Медичні питання розглянуті під час засідання виконавчого комітету міської ради

|  23. 05. 2017

23 травня  відбулося засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, яке провів міський голова Геннадій Дикий.

 Під час засідання було розглянуто ряд питань щодо забезпечення життєдіяльності міста, ряд з них стосувалися питань охорони здоров’я.

 Звіт управління охорони здоров’я міської ради по роботі зі зверненнями громадян за минулий рік 

Доповідаючи дане питання в.п. начальника управління охорони здоров’я міської ради Денис Яблонський зазначив, що  на всі заяви та звернення громадян, які надійшли до управління охорони здоров’я протягом 2016 рік, надані своєчасні та вичерпні відповіді, згідно законодавчих актів. Стан роботи зі зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі,  проводиться системний аналіз звернень для виявлення причин, що призводять до їх збільшення.

Протягом 2016 року до управління охорони здоров’я Білоцерківської міської ради надійшла 181 письмова заява.  В тому числі:

 

 2016рік

 2015 рік

%

- зменшення,

+ збільшення

від заявника

32

23

+39,0

від виконавчого комітету міської ради

56

49

+14,0

від Департаменту  охорони здоров’я КОДА

75

105

-40,0

від прокуратури

5

3

+67,0

депутатське звернення

2

2

 

від міської громадської організації

 

-

 

від медпрацівників

 

-

 

з інших установ та організацій

11

 

1

+1000,0

Разом

181

183

-1,0

У порівнянні з  2015 роком загальна кількість звернень громадян, які надійшли до управління охорони здоров’я, зменшилася  на 1,0 %. Найбільша кількість звернень надійшла з  Департаменту охорони здоров’я, що складає 41,4,0 %.

У заявах і зверненнях піднімались такі питання:

 

2016 рік

2015рік

%

- зменшення,

+ збільшення

- про надання медичної допомоги

72

64

+13,0

- про незадовільне медичне обслуговування  в лікувально-профілактичних закладах міста

18

15

+20,0

- про надання матеріальної допомоги на лікування

12

39

-225,0

- встановлення групи інвалідності

12

7

+71,0

-про незадовільну метеріально-технічну базу закладів охорони здоров’я

5

-

+100,0

- про санаторно-курортне лікування

5

6

-20,0

- про забезпечення ліками та виробами       медичного призначення

34

40

-17,7

- про реорганізацію закладів охорони здоров'я

6

-

+100,0

- інші

14

9

+55,6

- подяки

1

3

-200,0

- питання застосування трудового законодавства

2

-

+1000,0

Разом

181

183

-1,0

Найбільша кількість звернень надійшла від громадян з приводу надання медичної допомоги що складає 39,7 % від загальної кількості; 18,7 % склали звернення щодо  забезпечення ліками та виробами медичного призначення.

На особистий прийом громадян до начальника управління охорони здоров’я протягом 2016 року звернулося 178 громадян. У порівнянні з  2015 роком кількість звернень зменшилась  на 15,0 %. Звернення були з таких питань: проведення пільгового зубопротезування, проведення  обстеження: МРТ, КТ, надання медичної допомоги, забезпечення  ліками та виробами медичного призначення, направлення на ЛКК, МСЕК та ін. З даних звернень 175 - вирішені позитивно ( 98,3 %), тимчасово відмовлено у пільговому зубопротезуванні 3-ом особам через відсутність коштів.

Денис Яблонський відмітив, що одним із пріоритетних напрямків діяльності управління  залишається удосконалення роботи щодо виконання вимог Закону України «Про звернення громадян» та реалізації громадянами конституційного права на звернення. Керівництвом управляння, головними лікарями лікувально-профілактичних закладів, профільними фахівцями досконало вивчаються звернення громадян, намагаючись максимально надати роз’яснення і вирішити питання під час особистих зустрічей з заявниками.

Випадків відмов у прийнятті та розгляді оформлених належним чином і поданих у встановленому  порядку звернень не було.

Про медикаментозне  забезпечення в 2016 році пільгових категорій громадян 

Члени виконавчого комітету взяли до відома й інформацію щодо медикаментозного забезпечення в 2016 році пільгових категорій громадян відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань».

 

Слід зазначити, що протягом 2016 року відповідно до Постанови були забезпечені наступні групи населення:

-група населення яким, в разі амбулаторного лікування, ліки відпускаються безоплатно: діти віком до трьох років, учасники бойових дій та інваліди війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2, дівчата-підлітки і жінки з протипоказаннями вагітності, а також жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, діти-інваліди відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»,

- групи населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу: діти з багатодітних сімей, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 3, учасники війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань.

