Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області інформує
Від бізнесу Білоцерківського регіону до місцевих бюджетів надійшло майже 1,5 млрд. гривень податків
Як проінформував під час брифінгу в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко, це на 322 млн. гривень більше минулорічних надходжень.
Загалом, у розрізі сплати податків та зборів до місцевих бюджетів, найбільше надходжень забезпечено Білоцерківською ОДПІ – понад 571,5 млн. гривень; на другому місці відділення у м. Миронівка – більше 166,7 млн. гривень; третє місце – відділення у м. Кагарлик – понад 106 млн. гривень.
„Першість у наповненні місцевих бюджетів належить податку на доходи фізичних осіб – майже 1 млрд. гривень. Зокрема, тільки у вересні доходи склали 126 млн. гривень”, - зауважив очільник.
Фактичні надходження від плати за землю складають 160 млн. гривень. У порівнянні з минулорічними показниками відбулося зростання сплати на 16 млн. гривень. Надходження з єдиного податку від суб'єктів малого і середнього підприємництва складають майже 235 млн. гривень, а це на 67 млн. гривень більше, ніж торік.
Наостанок Ігор Орленко зазначив, що надходження коштів до місцевих бюджетів регіону сприятимуть підвищенню його соціально-економічного розвитку, рівня зайнятості, зростанню якості послуг, що надаються громадянам, розв’язанню невідкладних соціальних проблем.
Білоцерківська ОДПІ
Видача картки платника податків - лідер з надання адміністративних послуг
З початку року фахівцями Центрів обслуговування платників Білоцерківської ОДПІ та її відділень надано понад 55 тис. адміністративних послуг.
Традиційним лідером є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Зазначену послугу отримали понад 19 тис. громадян.
Друге місце за популярністю займають послуги з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. Таких послуг надано понад 14 тисяч.
Замикають трійку лідерів послуги з надання витягу з реєстру платників єдиного податку. Станом на 01.10.2017 року їх надано понад 4 тисячі.
Білоцерківська ОДПІ звертає увагу, що для зручності платників кожна послуга має інформаційну картку, в якій зазначено дані про суб’єкта, що надає адміністративну послугу; нормативно-правові акти, які регламентують її надання та умови її отримання. Як відзначають відвідувачі Центрів обслуговування платників, це дуже зручно, адже з інформаційної картки можна дізнатися про перелік документів, необхідних для отримання тієї чи іншої довідки, порядок та спосіб їх подання, термін видачі та варіанти отримання результату (електронною поштою або в паперовому вигляді) тощо.
Білоцерківська ОДПІ
Інформація для роботодавців
Білоцерківська ОДПІ нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» внесено зміни до ч.3 ст.24 КЗпП «Укладання трудового договору». Змінами визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та інформування Державної фіскальної служби України про прийняття працівника на роботу.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Слід зазначити, що подання повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою не передбачено.
Білоцерківська ОДПІ
Власники нерухомого майна – юридичні та фізичні особи впродовж 2017 року сплатили до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону 19 млн. гривень податку на нерухоме майно. Це на 7,5 млн. гривень або на 65% перевищує минулорічні показники.
Більшу частину відрахувань забезпечили юридичні особи – 78 відсотків, сплативши майже 15 млн. гривень. Фізичні особи поповнили бюджети на 4 млн. гривень.
Податок на нерухомість для фізичних осіб нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлюються рішеннями місцевих рад.
При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:
- для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів;
- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів;
- для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – 180 кв. метрів.
Білоцерківська ОДПІ інформує, що у разі неотримання фізичною особою повідомлення-рішення доцільно звернутися до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації.
Білоцерківська ОДПІ
Плата за землю: відповідальність фізичної особи за несвоєчасну сплату
Земельний податок – це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Фіскальні органи надсилають (вручають) податкове повідомлення-рішення про внесення податку платникові за місцем його реєстрації. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
У разі якщо платник податків не сплачує суму грошового зобов’язання протягом встановлених строків, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.
Білоцерківська ОДПІ наголошує, що, разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 ПКУ.
Білоцерківська ОДПІ