«Зменшення обсягів споживання електричної енергії в години максимуму навантаження ОЕС України у зв’язку з вжиттям тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії»

Дата :
2017-03-21

Стан української енергетичної сфери на сьогодні досить неоднозначний.            У зв’язку з блокуванням вантажних перевезень енергетичного вугілля антрацитової групи та з метою забезпечення надійної, безперебійної, стабільної роботи об’єднаної енергетичної системи України, запобігання виникненню дисбалансу між виробництвом і споживанням електричної енергії Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 15.02.2017 №103-р «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» ввів тимчасові надзвичайні заходи на ринку електричної енергії України в термін до 17.03.2017 року.

При перевищенні граничних величин з споживання електричної енергії та потужності, у відповідності до розпорядження Кабінету Міністрів України в Київській області можливе введення графіків погодинного відключення електроенергії (ГПВ) та графіків аварійних відключень електроенергії (ГАВ).
Для запобігання введення вищезазначених графіків, пропонується юридичним споживачам електричної енергії  у Київській області,  виконати наступні заходи:
- споживачам (в тому числі споживачі, постачання електроенергії яким здійснюється постачальниками за нерегульованим тарифом), що працюють в першу та/або другу зміни, перенести роботи однієї зміни на нічні години доби;
- споживачам (в тому числі споживачі, постачання електроенергії яким здійснюється постачальниками за нерегульованим тарифом) з безперервним циклом роботи самостійно знизити навантаження в години максимуму енергосистеми (ранок 8.30-10.30, вечір 17.30-21.30);
- споживачам, у яких є можливість використання власних джерел живлення у тому числі альтернативних, максимально використовувати їх в години максимуму енергосистеми (ранок 8.30-10.30, вечір 17.30-21.30).
      Також для запобігання вищезазначених ризиків пропонується побутовим споживачам електричної енергії області, з відповідальністю та розумінням віднестись до сьогоднішньої ситуації пов’язаною з енергобезпекою в Україні, а саме:
      1. Самостійно знижувати  навантаження в години максимуму енергосистеми (ранок 8.30-10.30, вечір 17.30-21.30).

2. Існує можливість економії коштів за рахунок встановлення багатозонного (двозонного, тризонного) приладу обліку споживання електроенергії (переходити на розрахунки за спожиту електричну енергію за тарифами диференційованими за періодами часу, а саме в нічні години з 23.00 годин до 07.00 години доби), що в свою чергу забезпечить зниження обсягів споживання електричної енергії у пікові періоди доби та надасть можливість вирівняти графік навантажень об’єднаної енергетичної системи України.

Таким чином, при використанні зонних приладів обліку, виходить економія споживання електроенергії законними методами, енергосистема розвантажується, енергоспоживання рівномірно розподіляється за часом доби і як результат — покращується якість енергопостачання.