Невдовзі громадський бюджет почне діяти в Білій Церкві
21 квітня міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий провів традиційну прес-конференцію для представників міських ЗМІ, під час якої поінформував про важливі питання щодо забезпечення життєдіяльності міста.
Зокрема, зупинився на одному із актуальних питань - партисипативному бюджеті (громадському бюджеті).
«За моєї ініціативи, ще в минулому році, були зроблені перші кроки по впровадженню громадського бюджету. Міською радою вже затверджено ряд документів, які мають регулювати його функціонування,- відмітив міський голова.- Я вважаю, що громадський бюджет необхідно впроваджувати в нашому місті, потрібно підвищувати рівень активності жителів у визначенні пріоритетів розвитку Білої Церкви та в розподілі бюджетних коштів».
Наявність такого інструменту надаватиме можливість громаді впливати на розвиток міста так, як саме вона цього потребує. Білоцерківці подаватимуть свої проекти на конкурс, і ті, за які проголосують більшість жителів, реалізовуватимуться за кошти міського бюджету.
Геннадій Дикий: «Білоцерківці - пропонують, білоцерківці - голосують, і міська влада реалізовує їх за рахунок бюджетних коштів».
Міський голова наголосив, що Білій Церкві вдалося залучити Фундацію українсько-польської співпраці ПАУСІ і Фонд Східної Європи, які 11 квітня ц.р. вже провели семінар- навчання. Ним підписано Меморандум про співпрацю з даними організаціями. Вони допомагатимуть Білій Церкві в організації та впровадженні громадського бюджету.
Слід зазначити, що Фундація ПАУСІ обрала наше місто серед 80 заявлених претендентів. Проведений семінар був надзвичайно корисним, оскільки його учасники змогли дізнатися саме про практичний досвід впровадження проекту громадського бюджету в містах України й закордоном та позитивні напрацювання в процесі його реалізації.
«В березні ц.р. рішенням виконкому було створено робочу групу на чолі з моїм заступником Інною Новогребельською. Членами робочої групи, з урахуванням отриманої інформації про досвід, напрацьовано зміни по удосконаленню положення про громадський бюджет та програми, які будуть винесені на затвердження на одну з найближчих сесій міської ради. Це дозволить не повторювати помилки міст, де громадський бюджет вже працює не один рік», - зазначив міський голова.
У разі затвердження міською радою змін до цих документів сума громадського бюджету буде складати 5,3млн грн. Участь у конкурсі проектів зможуть брати білоцерківці із 14 років.
В цьому році свої проекти мешканці зможуть подавати з 15 травня до 15 червня включно.
Широка інформаційна кампанія по роз’ясненню умов цього процесу розпочнеться найближчим часом. З метою залучення якомога більше жителів міста, додатково буде проведено навчання для громадськості, на якому представники ПАУСІ детально розкажуть білоцерківцям про умови участі, оформлення документів тощо.
Проекти будуть розподілятися на великі й малі. Малі - до 200 тис грн, великі - до 700 тис грн. Це можуть бути як роботи з благоустрою, так і просвітницькі заходи (наприклад: облаштування зон відпочинку, спортивних, дитячих майданчиків, встановлення лавок на прибудинкових територіях, збільшення парковки в якомусь дворі, роздягальня на пляжі, встановлення ліхтарів, просвітницькі заходи, спрямовані на підвищення безпеки руху, залучення білоцерківців до здорового способу життя тощо).
Міський голова закликав жителів міста подумати і готувати проекти, реалізація яких дозволить підвищити рівень життя і поліпшить ситуацію як в окремих мікрорайонах, так і в місті в цілому.
Слід зазначити, що серед вимог до проектів є такі:
– автор має бути білоцерківцем;
- це мають бути об’єкти загальнодоступного користування, які розташовані на території Білої Церкви, є власністю міста й не потребують збільшення штатних одиниць на їх утримання та ін.
З 16 червня до кінця серпня ц.р. буде відбуватися перевірка проектів на законність і можливість реалізації, відповідність до діючих стратегічних документів, а також визначатиметься чи вартість не перевищує гранично допустимих сум. У разі виявлення неточностей чи невідповідностей будуть узгоджуватись зміни з авторами проектів. За результатами перевірки буде визначено проекти, що відповідають всім вимогам і буде сформовано загальний перелік таких проектів для голосування.
З 1 по 15 вересня ц.р. буде відбуватися голосування за проекти, в якому зможуть брати участь лише мешканці міста. Планується, що в цьому році голосування буде проводитися в пунктах голосування на спеціальних бланках. В подальшому буде передбачено можливість голосування і за допомогою інтернет-мережі.
Проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів будуть включені в бюджет 2018 року і реалізовані під контролем громади протягом наступного (одного) року.
Механізм впровадження і реалізації громадського бюджету не є простим. Робочою групою готуються документи, які визначатимуть відповідальних осіб на кожному етапі, інформаційні карти для прийому проектів, механізми опрацювання, їх перевірки та інше.
«Я сподіваюся, що в цьому році мешканці активно будуть надавати свої проекти, які будуть реалізовані в наступному році за рахунок міського бюджету і для громади це стане дієвим інструментом у визначені пріоритетів розвитку та розквіту нашого міста, - наголосив міський голова. - Ми зробимо все від нас належне для цього. Слідкуйте за офіційним сайтом, детальна інформація з’явиться найближчим часом».