм діяльності Муніципальної варти, визначено структуру, розраховано витрати тощо. Всі зауваження та пропозиції, які надійшли до структурних підрозділів були опрацьовані та остаточна версія проекту рішення, яка розроблена у співавторстві із міським головою Геннадієм Диким та депутатом міської ради Андрієм Королем винесено на розгляд цієї сесії.
Варто зазначити, що опрацьовуючи попередню версію проекту рішення також було проведено ряд зустрічей як з громадськістю, так і з представниками поліції для узгодження нормативно-правових питань щодо функціонування підприємства, визначення основних завдань, співпраці правоохоронних органів та новоствореної установи. Також було вивчено досвід функціонування аналогічних підприємств у містах Луцьк, Вінниця, Ірпінь.
Метою створення органу є підсилення роботи підрозділів Національної поліції, забезпечення охорони та публічного правопорядкуна території міста, забезпечення прав, свобод і законних інтересів територіальної громади Білої Церкви, захисті майна суб’єктів господарювання та фізичних осіб тощо.
Згідно зі Статутом підприємства, метою та видами діяльності Муніципальної варти є:
- забезпечення охорони публічного порядку на території міста, законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів територіальної громади у взаємодії з підрозділами Національної поліції;
- сприяння органам Національної поліції у виявленні і розкритті правопорушень, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів територіальної громади підприємств, установ, організацій від протиправних посягань відповідно до чинного законодавства України;
- участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьбі з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх;
- взаємодія з іншими правоохоронними і контролюючими структурами з питань попередження та профілактики порушень правопорядку;
- забезпечення виконання рішень міської ради і виконавчого комітету, розпоряджень міського голови в межах компетенції;
- виконання заходів Програм міської ради в сфері профілактики правопорушень та забезпечення охорони громадського порядку;
- захист майна, забезпечення прав і законних інтересів суб’єктів господарювання та фізичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування;
- забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері благоустрою міста, формування у мешканців міста активної громадської позиції щодо збереження довкілля, забезпечення чіткого виконання суб’єктами господарювання та громадянами обов’язків в сфері благоустрою;
- забезпечення контролю за здійсненням заходів з охорони майна та фізичних осіб;
- участь у забезпеченні громадського порядку в зонах виникнення надзвичайних ситуацій, охороні майна, що залишилося без нагляду в таких зонах, допомога органам місцевого самоврядування у відселенні людей з місць, небезпечних для проживання та проведенні евакуації населення та ін.
Про зміни до Програми запобігання злочинності «Безпечне місто Біла Церква»
Депутати міської ради прийняли рішення внести зміни до Програми запобігання злочинності «Безпечне місто Біла Церква» (СМАРТ-СІТІ: Безпека) на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням міської ради від 01 грудня 2016 року № 380-20-VII (зі змінами).
Доповідаючи дане питання керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Постівий зазначив: «Зміни стосуються п. 8,9,10,11 розділу 5 –заходи Програми. Зокрема, передбачається будівництво системи відеоспостереження по периметру міста – на в’їздах та виїздах. На сьогодні вже виготовлена проектна документація та пройдена експертиза. Все готово до початку будівельних робіт. Оскільки у цьому році дані роботи не були розпочаті й кошти не були використані - пропонується передбачити ці видатки на 2018 рік. Будівництво буде здійснено в декілька етапів: перший – спорудження моніторингового центру (для збереження та обробки інформації); другий – будівництво систем відеоспостереження по периметру міста з відповідною інфраструктурою і підключенням необхідних мереж.
Про спорудження пам’ятного знаку жертвам Голокосту в м. Біла Церква
Під час засідання було погоджено місце встановлення пам’ятного знаку жертвам Голокосту в м. Біла Церква - на перетині початку вулиці І.Сошенка та Торгової площі біля будинку №12 (відповідно до Генерального плану м.Біла Церква згідно зі схемами розміщення земельної ділянки та викопіювання з матеріалів топогеодезичного знімання території).
Визначено замовником на спорудження пам’ятного знаку жертвам Голокосту в м. Біла Церква Іудейську релігійну громаду «Міцва.
Прийнято рішення оголосити відкритий конкурс на кращий ескізний проект пам'ятного знаку жертвам Голокосту в м. Біла Церква. Строк проведення - з 21 грудня 2017 року по 16 березня 2018 року.
Управлінню архітектури та містобудування міської ради доручено розробити умови проведення конкурсу на кращий ескізний проект пам'ятника жертвам Голокосту .
