В Білій Церкві можливо буде споруджено скульптуру «Шлях до соборності України»

|  14. 11. 2017

Під час засідання виконавчого комітету було схвалено проект рішення «Про спорудження скульптури «Шлях до соборності України» в м. Біла Церква, який буде винесений на розгляд сесії міської ради. 

Ознайомлюючи з  даним питанням,  начальник управління благоустрою департаменту житлово-комунального господарства міської ради Альона Колотницька зазначила, що  управління пропонує започаткувати в Білій Церкві концепцію, яка може стани родзинкою нашого міста - спорудити скульптуру «Шлях до соборності України».

Скульптура буде присвячена Дню Соборності, який  українці відзначають щороку 22 січня. У 1990 році відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування подій Першої української незалежності. Від 500 тисяч до трьох мільйонів українців 21 січня 1990 р. узялися за руки та створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Так вперше з дня проголошення Акта Злуки 1919 року між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою у сучасній історії України було відзначено День Соборності, який згодом став державним святом.

Передбачається, що розміри скульптури будуть такими: 120 м - довжина. 3,5м – висота та 0,5 м - ширина. Вона імітуватиме монолітну стіну із вирізаними силуетами фігур людей, що, стоячи, тримаються за руки -  символізуючи живий ланцюг єдності.

Стіна буде облицьована цеглинками, які можуть бути іменними. Будь-який житель міста чи держави матиме можливість за бажанням замовити цеглинку зі своїм іменем й таким чином стати частиною «Шляху до соборності України». Колір облицювання – блакитно-жовтий.  Схожа скульптура є в Литві, її автором  став литовський скульптор – Тадас Гутаускас. Він і здійснюватиме технагляд за будівництвом нашої. 

Проект рішення передбачає погодження місця встановлення  скульптури «Шлях до соборності України» у районі перехрестя вулиць Шевченка та проспекту Князя Володимира.

Розраховується, що ця стіна буде виконувати роль вхідної групи до майбутнього парку відпочинку, під який є площа більш як 10 га вільних площ.

Альона Колотницька наголосила, що у разі будівництва скульптури «Шлях до соборності України» Біла Церква зможе подати заявку до Книги рекордів Гіннеса на визнання її найбільшою скульптурою  та такою - в спорудженні якої взяла участь найбільша кількість жителів міста, громадських об’єднань, фондів, приватних компаній та ін.

Організатором та виконавцем робіт зі спорудження даної скульптури передбачається  громадська організація «Скульптура – шлях до соборності України», головним розпорядником бюджетних коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації та виконання робіт з благоустрою території навколо скульптури визначено департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради.

Оскільки скульптура буде розміщена у районі існуючого пам’ятного знаку «Літак», то рішенням  також буде доручено управлінню містобудування та архітектури міської ради визначити місце перенесення цього пам’ятного знаку з перехрестя вулиць Шевченка та проспекту Князя Володимира. Попередньо є пропозиція перенесення «Літака» в Гайок.