Госпітальні округи, якість води в Росі, оплата вартості за спожиті послуги жителями суміжних громад - про ці та інші питання під час прес-конференції міського голови
25 липня відбулася традиційна прес-конференція міського голови Геннадія Дикого для представників міських ЗМІ.
В ході прес-конференції міський голова поінформував про ряд заходів, які проводить міська влада щодо забезпечення життєдіяльності Білої Церкви.
Про створення Білоцерківського госпітального округу
На початку прес-конференції міський голова наголосив на досить важливій події для Білої Церкви, яка відбулася напередодні в КЗ БМР «Білоцерківська міська лікарня №2», - спільному засіданні представників влади різних рівнів із медичною спільнотою щодо обговорення розвитку системи охорони здоров’я в Київській області, а зокрема створення Білоцерківського госпітального округу.
Геннадій Дикий відмітив, що зустріч відбулася конструктивно, було піднято багато нагальних питань.
«Білу Церкву відвідав заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, народний депутат Ірина Сисоєнко, член Комітету з питань бюджету Верховної Ради України, народний депутат Хвича Мепаришвілі, директор департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Алла Арешкович, а також представники всіх районів Київщини, які планово увійдуть до Білоцерківського госпітального округу, голови районних рад та адміністрацій, головні лікарі районних лікарень. Головною темою зустрічі стало створення Білоцерківського госпітального округу, який має об’єднати територію 10 районів, таких як: Сквирський, Володарський, Тетіївський, Ставищанський, Таращанський, Білоцерківський, Рокитнянський, Кагарлицький, Богуславський та Миронівський. У цих районах будуть створені лікарні інтенсивного лікування першого ступеня, а на базі КЗ БМР «Білоцерківська міська лікарня №2» планується створити лікарню інтенсивного лікування другого ступеня. Важливо наголосити, що проектом зі створення госпітальних округів передбачається державне фінансування лікарняних установ, поліпшення умов лікування пацієнтів, повна заміна обладнання, яке потрібне Білій Церкві тощо. Це допоможе більш якісно обстежувати хворих, встановлювати правильні діагнози, хоч наші лікарі – досить досвідчені та висококваліфіковані», – зазначив міський голова.
Іншою суттєвою зміною зі створенням госпітальних округів стане те, що всі лікарні будуть неприбутковими комунальними підприємствами. Це дасть змогу самим лікарням та головним лікарям більш ефективно розпоряджатися наявними коштами та заробляти додаткові. До того ж, Міністерством з охорони здоров’я будуть встановлені безкоштовні для пацієнтів послуги, які фінансуватимуться за рахунок державного бюджету.
Геннадій Дикий зауважив, що Київська область – одна з перших в Україні, хто йде цим шляхом. Уже зароблено перші кроки – створено госпітальну раду, до якої входять представники всіх районів, головні лікарі медичних установ, представники адміністрацій та ін.
У цілому на Київщині буде створено 4 госпітальні округи – Вишгородський (більше 300 тис. мешканців), Броварський (більше 440 тис.мешканців), Києво-Святошинський (більше 450 тис. мешканців) та Білоцерківський (більше 535 тис. мешканців).
Більш детально про спільне засідання представників влади із медичною спільнотою щодо обговорення розвитку системи охорони здоров’я в Київській області: http://bc-rada.gov.ua/node/7432
Про якість та рівень води в р.Рось
Як заначив Геннадій Дикий, останнім часом, у зв’язку із посушливим літом, змінами кліматичних умов, спостерігається постійне зниження рівня води водосховища, з якого здійснюється водозабір для забезпечення водопостачання Білої Церкви (щодня рівень продовжує падати від 1 до 3 см).
За ініціативи міського голови вже проведено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, за результатами якого направлено звернення до Київської обласної державної адміністрації задля вирішення питання на рівні області. Також проводиться робота з підготовки звернень до центральних і місцевих органів виконавчої влади, в тому числі, до Вінницької та Житомирської областей, щодо вжиття заходів з метою усунення передумов екологічної катастрофи, недопущення зменшення рівня Білоцерківського верхнього водосховища та нормалізації стану водойм річки Рось, оскільки від цього залежить забезпечення водопостачання не лише Білої Церкви, а й міст, які розташовані нижче по течії річки.
