Український тиждень імунізації

|  14. 04. 2017

24-30 квітня в Україні буде проведено Український тиждень імунізації. Головна мета ініціативи «Український тиждень імунізації» - інформувати населення про вакцинацію як найбільш ефективний інструмент захисту від інфекційних хвороб та важливу умову збереження національної безпеки країни. Вакцинація вважається одним з найбільших досягнень медицини. У довакцинальний період смертність від таких інфекційних хвороб як дифтерія, кашлюк, кір становила майже 50%, а після перенесеного поліомієліту 40% перехворілих залишалися інвалідами. На даний час за допомогою вакцин людство здатне попередити 30 інфекційних захворювань. Імунізація визнана одним з найефективніших заходів запобігання захворюванням. Питання вакцинації набуває актуальності у зв’язку із значним зниженням охоплення населення України профілактичними щепленнями в останні три роки та відповідно утратою рівнів колективного імунітету. Рівень вакцинації дітей в України за даними 2016 року далекий від рекомендованого ВООЗ 95%. Зокрема, станом на кінець грудня 2016 року, охоплення щепленнями дітей у віці до 1 року складає :

· БЦЖ – 72,3%
· Проти поліомієліту – 60,8%
· Проти кашлюку, дифтерії та правця – 21,0%
· Проти кору, паротиту та краснухи – 45,5%
· Проти гепатиту В – 28,8%
· Проти Хіб-інфекції – 51,6%

Відповідно до чинного в Україні Календаря профілактичних щеплень планові профілактичні щеплення проводяться проти 10 інфекційних захворювань:
· Туберкульоз
· Дифтерія
· Правець
· Кашлюк
· Гепатит В
· Гемофільна інфекція (Хіб-інфекція), яка в багатьох випадках є причиною захворювань на менінгіти та пневмонії
· Поліомієліт
· Кір
· Епідемічний паротит
· Краснуха.
Управління охорони здоров’я нагадує про необхідність вакцинації. Пройти медичне обстеження та зробити профілактичні щеплення можна в лікувальних закладах за місцем проживання. Більш сучасного та надійного засобу захисту людини від інфекційних захворювань, ніж вакцинація, на сьогодні не існує.

Інформація від управління охорони здоров’я