Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акту

Дата : 
2016-12-09

Звіт
про повторне відстеження результативності регуляторного акту 
«Про затвердження Тимчасового положення про порядок сервітутного (обмеженого) використання земель комунальної власності територіальної громади м. Біла Церква в новій редакції»
. Вид та назва регуляторного акту:1.

1.Вид та назва регуляторного акту:

Рішення Білоцерківської міської ради від 26 травня 2015 року № 1449-75-VI «Про затвердження Тимчасового положення про порядок сервітутного (обмеженого) використання земель комунальної власності територіальної громади м. Біла Церква в новій редакції».

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності регуляторного акта:

відділ з питань землекористування Білоцерківської міської ради. 

3. Мета прийняття акту:

Рішення розроблено з метою впорядкування землекористування в межах земель територіальної громади м. Біла Церква, з метою врегулювання механізму реалізації принципу платності використання землі та забезпечення економічного регулювання земельних відносин для яких відсутній загальнодержавний механізм закріплення землекористування. 

4. Строк виконання заходів з відстеження результативності регуляторного акта:

з 03 жовтня 2016 року по 01 листопада 2016 року. 

5. Тип відстеження регуляторного акта:

повторне відстеження. 

6. Методи одержання результатів відстеження:

аналітичний, статистичний (кількість отриманих коштів до місцевого бюджету, сплачених суб’єктами господарювання за земельні ділянки, які передані в оренду). 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежується результативність регуляторного акта, а також способи одержання даних. 

За даними Управління Держкомзему у місті Біла Церква Київської області, а саме нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, які передані в оренду на умовах сервітутного (обмеженого) користування земельними ділянками для обслуговування вбудованих та прибудованих нежитлових приміщень, земельними ділянками на яких розташовані інженерні інфраструктури: електропостачання, газопостачання, зв’язку та ін., земельними ділянками під малими архітектурними формами (кіоски, контейнери, павільйони збірно-розбірні, рекламні щити, інформаційні знаки, та інше що розташоване на земельній ділянці комунальної власності територіальної громади м. Біла Церква, для яких відсутній загальнодержавний механізм закріплення землекористування. 

8. Кількісні та якісні значення показників результативності регуляторного акта:

№ п/п

Показники

Період

2013 рік,                тис. грн.

2014 рік,                тис. грн.

2015 рік.                тис. грн.

з 01 січня  по 01 листопада 2016 року   тис.

1.

Орендна плата за земельні ділянки, які передані на умовах оренди суб’єктам господарювання, за рік:

3065

3470

248 415,98

351 273,34

2.

Сума надходжень до місцевого бюджету від орендної плати за земельні ділянки, за рік:

3065

3470

248 415,98

351 273,34

3.

Кількість укладених договорів оренди землі за вказаний період, кількість:

70

157

96

86

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акту:

По результатам повторного відстеження прийняття регуляторного акту рішення Білоцерківської міської ради «Про затвердження методики розрахунку розміру орендної плати за землю в м. Біла Церква в новій редакції» має позитивний вплив: зросли надходження орендної плати за землю до місцевого бюджету м. Біла Церква, що дозволить вирішити соціальні проблеми міста більш ефективно.

Регуляторний акт має достатній ступінь досягнення визначених цілей, результати його реалізації мають позитивний характер. Отже, він не потребує змін або доповнень.