- групи населення, в разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються з оплатою 50% їх вартості:  діти віком від трьох до шести років, інваліди I і II груп, реабілітовані особи, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами та ін.

Крім окремих груп населення, пільговому забезпеченню безкоштовними лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування підлягають хворі, які входять до 35 категорій захворювань, що визначені законодавством України. Слід відмітити, що переважна кількість коштів, яка була виділені з місцевого бюджету на виконання відповідної Постанови, використана на забезпечення пацієнтів, які страждають на онкозахворювання,  учасників бойових дій та інвалідів війни,  хворих на шизофренію та епілепсію, хворих на муковісцидоз , ревматоїдний артрит та ін.

Хворі на онкологічні захворювання, які потребували проведення хіміотерапії переважно забезпечувалися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Окремо слід зазначити, що за рахунок централізованого постачання забезпечувалися лікарськими засобами хворі лише 10 категорій захворювань: цукровий діабет, ВІЛ/СНІД,  туберкульоз., фенілкетонурія, міастенія, тяжкі захворювання шкіри, муковісцидоз, гіпофізарний нанізм, після пересадки органів і тканини та ревматоїдний артрит .

 

В.п. начальника управління охорони здоров’я міської ради Денис Яблонський зауважив, що для забезпечення безкоштовними медикаментами хворих, визначених Постановою, яка врегульовує дані питання,  на 2016 рік необхідно було більш як 30 млн. 32 тис. грн. (з урахуванням централізованого постачання лікарських засобів на деякі категорії захворювань).

Ця потреба частково була забезпечена коштами міського бюджету на суму 1 491,20 тис. грн. (5,0%), субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в обсязі     4 098,90 тис. грн. (13,6%), за рахунок централізованого постачання – 11 734,22 тис. грн. (39,1%). Загальна сума складає 17 324,32 тис. грн., що складає 57,7% від потреби.

Забезпечення окремих груп населення та за певними категоріями захворювань лікарськими засобами для амбулаторного лікування проводилося в межах виділених коштів. 

Детальніше з інформацією щодо медикаментозного  забезпечення в 2016 році пільгових категорій громадян можна ознайомитися на офіційному веб-сайті міської ради. 

Дві лікарні здійснюватимуть пільгове зубопротезування 

Під час засідання виконавчого комітету було прийнято рішення про визначення закладів охорони здоров’я Білої Церкви уповноваженими для пільгового медичного обслуговування (зубопротезування) осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Даним рішенням  визначено, що дану послугу особам, які мають право на неї  згідно законодавства України, надаватимуть - комунальне підприємство Білоцерківської міської ради «Білоцерківська міська госпрозрахункова стоматологічна поліклініка» та комунальний заклад Київської обласної ради «Київська обласна стоматологічна поліклініка».

Управлінню охорони здоров’я Білоцерківської міської ради доручено укласти з уповноваженими закладами охорони здоров’я міста відповідні договори.

Слід зазначити, що в цьому році виділено 2 млн.900тис.грн. на забезпечення лікарськими засобами та 300тис. – на зубне протезування. Послугами пільгового зубопротезування можуть скористатися постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи І, ІІ та ІІІ категорії.

Установи, які займатимуться пільговим відпуском препаратів інсуліну визначено

Члени виконавчого комітету визначили суб’єкти господарювання, які мають доступ до реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, уповноваженими з питань пільгового відпуску препаратів інсуліну. Зокрема, це 4 комунальних та 2 приватних заклади, які мають можливість зберігати препарати в якісних умовах. Серед цих закладів: ПП "ФАРМЕД"( вул. Семашка, 9), КП  "Аптека  №1" (вул. Я.Мудрого,64/2), ТОВ "МЕНГО"  Аптека №16 (вул.Турчанінова, 4, прим.75-3), Підприємство “Аптека №245”( вул. Водопійна,19), КП  "Аптека №113" (Олександрійський бульвар,137), ТОВ «Ремедіум» (вул. Леваневсько, 53 Г).

 Комунальному закладу Білоцерківської міської ради «Білоцерківська міська лікарня №2», Комунальному закладу Білоцерківської міської ради «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2»  доручено укласти з уповноваженими суб’єктами господарювання договори на пільговий  відпуск препаратів інсуліну. З словами начальника управління охорони здоров’я міської ради Дениса Яблонського на забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет, в цьому році, з державного бюджету виділено 2млн.737тис.грн