Білоцерківською місцевою прокуратурою приділяється належна увага питанням розгляду звернень та поновлення конституційних прав громадян

Дата : 
2016-04-01

Білоцерківською місцевою прокуратурою приділяється належна увага організації роботи щодо вирішення звернень та здійснення особистого прийому громадян.

 Так, з 15 грудня 2015 року до Білоцерківської місцевої прокуратури надійшло 591 звернення, з яких 269 вирішено по суті.  

Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2015 виключено функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами. Вказана функція виконується органами прокуратури виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді.

Відповідно до ст. 23 вищевказаного Закону представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді  полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави у випадках та порядку, встановлених законом.  

Так, прокурор здійснює представництво в суді інтересів громадянина (громадянина України, іноземця або особи без громадянства) у випадках, якщо така особа не спроможна самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність (вказане підтверджується свідоцтвом про народження особи, рішенням суду про визнання особи обмежено дієздатною чи недієздатною), а законні представники або органи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси такої особи, не здійснюють або неналежним чином здійснюють її захист.

У зв’язку з зазначеними змінами у законодавстві, місцевою прокуратурою до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, органів державного нагляду та контролю скеровано для розгляду 259 звернень (44 % від загальної кількості), так як особи не надали до прокуратури жодних документів, що підтверджують підстави здійснення представництва їх інтересів в суді прокурорами.

За напрямками прокурорської діяльності найбільше скарг вирішено з питань досудового розслідування  – 207, що становить 35% від усіх  вирішених, з яких  44 % стосувались оскарження дій та рішень слідчих органів внутрішніх справ (тепер – Національної поліції України).

Належним чином місцевою прокуратурою забезпечується право громадян на представництво їх інтересів в судах, з цих питань вирішено 14 звернень, що стосувалися питань відшкодування шкоди, заподіяної злочинами, питань стягнення податкової заборгованості, орендної плати та пені у сфері земельних відносин тощо.

З питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства вирішено 4 звернення та надано відповідні роз’яснення. Поряд з цим, керівництвом прокуратури періодично здійснюється особистий прийом  осіб у місцях позбавлення волі, за результатами чого поновлено законні права ув’язнених.

         Упродовж періоду з 15 грудня 2015 року по теперішній час прокурорами забезпечено право понад 130 громадян на особистий прийом, у тому числі керівництвом – близько 50. Крім того, з метою оперативного реагування на порушення конституційних прав громадян, оперативними працівниками прокуратури постійно здійснюються виїзні прийоми до населених пунктів, згідно відповідного графіку, затвердженого керівником місцевої прокуратури. 

Також інформую, що відповідно до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» громадяни можуть подавати усні звернення як на особистому прийомі, так і за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначений телефон «гарячої лінії» (04563) 5-31-50.

Письмове звернення може бути надіслане поштою на адресу: 09117, м. Біла Церква, вул. Шолом Алейхема, 38-а, або передано громадянином до прокуратури особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства.

Письмове звернення також може бути надіслане з використанням спеціально визначеної електронної адреси – bilatserkva@kobl.gp.gov.ua.

Одночасно повідомляю, що звертаючись із письмовою заявою до органів прокуратури необхідно дотримуватись вимог ст. 5 Закону України «Про звернення громадян». Зокрема, у зверненні обов’язково повинно бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання заявника, суть порушеного питання, зауваження, пропозиції чи скарги, дата та підпис. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Місцевою прокуратурою надалі приділяється постійна увага розгляду і вирішенню звернень та реальному поновленню конституційних прав та законних інтересів громадян. 

Керівник Білоцерківської
місцевої прокуратури                                                                                    В. Чугаєв