Запитання-відповіді: новації у застосуванні РРО

Дата : 
2017-05-29

Нещодавно у Білоцерківській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з першим заступником Оксаною Чустіль на тему: «Нововведення у податковому законодавстві щодо застосування РРО».

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу зв’язку «гаряча лінія»:

1.  Які товари є технічно складними побутовими товарами?

Технічно складні побутові товари - непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.

2. Чи потрібно застосовувати РРО платнику єдиного податку при роздрібній торгівлі побутовими товарами на ринку?

Застосовувати РРО в разі продажу технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, повинні як платники єдиного податку першої групи, які провадять  діяльність на ринках, так і платники другої та третьої груп незалежно від місця здійснення діяльності та обсягу річного доходу. Визначальною умовою для застосування РРО є реалізація відповідного виду товарів, а саме  технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту

3. Які є групи технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій?

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 №231”Про затвердження  переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій” встановлено 8 найменувань груп товарів, 53 підгрупи та 292 товарні позиції:

Група 73 «Вироби з чорних металів» – 6 товарних позицій;

Група 84 «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини» – 132;

Група 85 «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя» – 106;

Група 87 «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання» – 9;

Група 90 «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя» – 27;

Група 91 «Годинники всіх видів та їх частини» – 2;

Група 92 «Музичні інструменти; їх частини та приладдя» – 1;

Група 95 «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя» – 9.

 Білоцерківська ОДПІ

 

Щоб займатися бізнесом, потрібно зареєструватися підприємцем

 

Приходить час, і ви розумієте, що працюючи на роботодавця, навіть на найкращого в світі, ви не можете повністю реалізувати себе. Вам набридло звітувати за кожні п’ять хвилин запізнення і ви знаєте, як зробити цей світ кращим. Ви майже готові наважитись і стати підприємцем. Фізична особа-підприємець (ФОП) – це найбільш поширена та найбільш доступна організаційна форма ведення підприємницької діяльності. Це пояснюється простотою її організації, ведення бухгалтерського та податкового обліку і звітності, можливістю використовувати найману працю тощо.

Початок ведення приватного бізнесу розпочинається із процедури реєстрації. Так, оформити підприємницьку діяльності можна (хоча наразі вже не обов’язково) за місцезнаходженням приватного підприємця. Реєстрація підприємницької діяльності здійснюється на основі заяви встановленого зразка, де записуються необхідні відомості стосовно майбутньої підприємницької діяльності. Реєстрація підприємницької діяльності не може бути проведена без правильно оформленої заяви про реєстрацію ФОП. При цьому громадянин може одразу подати заяви про обрання спрощеної системи оподаткування та/або про добровільну реєстрацію як платника ПДВ.

Українське податкове законодавство пропонує фізичним особам – підприємцям дві системи оподаткування:

- Загальна система оподаткування.

- Спрощена система оподаткування (єдиний податок).

В залежності від вибору тієї чи іншої системи, процес державної реєстрації ФОП буде мати певні особливості. Спрощена система оподаткування для фізичних осіб пропонує на вибір три групи. В залежності від вибору тієї чи іншої групи, буде залежати скільки податків треба буде платити, яку та коли звітність подавати, а також з ким можна, а з ким не можна буде працювати.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що новостворені фізичні особи – підприємці для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, повинні подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація (п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ).

Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.  

Якщо суб'єкт господарювання відразу у місяць реєстрації не скористався своїм правом перейти на спрощену систему оподаткування, то така можливість у нього буде у наступному кварталі. Для цього потрібно подати заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Але прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування можливо тільки один раз протягом календарного року.

Подумайте, чим би вам хотілося займатися більше всього на світі, поміркуйте, як на цьому можна заробити — і вперед до своєї мрії!

 Білоцерківська ОДПІ