Відбулося засідання виконавчого комітету міської ради

|  19. 07. 2017

19 липня відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, яке провів міський голова Геннадій Дикий.


У дитячому садочку № 32 замінять вікна інвестори із Туреччини

Протягом останніх двох років у міських дошкільних навчальних закладах інтенсивно проводяться заходи енергозбереження, зокрема: капітальні ремонти із застосуванням новітніх технологій, облаштування  шатрових покрівель, зміна вікон тощо.

Зазвичай капітальні та поточні ремонти проводять влітку.  Аби якісно, без шкоди здоров’ю діток провести ремонти в ДНЗ, в травні поточного року виконавчим комітетом міської ради було прийнято рішення (http://bc-rada.gov.ua/node/7160) про їх об’єднання. Графіки функціонування садочків в літній період були оприлюднені, рішення прийняте із погодженням з батьками.  Ремонтні роботи проводилися за рахунок коштів міського бюджету.

Слід зазначити, що завдяки роботі, яку проводить міська влада щодо впровадження енергоефективних заходів у бюджетних закладах, співпраці із європейськими установами та організаціями, участі у різноманітних конкурсах, грантах щодо залучення додаткового фінансування з донорських організацій  вдалося залучити до співпраці Посольство Республіки Туреччини для заміни вікон та вхідних дверей  в ДНЗ № 32 на енергоефективні. Інвестором із Туреччини, за його рахунок, буде проведено роботи із заміни майже 80% вікон та дверей установи.

Ці заходи мають бути розпочаті вже з 24 липня ц.р. та триватимуть протягом трьох тижнів. Але вищезазначеним рішенням виконавчого комітету міської ради ДНЗ № 32 було визначено саме тим закладом, який приймає діток на літній період із садочків №№ 30, 31, 33, 34, 36. Тому виникла необхідність внести зміни до рішення виконавчого комітету, яким передбачено, що вихованці ДНЗ №30, 31,32, 33, 34, 35 та 36  будуть перебувати до кінця літнього періоду у садочку № 33, де  на даний час ремонтні роботи вже завершені.


Вартість послуг бюджетних установ міста, які надаються жителям інших населених пунктів, має відшкодовуватися

Під час засідання члени виконавчого комітету прийняли рішення «Про погодження розрахунку видатків бюджетних установ Білоцерківської міської ради, що утримуються за рахунок коштів бюджету міста Біла Церква, на 2017 рік з метою розрахунку вартості відшкодування за надані послуги мешканцям інших населених пунктів».

Заступник міського голови Ольга Настіна, яка доповідала з даного питання, наголосила, що комунальні заклади Білої Церкви надають послуги не тільки безпосередньо білоцерківцям, але й жителям усіх навколишніх населених пунктів. І в рамках питання об’єднання територіальних громад вже давно вивчається спроможність таких дій – як фінансова, так і територіальна. Фахівці, які працюють над цим питанням, вивчили статистику про жителів з інших населених пунктів, які користуються послугами бюджетних установ Білої Церкви.

«Бюджет Білої Церкви несе значні фінансові навантаження. Дані для отримання розрахунку показників були взяті за 2016 рік. Також були спрогнозовані фінансові показники на 2017 рік. До уваги бралися тільки витрати з бюджету без врахування субвенцій. Місто витрачає десятки мільйонів гривень на надання послуг жителям інших громад, які користуються закладами освіти (дошкільними, шкільними, позашкільними), культури, охорони здоров’я, спорту, сім’ї та молоді, клубів за місцем проживання, соціального захисту  тощо. Аналогічні питання є актуальними для низки громад Київщини, і робота над їх вирішенням уже розпочата», – наголосила Ольга Настіна.

Відмітимо, що даним рішенням передбачено вийти з пропозицією до міських, районних, сільських та селищних рад для прийняття ними власних рішень щодо відшкодування вартості послуг фактично наданих бюджетними установами Білоцерківської міської ради, жителям відповідних населених пунктів та територіальних громад шляхом укладання відповідних договорів із врахуванням зроблених розрахунків.

Міський голова Геннадій Дикий наголосив, що прийняття даного рішення дозволить вирішити питання цивілізовано, а сам принцип є подібним до тих, які вже практикуються – «гроші ходять за пацієнтом», «гроші ходять за дитиною» тощо.

