Понад 148 млн. гривень єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів платники Білоцерківського регіону

Дата : 
2017-07-26

За І півріччя 2017 року від платників Білоцерківської ОДПІ, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, надійшло 148,4 млн. гривень єдиного податку. Це майже на 50 млн. гривень більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Аналізуючи перерахування, слід відмітити, що суттєві надходження отримані від фізичних осіб – підприємців, а саме – 96,3 млн. гривень. Решта сплачена сільськогосподарськими товаровиробниками – 35,2 млн. гривень та юридичними особами – спрощенцями - 16,9 млн. гривень.

Єдиний податок у повному обсязі спрямовується суб’єктами господарювання безпосередньо до місцевих бюджетів. Відповідно, своєчасна сплата у повному обсязі платниками податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, – це стале забезпечення потреб у функціонуванні та розвитку місцевих громад.

Білоцерківська ОДПІ

Що нового у податковому  законодавстві?

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області доводить до відома платників, що з 1 липня 2017 року вступили в дію такі норми Податкового кодексу (далі – ПК):

– реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ПН, РК, ЄРПН) може бути зупинена у разі відповідності такої ПН/РК сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для її зупинення (далі – критерії) (п. 201.16 ПК). Критерії та вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття такого рішення, затверджено наказом Мінфіну від 13.06.17 р. № 567. Підстави для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації визначено постановою КМУ від 29.03.17 р. № 190, а порядок роботи цієї комісії – наказом Мінфіну від 13.06.17 р. № 566. Крім того, на сайті ДФС (http://sfs.gov.ua) оприлюднено для обговорення до 21 липня проект постанови КМУ про затвердження Порядку розгляду скарг на рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН;

– ПН та/або РК, складені та зареєстровані в ЄРПН після 1 липня 2017 року платником податку, який постачає товари/послуги, є для покупця достатньою підставою для включення сум ПДВ до складу податкового кредиту без будь-якого додаткового підтвердження (абзац третій п. 201.10 ПК);

– виключено абзац двадцять п’ятий п. 201.10 ПК, згідно з яким ПН з помилками в реквізитах, визначених п. 201.1 (крім коду товару за УКТЗЕД), що не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту. Зауважимо, що з огляду на зміст абзаців третього та одинадцятого п. 201.10 ПК таке виключення не вплине негативно на платників ПДВ;

 неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність з нормами п. 133.4 ПК, після 1 липня виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій (пп. 35 підрозд. 4 розд. ХХ ПК).

Білоцерківська ОДПІ