На Білоцерківщині виявлено підпільний цех по незаконному виробництву спиртовмісної рідини

Дата : 
2017-04-19

Днями співробітниками оперативного управління Білоцерківської ОДПІ спільно з  оперативним управлінням та слідчим управлінням фінансових розслідувань  ГУ ДФС у Київській області в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом організації незаконного виготовлення з метою збуту підакцизних товарів – алкогольних напоїв, проведено слідчі дії (обшуки) на території м. Біла Церква та району.

В результаті проведених обшуків виявлено підпільний цех по незаконному виробництву спиртовмісної рідини.

Із незаконного обігу вилучено 100 літрів спиртовмісної рідини в кількості  10 дал орієнтовною вартістю 15 тис. гривень, 190 літрів лікеро-горілчаних виробів в кількості 19 дал орієнтовною  вартістю  26,6  тис. гривень, а також шланг, бочки, лійки, спиртометр. Орієнтовна загальна вартість вилучених підакцизних товарів становить 41,6 тис. гривень.

Досудове розслідування по даному кримінальному провадженню триває.

Білоцерківська ОДПІ

 

Оперативним управлінням Білоцерківської ОДПІ припинена діяльність “конвертаційного центру” з обігом понад 240 млн. гривень

 

Нещодавно співробітниками оперативного управління Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області спільно із працівниками Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України ліквідовано «конвертаційний центр», який з 2016 року надавав послуги підприємствам реального сектору економіки м. Києва, Київської та інших областей України з формування незаконного податкового кредиту та незаконного переведення безготівкових коштів у готівку. Учасники «конвертаційного центру» з метою прикриття своєї незаконної діяльності щодо вчинення фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення безготівкових коштів в готівку для суб’єктів господарської діяльності реального сектору економіки, штучного завищення собівартості товарно-матеріальних цінностей створили, зареєстрували та придбали корпоративні права ряду транзитно - конвертаційних суб’єктів господарської діяльності.

Податковий кредит транзитно - конвертаційних суб’єктів господарської діяльності формувався переважно за рахунок використання псевдооперації з придбання товарно-матеріальних цінностей у суб’єктів господарювання реального сектору економіки та підприємств, що здійснюють свою діяльність на ринку паливно-мастильних матеріалів.

Безготівкові грошові кошти суб’єктів господарської діяльності реального сектору економіки надходили на рахунки транзитно - конвертаційних суб’єктів господарської діяльності у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги), після чого дані кошти конвертувались у готівку за винагороду у розмірі 10-12%.

Загалом за період з 2016 року по теперішній час підприємства, які входили до складу «конвертаційного центру», проконвертували понад 240 млн. гривень, у тому числі сума сформованого ризикового податкового кредиту з ПДВ склала 40 млн. гривень.

У межах проведення заходів створено мобільні слідчо-оперативні групи, якими проведено 19 обшуків. За результатами проведених обшуків вилучено грошові кошти в розмірі 4,3 тис. доларів США та 312,0 тис. гривень, 34 мобільні телефони, які безпосередньо використовувались організаторами та учасниками у незаконній діяльності,  14 ноутбуків, 43 жорстких диски, 16 електронних носіїв інформації, 4 планшети та 1 засіб електронного зв’язку «AppleWatch», первинні фінансово-господарські документи та різноманітні чорнові записи, що підтверджують злочинну діяльність та 21 печатку суб’єктів господарської діяльності. 

На даний час проводяться заходи по  встановленню місцезнаходження директорів «фіктивних» підприємств, задіяних у схемі конвертації.

Білоцерківська ОДПІ