«Якщо в минулі роки ми отримували з держави субвенції для вирішення низки нагальних питань життєдіяльності міста, то цьогоріч такі субвенції  спрямовуються лише на заробітну плату працівників бюджетної сфери, а відповідальність за вирішення інших актуальних питань міста покладається на міський бюджет. У випадку, якщо буде одна об’єднана громада, послуги, які надають бюджетні заклади Білої Церкви жителям інших міст, надаватимуться безкоштовно. Проте в інших випадках доцільно впроваджувати практику міжбюджетних трансфертів, адже міський бюджет не повинен нести витрати, пов’язані з обслуговуванням жителів інших населених пунктів», – наголосив Геннадій Дикий.

Під час обговорення даного питання було зазначено, що розрахунок видатків був зроблений на основі статистичних показників коштів, закладених у бюджеті, на оплату заробітної плати з усіма відрахуваннями, витрати на енергоносії, а також з врахуванням коштів спеціального фонду.

Даним рішенням було передбачено дати доручення головним розпорядникам коштів, керівникам бюджетних установ Білоцерківської міської ради терміном до 01 вересня 2017 року розробити орієнтовну калькуляцію вартості послуги, виходячи з видатків на одну особу, а також врахувати її при укладанні договорів з розпорядниками коштів бюджетів інших рівнів.

У додатку до рішення зазначено, що відповідно до розрахунків видатків бюджетних установ Білоцерківської міської ради по галузі «Охорона здоров’я», витрати міського бюджету на пацієнтів, які проживають в інших населених пунктах, в т.ч. амбулаторних звернень та стаціонарно пролікованих, із загального фонду  становлять понад 28 млн. грн, зі спеціального – майже 897 тис.грн. Загальна кількість пацієнтів, які проживають в інших населених пунктах, але користуються послугами бюджетних медичних установ міста, становить майже 44,2 тис. осіб.

На галузь «Освіта» із загального та спеціального фондів спрямовується понад 4 млн грн. Кількість мешканців інших населених пунктів, які отримують такі послуги, – 606 осіб.

По галузі «Фізична культура та спорт» на надання послуг жителям інших населених пунктів з бюджету міста буде спрямовано майже 168 тис. із загального фонду та понад 40 тис. грн зі спеціального.

Видатки із загального та спеціального фондів по галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення управління соціального захисту населення міської ради» становлять майже 453 тис. грн; по галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення відділу у справах сім’ї та молоді  міської ради» – понад 29,3 тис.грн; по галузі «Культура і мистецтво» – майже 824 тис.грн.

Зазначимо, що за результатами проведених досліджень, лише послугами закладів соціально-культурної сфери в м.Біла Церква в 2016 році скористалося близько 700 дітей Білоцерківського району. Крім того, чимало жителів району систематично користуються послугами міських закладів охорони здоров’я, соціального захисту, установами культурного та спортивного спрямування тощо. Витрати міського бюджету на забезпечення послугами цієї категорії громадян, за попередніми оцінками, становлять близько 12,5 млн грн 


В Білій Церкві відбудеться міський конкурс на кращі ескіз-ідеї  клумб

Таке рішення прийняли члени виконавчого комітету, розглянувши подання департаменту житлово-комунального господарства міської ради з метою покращення благоустрою міста та його загального вигляду. Доповідаючи дане питання, в.о.директора департаменту  житлово-комунального господарства міської ради Альона Колотницька відмітила, що, зокрема,  з приводу благоустрою кругової розв’язки в районі вул. Київської до департаменту вже надійшло декілька пропозицій. Проте, можливо, в білоцерківців є й інші ідеї, тому, аби  їх зібрати, вирішено провести даний конкурс. Місто має ще декілька  таких клумб.

Отож, відповідно до даного рішення,  буде проведено міський конкурс на кращі ескіз-ідеї клумб трьох кругових розв'язок:  на перетині вулиць Київська,  Осипенко,  Ярослава Мудрого, Сквирського шосе; на перетині вулиць Першотравнева, Я.Мудрого, б-ру Грушевського; на перетині вул. Таращанська, Заярська, Січових Стрільців, Героїв Чорнобиля.

Взяти участь у конкурсі на кращі ескіз-ідеї клумб буде запропоновано жителям міста, установам та закладам, громадським діячам, художникам та архітекторам.

Департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради  доручено розробити  та затвердити Положення про проведення конкурсу на кращі ескіз-ідеї клумб.

В ході засідання виконавчого комітету міської ради також було прийнято рішення про зміни в штатних розписах ряду управлінь, відділів, служб міської ради і виконавчого комітету.