Нагадуємо про гострі кишкові інфекції

Дата : 
2015-12-07

Щорічно в місті Біла Церква реєструється близько 700 випадків захворювання на гострі гастроентероколіти серед населення.

 Захворюваність тримається на досить високому рівні протягом всього року із значним підйомом в літньо-осінній період. Проте у цьому році  вже зареєстровано на 46,6% випадків більше, ніж у минулому. При цьому на дітей віком від 1-4 років припадає 58,3%.

 Найчастіше при так званій «спорадичній» захворюваності (поодиноких випадках), саме які і реєструвалися в нашому місті на протязі  поточного року, з’ясувати та незаперечно довести чинник зараження не завжди вдається. Як правило, підозрілий продукт, або з’їдають, або викидають.  Але, в 65,6% випадків гастроентероколітів у поточному році встановлено збудники захворювань.   Що ж їх об’єднує? Всю цю групу об’єднує, по-перше,  те, що основне місце перебування хвороботворного початку і розвитку хвороби є кишечник людини (чи тварини), по-друге,   їх властивість зберігатися на об’єктах навколишнього середовища і накопичуватися у харчових продуктах при порушенні технології приготування і збереження продуктів, порушеннях санітарно – гігієнічного режиму та правил особистої гігієни. Практично всі збудники кишкових інфекцій надзвичайно довго зберігаються життєздатність. Вони здатні протягом довгого часу існувати в ґрунті, воді і навіть на різних предметах, наприклад на ложках, тарілках, дверних ручках, меблях та ін.

 При досить високому рівні загальної культури, здавалося б, що немає необхідності нагадувати людині про те, що вона повинна мити руки після відвідування туалету або перед прийомом їжі; мити фрукти і овочі, кип’ятити воду і молоко перед вживанням. Однак нерідко ці правила ігнорують, мотивуючи відсутністю часу, не думаючи про те, що брудні руки є причиною виникнення і розповсюдження кишкових інфекцій.

 Будь – яка кишкова інфекція небезпечна, але боротися з нею можливо досить успішно, якщо дотримуватися заходів з убезпечення продуктів харчування, а саме:

 -         Мийте руки з милом перед приготуванням їжі, її споживанням та після відвідування   туалету;

-         Ретельно мийте овочі та фрукти або обдавайте їх окропом перед вживанням;

-         Зберігайте продукти в місцях, захищених від мух та інших комах, які переносять інфекції;

-         Дотримуйтесь термінів та умов зберігання продуктів, не складайте разом сирі та термічно оброблені продукти;

-         Вживайте продукти після достатньої термічної обробки, в жодному разі не вживайте продукти сумнівної якості;

-         Не купуйте продукти харчування на стихійних ринках.

Пам’ятайте, що хвороба проявляється не відразу. Прихований період при гострих кишкових захворюваннях частіше продовжується від 2 до 7 діб. Згодом проявляються характерні ознаки захворювання: слабкість, головний біль, блювота, біль у животі, пронос, підвищення температури тіла. У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання слід терміново звернутися до лікаря. Самолікування може призвести до ускладнень.

Виконання цих нескладних санітарних правил, насторога в побуті надійно захистять Вас від кишкових інфекцій.

 Лікар з гігієни харчування Білоцерківського міського управління
Головного управління Держсанепідслужби у Київській області                          Єршова О.В.