Форма заяви про реєстрацію платника ПДВ значно спрощена

Дата : 
2017-03-21

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників, що Міністерством фінансів України видано наказ від 21.12.2016  №1125 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16.01.2017 за №42/29910. Зазначений наказ набирає чинності з 19.03.2017.

Змінами до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130), вдосконалено та спрощено форму «Реєстраційної заяви платника податку на додану вартість» за формою №1-ПДВ (далі – Заява).

У новій формі Заяви виключено відомості щодо:

· найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника;

· місцезнаходження (місця проживання) платника (за винятком перереєстрації у зв’язку із зміною місцезнаходження (місця проживання);

· контактних телефонів заявника та відповідальних осіб платника (для юридичних осіб);

· кількості працюючих тощо.

Новою формою Заяви передбачено, що у разі добровільної реєстрації платником ПДВ або у разі перереєстрації платником ПДВ особа подає лише один (перший) аркуш заяви. Два аркуші заяви подаються лише при обов’язковій реєстрації, а також при реєстрації платниками ПДВ інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, учасників договору про спільну діяльність управителів майна. Додаток до Заяви до контролюючих органів не подається.

Білоцерківська ОДПІ

 

Надаєте репетиторські послуги – задекларуйте  доходи!

 

Піклуючись про майбутнє своєї дитини, батьки, безсумнівно, хочуть для неї найкращого. А тому, щоб гідно підготуватися до ЗНО, звертаються за послугами до репетиторів.

На сьогодні репетиторство – це та сфера, яку досить важко контролювати і ні для кого не секрет, що для вчителів надання репетиторських послуг є додатковим джерелом доходу. А тому залишається лише сподіватися на порядність таких громадян.

Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України. Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою - підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу). 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області запрошує громадян зазначеної категорії задекларувати свої доходи до 3 травня 2017 року.  Відтепер це можна зробити і в електронному вигляді. Достатньо лише отримати електронний ключ та мати та відповідне програмне забезпечення.

 Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену в річній податковій декларації, такі особи самостійно сплачують не пізніше 31 липня 2017 року. Доходи від репетиторства відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

Тож чекаємо на декларантів у Центрі обслуговування платників податків. за місцем свого проживання, де можна отримати безкоштовну консультацію щодо порядку заповнення декларацій та практичну допомогу при її заповненні.

Білоцерківська ОДПІ

 

Платниками Білоцерківського регіону сплачено понад 16 мільйонів гривень військового збору

Упродовж січня-лютого 2017 року платники податків, які перебувають на обліку у Білоцерківській ОДПІ, (це платники Білої Церкви, Богуслава, Володарки, Кагарлика, Миронівки, Рокитного, Сквири, Ставища, Таращі та Тетієва) перерахували для підтримки української армії 16,75 млн. гривень військового збору. Це на 2,65 млн. гривень більше, ніж було сплачено за аналогічний період минулого року. Зокрема, суб’єкти господарювання Білоцерківщини сплатили 8,5 млн. гривень, Кагарлика, Миронівки, Сквири, Рокитного –понад 1 млн. гривень з кожного регіону, Тетієва – 836 тис. гривень.

Нагадуємо, що військовий збір сплачують податкові агенти - юридичні та фізичні особи за ставкою 1,5% із всіх доходів фізичних осіб, які оподатковуються податком на доходи, та підприємці (за винятком тих, що обрали спрощену систему оподаткування).

Білоцерківська ОДПІ