«Ще однією причиною можливих катастрофічних наслідків є зарегульованість р.Рось. Ми робимо все можливе, аби у вересні, коли почнеться традиційне пікове навантаження на річку, усунути критичну ситуацію та не допустити проблем із водопостачанням для півмільйона громадян», - наголосив міський голова.
Міський голова Геннадій Дикий також відмітив, що після факту викиду нафтопродуктів у Рось через перший колектор зливової каналізації комісією з питань виявлення та ліквідації несанкціонованих приєднань та викидів стоків громадянами та організаціями до мережі зливової каналізації та безпосередньо у водні об'єкти міста було розпочато обстеження цього колектора для виявлення джерела забруднення: «За цей час знайдено незаконні врізки в колектор. Але таких врізок по всьому місту не одна і не дві – їх досить багато. В Білій Церкві є близько 30 зливових колекторів, завдяки яким дощова та тала вода збирається та відводиться в річки Рось та Протока. За попередніми даними, з 9 колекторів навіть в суху погоду тече вода. На відміну від звичайної каналізації, вода з якої йде на очисні споруди, де вона знезаражується, очищується і аж після того потрапляє в річку, зі зливової каналізації все потрапляє безпосередньо в річку. А зважаючи на екологічний стан нашої річки, за моїм дорученням комісія буде працювати по виявленню подібних фактів, доки не ліквідують всі існуючі на даний час врізки в зливову каналізацію міста».
Також розглядатиметься можливість спорудження на зливових колекторах відстійників, аби хоча б трохи очистити стічні води та покращити критичний бактеріологічний стан Росі.
Відповідаючи на питання журналістів щодо притягнення до відповідальності винних в доведених фактах порушень врізки до зливових колекторів міський голова наголосив, що будуть вжиті всі можливі у рамках законодавства заходи.
За отримані послуги представники суміжних громад мають сплачувати
Міський голова також зупинився на питанні щодо необхідності відшкодування вартості послуг бюджетних установ міста, які надаються жителям інших населених пунктів. З цією метою на минулому тижні виконавчим комітетом було прийнято рішення «Про погодження розрахунку видатків бюджетних установ Білоцерківської міської ради, що утримуються за рахунок коштів бюджету міста Біла Церква, на 2017 рік з метою розрахунку вартості відшкодування за надані послуги мешканцям інших населених пунктів».
Геннадій Дикий зауважив, що бюджет міста несе значні фінансові навантаження на утримання комунальних закладів, які надають послуги не лише білоцерківцям, а й жителям усіх навколишніх населених пунктів: «Десятки мільйонів гривень витрачаються на надання послуг жителям інших громад, які користуються закладами освіти (дошкільними, шкільними, позашкільними), культури, охорони здоров’я, спорту, сім’ї та молоді, клубів за місцем проживання, соціального захисту тощо. Тому сьогодні у таких випадках доцільно впроваджувати практику міжбюджетних трансфертів, адже міський бюджет не повинен нести витрати, пов’язані з обслуговуванням жителів інших населених пунктів», - зазначив міський голова Геннадій Дикий.
Слід зазначити, що в минулі роки ми отримували з держави субвенції для вирішення низки нагальних питань життєдіяльності міста, то цьогоріч такі субвенції спрямовуються лише на заробітну плату працівників бюджетної сфери, а відповідальність за вирішення інших актуальних питань міста покладається на міський бюджет. У випадку, якщо буде одна об’єднана громада, послуги, які надають бюджетні заклади Білої Церкви жителям інших міст, надаватимуться безкоштовно.
Згідно з вищезазначеним рішенням, керівники бюджетних установ мають розробити орієнтовну калькуляцію вартості послуги, виходячи з видатків на одну особу. Після чого будуть надані пропозиції районним, сільським та селищним радам щодо прийняття ними власних рішень щодо відшкодування вартості послуг, фактично наданих бюджетними установами Білоцерківської міської ради, жителям відповідних населених пунктів та територіальних громад шляхом укладання відповідних договорів.
