ПДВ: Дії платника у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної

Дата : 
2017-07-20

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників ПДВ, що з квітня 2017 року запроваджено систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації  таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (СМ КОР). Система побудована таким чином, щоб реагувати, попереджуючи зловживання недобросовісних платників податків. Вона не лише бачить потенційні порушення, а й унеможливлює безпідставне формування податкового кредиту, навіть до моменту подання податкової декларації з ПДВ.

Тому, у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування пояснення та/або копії документів.

Для оперативності радимо повідомлення з додатками  формувати та надсилати через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України. Відповідно пояснення подається у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (далі - Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб). За результатами розгляду комісією ухвалюватиметься остаточне рішення щодо прийняття накладної або повідомлення суб’єкту господарювання причин її неприйняття.

Нагадаємо, що критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567, зареєстрованого в Мінюсті 16.06.2017 за №753/30621.

Білоцерківська ОДПІ

Майже мільярд гривень податкових платежів

  надійшло до місцевих скарбниць  Білоцерківського регіону

До місцевих бюджетів Білоцерківського регіону у I півріччі 2017 року надійшло 941,2 млн. гривень податкових платежів, що на 244,6 млн. гривень більше  ніж у відповідному періоді 2016 року.

Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб, його питома вага в загальних надходженнях становить 66 відсотків. З початку року цього податку до місцевого бюджету надійшло 618,9 млн. гривень, що більше на 214,9 млн. грн. ніж за відповідний період 2016 року.

Наступними за рівнем сплати стали: єдиний податок – 148,4 млн. гривень, якого надійшло на 49,9 млн. гривень більше ніж в І півріччі минулого року, земельний податок – 94,7 млн. гривень, що на 7,3 млн. гривень більше ніж у відповідному періоді минулого року.

Надходження екологічного податку за січень-червень поточного року склали 6,5 млн. гривень, акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 38 млн. гривень.

За користування лісом, надрами й водою суб’єкти господарювання   заплатили до бюджету майже 5,2 млн. гривень. Зокрема, частка рентної плати за використання надр найбільша – 2,3 млн. гривень. За використання лісових ресурсів місцеві бюджети отримали 1,8 млн. гривень та за спеціальне використання води 1,1 млн. гривень. 

Білоцерківська ОДПІ

До бюджетів усіх рівнів спрямовано 825,2 мільйонів гривень ПДФО

У першому півріччі 2017 року платники податків, які перебувають на обліку в Білоцерківській ОДПІ, спрямували до бюджетів усіх рівнів 825,2 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб. Зазначену суму розподілено між бюджетами таким чином: 206,3 млн. гривень надійшло до державного бюджету, а 618,9 млн. гривень – до місцевого бюджету.

Від усієї зібраної суми податку 49,5% сплатили жителі, бізнесмени та роботодавці Білої Церкви та Білоцерківського району. Питома вага районних відділень у загальній сумі надходжень податку на доходи фізичних осіб по Білоцерківській ОДПІ складає: Миронівське відділення – 14,3%, Кагарлицьке та Сквирське відділення – майже по 6,3%, Рокитнянське відділення – 4,8%, Богуславське відділення – 4,4%, Тетіївське відділення - 4%, Володарське і Ставищенське відділення – майже по 3,4%.

Слід зазначити, що податок на доходи фізичних осіб є бюджетоформуючим для кошиків місцевих бюджетів. Зокрема, по Білоцерківській ОДПІ у загальній сумі податкових надходжень до місцевого бюджету дві третини або 66% належить саме цьому податку. Тож розвиток територіальної громади залежить від податкових внесків кожного її мешканця. 

Білоцерківська ОДПІ