Погоджено, що джерелом фінансування проведення відкритого конкурсу на кращий ескізний проект пам’ятного знаку жертвам Голокосту в м. Біла Церква будуть кошти Іудейської релігійної громади «Міцва», добровільні внески Білоцерківської єврейської громади, міжнародних організацій, інші джерела не заборонені чинним.
Відповідальними за організацію та проведення конкурсу визначено відділ культури і туризму Білоцерківської міської ради, управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради.
В місті буде ще одна скульптура
Депутати підтримали рішення про спорудження скульптури «Шлях до соборності України» в м. Біла Церква.
Скульптура буде присвячена Дню Соборності, який українці відзначають щороку 22 січня. У 1990 році відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування подій Першої української незалежності. Від 500 тисяч до трьох мільйонів українців 21 січня 1990 р. узялися за руки та створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Так вперше з дня проголошення Акта Злуки 1919 року між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою у сучасній історії України було відзначено День Соборності, який згодом став державним святом.
Передбачається, що розміри скульптури будуть такими: 120 м - довжина. 3,5м – висота та 0,5 м - ширина. Вона імітуватиме монолітну стіну із вирізаними силуетами фігур людей, що, стоячи, тримаються за руки - символізуючи живий ланцюг єдності.
Стіна буде облицьована цеглинками, які можуть бути іменними. Будь-який житель міста чи держави матиме можливість за бажанням замовити цеглинку зі своїм іменем й таким чином стати частиною «Шляху до соборності України». Колір облицювання – блакитно-жовтий. Схожа скульптура є в Литві, її автором став литовський скульптор – Тадас Гутаускас. Він і здійснюватиме технагляд за будівництвом нашої.
Відповідно до рішення місцем встановлення скульптури «Шлях до соборності України» визначено район перехрестя вулиць Шевченка та проспекту Князя Володимира.
Розраховується, що ця стіна буде виконувати роль вхідної групи до майбутнього парку відпочинку, під який є площа більш як 10 га вільних площ.
Як раніше повідомлялося представниками ДЖКГ у разі будівництва скульптури «Шлях до соборності України» Біла Церква зможе подати заявку до Книги рекордів Гіннеса на визнання її найбільшою скульптурою та такою - в спорудженні якої взяла участь найбільша кількість жителів міста, громадських об’єднань, фондів, приватних компаній та ін.
Організатором та виконавцем робіт зі спорудження даної скульптури визначено громадська організація «Скульптура – шлях до соборності України», головним розпорядником бюджетних коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації та виконання робіт з благоустрою території навколо скульптури визначено департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради.
Оскільки скульптура буде розміщена у районі існуючого пам’ятного знаку «Літак», то рішенням також доручено управлінню містобудування та архітектури міської ради визначити місце перенесення цього пам’ятного знаку з перехрестя вулиць Шевченка та проспекту Князя Володимира. Попередньо є пропозиція перенесення «Літака» в Гайок.
Інші питання розглянуті під час засідання сесії:
-прийнято рішення про деякі питання діяльності Білоцерківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яким внесли зміни до положення центру;
- внесено зміни до рішення міської ради від 18 серпня 2011 року № 275-11 -VI «Про створення комісії з розгляду питань стосовно списання майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Біла Церква і затвердження Положення роботи та повноважень комісії»;
-затверджено об'єкт міської комунальної власності по вул.Декабристів, 3а до приватизації шляхом продажу на аукціоні;
-затверджено Положення про службу у справах дітей Білоцерківської міської ради у новій редакції;
- внесено зміни до Статутів Комунальних закладів Білоцерківської міської ради «Білоцерківської міської лікарні № 1» та «Білоцерківська міська лікарня № 2» шляхом викладення їх в новій редакції;
- внесено зміни до Статутів комунальних підприємств Білоцерківської міської ради Житлово-експлуатаційна контора № 6 та «Спецкомбінат з надання ритуальних послуг» шляхом викладення їх у новій редакції;
-прийнято рішення про затвердження додаткової угоди до Договору від 23 лютого 2017 року № 1-ГВ, затвердженого рішенням міської ради від 23 лютого 2017 року № 495-26-VII «Про затвердження Договору на господарське відання складовими газорозподільної системи»;
- затверджено детальний план частини території міста Біла Церква та надано дозвіл на внесення змін до плану зонування частини території міста Біла Церква по бул. Олександрійський в межах кварталу, обмеженого вул. Водопійною, бул. Олександрійським, вул. Героїв Небесної Сотні та р. Рось;
-розглянуто ряд майнових питань, з яких були прийняті відповідні рішення.