ГУ ДФС у Київській області повідомляє
На Київщині ліквідовано«конвертаційний центр» з обігом 240 млн. гривень
Працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Київській області спільно з працівниками слідчого управління кримінальних розслідувань ДФС України, припинено діяльність «конвертаційного центру».
За результатами вжитих заходів встановлено злочинну групу осіб, яка організувала роботу «конвертаційного центру» з метою прикриття фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення безготівкових коштів у готівку для суб’єктів господарської діяльності реального сектору економіки та штучного завищення собівартості товарно-матеріальних цінностей.
Для прикриття своєї діяльності організатори «конвертаційного центру» зареєстрували та придбали корпоративні права 6-ти транзитно-конвертаційних підприємств, які перераховували безготівкові кошти у вигляді оплати за придбання різноманітних товарів на рахунки підприємств реального сектору економіки. Фактично суб’єкти господарської діяльності реального сектору економіки реалізовували товари, переважно сільськогосподарську продукцію та пальне, за готівку.
Податковий кредит транзитно – конвертаційних суб’єктів господарської діяльності формувався за рахунок використання псевдооперації з придбання товарно-матеріальних цінностей у 12 суб’єктів господарювання реального сектору економіки, в тому числі у підприємств-імпортерів.
В подальшому, незаконно отриманий таким чином податковий кредит реалізовувався іншим транзитно-конвертаційним групам і підприємствам реального сектору економіки. Для незаконного проведення безготівкових операцій використовувалися розрахункові рахунки, відкриті у 7 банках. Також встановлено ряд підприємств-вигодонабувачів.
Загалом, у 2015 - 2016 роках, підприємства, які входили до складу «конвертаційного центру» проконвертували 240 млн. грн., в результаті чого реально діючим підприємствам незаконно сформовано податковий кредит на 40 млн. гривень.
На підставі ухвал суду проведено 5 обшуків за місцем розташування «конвертаційного» центру, за адресами проживання фігурантів та в їх автомобілях.
Під час обшуків виявлено та вилучено 3 печатки транзитно-конвертаційних підприємств, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, а також грошові кошти в сумі 737,5 тис. гривень та 2000 доларів США.
Також накладено арешти на розрахункові рахунки транзитно – конвертаційних підприємств, в результаті чого заблоковано і кошти на суму 83,3 тис. гривень.
На даний час проводяться слідчі дії у відношенні учасників «конвертаційного центру» з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.
У 2016 році на Київщині припинена діяльність 9 підпільних виробництв з незаконного виготовлення підакцизних товарів
За результатами заходів проведених оперативними підрозділами припинено діяльність 7 підпільних виробництв з незаконного виготовлення лікеро-горілчаних виробів та 2-х по виробництву спирту, також 11 незаконно діючих автогазозаправочних комплексів.
По даним фактам розпочато 9 кримінальних проваджень за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів та по 4-х з них, ще по факту отруєння людей чи інших тяжких наслідків.
ГУ ДФС у Київській області
З початку року працівниками податкової міліції Київщини ліквідовано 4 «конвертаційні центри»
Через центри проконвертовано понад 355 млн. грн., ймовірні втрати бюджету склали 59,2 млн. гривень.
В ході відпрацювання «конвертаційних центрів», оперативними працівниками встановлено 23 суб’єкта господарської діяльності - вигодонабувача, з яких по 6-ти ініційовано проведення позапланових документальних перевірок.
За результатами проведених перевірок суб’єктів господарської діяльності - вигодонабувачів «конвертаційних центрів» викритих у минулих роках, у цьому році до бюджету надійшло 3 млн. гривень.
ГУ ДФС у Київській області
За матеріалами оперативних підрозділів ГУ ДФС у Київській області державі відшкодовані збитки на 6,8 млн. гривень
З початку року за матеріалами оперативних підрозділів зареєстровано 59 кримінальних правопорушень, з них 58 відсотків слідчими фінансових розслідувань. Серед загальної кількості кримінальних правопорушень 49 або 83 відсотки відносяться до категорії тяжких та особливо тяжких.
У поточному році, за матеріалами оперативних працівників, слідчими закінчено 17 кримінальних проваджень, що обліковані в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, з них 13 направлено до суду. По 3 кримінальним провадженням, які направлені до суду, повністю погашені збитки майже на 7,9 млн. гривень.
ГУ ДФС у Київській області