16.11 Білоцерківська ОДПІ ІНФОРМУЄ

Дата : 
2017-11-16

167 млн. гривень плати за землю надійшло до місцевої казни Білоцерківського регіону

Це на 7,9 млн. гривень або 9,5 % більше, ніж за відповідний період 2016 року. Зокрема, 120 млн. гривень перераховано  юридичними особами та 46,5 млн. гривень -  фізичними особами.

Нагадаємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший повинні сплачувати власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Звертаємо увагу жителів Білоцерківського регіону на своєчасну сплату своїх податкових зобов’язань. Адже боржників чекають штрафні санкції. При затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Білоцерківська ОДПІ


Послугами Центрів обслуговування платників скористалися майже 315 тисяч громадян

З початку року Центрами обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ та її відділень скористались 314,9 тис. платників податків, яким надано 59,1 тис. адміністративних послуг.

Найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. Усього з початку року надано майже 21 тис. таких послуг, що складає  35,2% загальної кількості наданих послуг.

Другими за популярністю є послуги з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. За січень-жовтень надано майже 15 тис. таких послуг.

Не втрачають актуальності послуги з надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 4,8 тис., реєстрація платника єдиного податку – 3,5 тис., реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 3,3 тис., реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку -   3,1 тис. та інші. 

Нагадуємо, Центри обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ працюють за єдиним стандартом і надають весь комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг. З інформацією стосовно діяльності, режиму роботи  Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ можна детально ознайомитись на субсайті територіальних органів  ДФС у Київській області у відповідному банері.

Білоцерківська ОДПІ


Про застосування РРО платниками єдиного податку

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що згідно із п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп, у яких обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень. Якщо ж у календарному році обсяг доходу перевищить 1 млн. гривень, то застосування РРО для такого платника є обов’язковим.

Застосування РРО платником єдиного податку розпочинається з першого числа місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Водночас, якщо такий платник здійснює розрахунки за реалізовані товари (надані послуги) винятково у безготівковій формі, РРО він не застосовує

Ці норми не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Такі платники проводять розрахунки готівкою лише через РРО.

Білоцерківська ОДПІ


Набув чинності новий порядок надання узагальнюючих податкових консультацій

Білоцерківська ОДПІ повідомляє, що 03.11.2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 27.09.2017 № 811 «Про затвердження Порядку надання узагальнюючих податкових консультацій», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13.10.2017 за № 1266/31134.

Порядок розроблений відповідно до підпункту 192.1.5 пункту 192.1  статті 192 розділу I та пункту 52.6 статті 52 глави 3 розділу II Податкового кодексу України та визначає процедуру надання Міністерством фінансів України узагальнюючих податкових консультацій.

Зокрема, Порядком визначено, що узагальнюючі податкові консультації надаються:

 - за результатами періодичного узагальнення індивідуальних податкових консультацій, наданих контролюючими органами платникам податків;

 - у разі наявності обставин, що свідчать про неоднозначність окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Довідково: Узагальнюючі податкові консультації затверджуються наказом Мінфіну України та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Мінфіну України протягом п’яти календарних днів з дня їх надання.

Узагальнюючі податкові консультації не є нормативно-правовими актами.

З текстом Наказу №811 можна ознайомитись у розділі «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua) або в бюлетені «Офіційний вісник України» від 03.11.2017 № 86.

Білоцерківська ОДПІ