У Білій Церкві презентували геопортал відкритих даних

|  13. 06. 2017

13 червня відбулася презентація геопорталу відкритих даних Білоцерківської міської ради.

Розпочинаючи захід, заступник міського голови Валерій Гнатюк відмітив, що робота над розробкою геопорталу Білої Церкви була розпочата рік тому і виконувалася відповідно до прийнятих рішень міської ради. До роботи долучилася Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви, яка проаналізувала здобутки різних міст України в цьому напрямку; також була проведена конференція за участю провідних українських фахівців тощо.

«У результаті цієї кропіткої роботи Біла Церква отримає геопортал (інші назви – міський портал відкритих даних, МАГІС), за допомогою якого не тільки кожен житель міста, але й кожен користувач мережі інтернет зможе в онлайн-режимі дізнатися ту чи іншу інформацію про місто, починаючи від генерального плану і завершуючи розташуванням загальноосвітніх закладів», - наголосив Валерій Гнатюк.

Технічна адреса геопорталу: http://bc.cadastre.com.ua. Ресурс містить інформацію щодо Генерального плану міста, дані земельного кадастру, зонінгу, інженерних комунікацій, розміщення тимчасових споруд, соціально-культурних об’єктів, містобудівної документації, растрову основу, реєстр адрес, вулиць та інших пойменованих об’єктів тощо.

Під час презентації про систему та можливості геопорталу розповів представник компанії-розробника SoftPro Андрій Черін. Він навів приклад структури майнового комплексу міста, який складається з базових інформаційних ресурсів, блоку інформації про землю, нерухомість, будівництво, об’єкти інфраструктури, розвиток та інвестиції, територіальні ресурси тощо та системи обігу інформації. Зокрема, базові геоінформаційні ресурси містять дані про адресний реєстр, цифрову модель рельєфу, геодезичну основу, містобудівні регламенти, кадастр, ортофотоплани тощо.

«Наявність базової інформаційної основи дасть змогу уникнути конфліктів під час будівництва нових об’єктів, знайти всю необхідну інформацію про ту чи іншу ділянку міста, розташовану на ній нерухомість, наявні ресурси тощо», - наголосив фахівець.

Усі інформаційні ресурси розміщені в єдиній базі, мають чіткі координати, містять документи, фото-, відеоматеріали, що дає змогу отримати по кожному об’єкту акумульовану інформацію. Крім того, передбачено механізми підтримки інформації в актуальному стані, внесення відповідних змін у разі їх наявності, забезпечено регламенти доступу, оскільки портал містить відкриту та закриту частини, тощо.

Властивістю ресурсу є те, що ту чи іншу інформацію можна доповнювати, підвантажуючи нові дані. Наприклад, інформація про освітні заклади міста може бути доповнена даними про кількість учнів у класі, успішністю в складанні ЗНО, рівнем кваліфікації вчителів тощо.

Як було зазначено, геопортал міста в повному обсязі буде функціонувати після розміщення інформації на відповідному сервері.

 У заході взяли участь депутати міської ради, члени виконавчого комітету, представники структурних підрозділів міської ради та комунальних підприємств, громадськості та місцевих ЗМІ.