Відновлення табору «Лісова казка»: діалог розпочато

|  29. 03. 2017

29 березня відбувся «круглий стіл» з приводу обговорення можливості відновлення діяльності дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Лісова казка» Білоцерківської міської ради.

На початку зустрічі начальник відділу у справах сім’ї та молоді міської ради Олександр Литвинчук відмітив, з часу передачі в комунальну власність фінансування табору здійснювалося з міського бюджету, і цих коштів вистачало лише на проведення косметичних ремонтів та утримання персоналу.

«Табір розрахований на 640 дітей за одну зміну, але через брак фінансування оздоровлення здійснювалося на базі 2 корпусів, де були проведені косметичні ремонти. На поточний рік міським бюджетом передбачено кошти в сумі 661,6 тис.грн», – зазначив Олександр Литвинчук.

Керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Максим Свірський наголосив, що питання відновлення функціонування табору доцільно вирішувати шляхом конструктивного діалогу, що дасть змогу розглянути різні думки та бачення, підійти до проблеми максимально відкрито та прозоро.

«Основне наше завдання – зберегти табір, застосувавши для цього механізми співпраці міської влади з різними колами. Доцільно розглянути перспективи спрощеної процедури державно-приватного партнерства, можливості залучення інвестицій, аби заклад почав діяти на користь міста й громади», – наголосив Максим Свірський.

Як один із варіантів вирішення даного питання було розглянуто можливість передачі табору в оренду Всеукраїнській Футбольній Асоціації Будівельників України терміном на 30 років. Президент Асоціації Володимир Свірський презентував «Концепцію перетворення занедбаного дитячого табору у функціонально-оздоровчий комплекс сімейного відпочинку», якою пропонується забезпечити функціонування табору не тільки в літній період, але й протягом всього року.

Для цього планується повністю відбудувати 8 корпусів табору, відкрити футбольні школи, збудувати котеджну зону для батьків, басейн, футбольні, баскетбольні та волейбольні поля, бігові та велосипедні доріжки. Також передбачається заміна комунікацій, встановлення сонячних батарей, теплових насосів, розчистка водойми, облаштування пляжної зони. Орієнтовна вартість проекту – 150-170 млн грн, вартість проектно-кошторисної документації – 2-2,5 млн грн, приблизні терміни виконання – 2 роки.

Як було зазначено, в оновленому таборі зможуть відпочивати на пільгових умовах близько 200-300 дітей з Білої Церкви. Заклад буде пристосований для проведення спортивних тренувань членів футбольних команд, спортивної реабілітації, його відвідуватимуть також діти з Києва та Київської області, в тому числі діти з інвалідністю, переселенці із зони АТО, діти, чиї батьки є учасниками АТО та з малозабезпечених родин, чорнобильці та ін.

З приводу даного питання учасники «круглого столу» висловили низку зауважень та пропозицій, розглянули можливі шляхи залучення фінансування для реалізації презентованого проекту.

 У заході взяли участь депутати Білоцерківської міської ради Володимир Бабенко, Олена Шевченко, Анатолій Гончар, Микола Дашкевич, Юрій Кошляк, представники ряду управлінь та відділів міської ради та ін.