Капітальні ремонти навчальних та дошкільних установ
Міський голова наголосив, що зараз тривають заходи щодо підготовки та організованого початку 2017/2018 навчального року в м.Біла Церква.
«Зараз інтенсивно проводяться ремонтні роботи: облаштування шатрових покрівель, заміна вікон, капітальний ремонт опалення та ін. Можна сказати, що на сьогодні в освітніх закладах виконано заплановані ремонтні роботи на 50-60%. Питання капітальних ремонтів навчальних закладів я тримаю під особистим контролем», - відмітив Геннадій Дикий.
Міський голова вибачився за тимчасові незручності перед батьками дошкільнят, оскільки аби якісно, без шкоди здоров’ю діток провести ремонти в ДНЗ, в травні поточного року виконавчим комітетом міської ради було прийнято рішення про їх об’єднання: «Зараз проводяться маштабні ремонтні роботи. Ось у тільки дитячому садочку № 32 проводяться роботи із заміни майже 80% вікон та дверей установи. Тому ми, з погодженням із батьками, об’єднали певні ДНЗ на літній період, щоб новий навчальний рік розпочати з виконаними роботами».
Про коригування тарифів на комунальні послуги
Під час прес-конференції міський голова Геннадій Дикий поінформував, що на останньому засіданні сесії Білоцерківської міської ради було заслухано та підтримано радою звернення депутата міської ради – керівника ЖЕКу № 7 Юрія Баласа щодо коригування тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
«Враховуючи складну економічну ситуацію, яка склалася у нашій державі на сьогодні, міська влада зобов`язана реагувати на ситуацію відносно існуючих тарифів на комунальні послуги та впливати на їх коригування в межах своїх повноважень», - сказав міський голова.
Так, з моменту встановлення останніх тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій заробітна плата по Україні збільшилась вдвічі, вартість електроенергії піднялася в чотири рази, вартість газу, а відповідно це і вартість тарифу на опалення, збільшились в два рази. Таке суттєве підвищення тарифів охопило і всі інші показники комунальних послуг.
Геннадій Дикий наголосив, що вже поставлено завдання всім управлінням міської ради, в т.ч. Департаменту житлово-комунального господарства міської ради, комунальним підприємствам міської ради, провести роботу щодо коригування тарифів на комунальні послуги та підготувати відповідні калькуляційні розрахунки.
«Головним завданням даних розрахунків є встановлення економічно обгрунтованого тарифу на комунальні послуги, але такого, який би був під силу до сплати білоцерківцями. Моя позиція – тариф має бути середнім або навіть трохи нижче середнього по Україні, при цьому якість надання комунальних послуг повинна бути однією з найкращих в нашій державі», - відмітив міський голова.
Знаєте, як прикрасити клумби рідного міста – подавайте ідеї на конкурс
До 20 серпня 2017 року триває збір пропозицій щодо ескіз-ідей облаштування кругових розв'язок м.Біла Церква, а саме:
1) вул.Київська, Осипенко, Ярослава Мудрого, Сквирське шосе;
2) вул.Першотравнева, Ярослава Мудрого, бульв. Михайла Грушевського;
3) вул.Заярська, Таращанська.
У конкурсі можуть брати участь всі небайдужі мешканці міста Біла Церква, установи та заклади, громадські діячі, вільні художники та архітектори.
«Усі бажаючі можуть подавати пропозиції до приймальні департаменту житлово-комунального господарства або надсилати їм на електронну пошту. Переконаний, що найближчим часом при в’їздах до міста ми матимемо гарні архітектурні чи ландшафтні композиції, які прикрашатимуть Білу Церкву. Чекаємо на ваші ідеї»,- звернувся до білоцерківців Геннадій Дикий.
Усі ідеї будуть оприлюднюватися на офіційному веб-сайті з метою відкритого громадського обговорення. Для визначення переможців конкурсу вже створено журі. Про місце та час підведення підсумків буде оголошено додатково.