Дмитро Христюк: «Дорожня карта допомоги для учасників АТО» - практичний порадник для воїнів АТО та їх родин

|  13. 08. 2015

Для того, щоб захисникам України та членам їх родин було легше отримати допомогу, щоб вони знали куди слід звертатися з проблемними питаннями та як діяти після демобілізації чи у разі поранення, Київською обласною державною адміністрацією розроблено «Дорожню карту учасників антитерористичної операції та їх сімей для вирішення питань соціального забезпечення, захисту, надання соціальних гарантій».

Тривалий час над підготовкою та узагальненням величезного масиву інформації в єдиний документ працювали ряд фахівців, громадських діячів, незалежних експертів. Вийшов він доволі об’ємним, адже містить повну інформацію щодо гарантованих державою прав учасникам антитерористичної операції, а також покроково описано дії, які необхідно зробити учаснику АТО отримати ту чи іншу послугу.

Зокрема, у довіднику можна знайти інформацію щодо отримання матеріальної та правової допомоги, процедури виділення земельних ділянок та житла, оздоровлення та реабілітації, отримання пільг, медичних та освітніх послуг, питання працевлаштування тощо. Також наведено телефони «гарячих ліній» обласного, районних, міських штабів, управлінь, відділів, де детальніше можна отримати роз’яснення. Охоплено й ряд інших важливих питань, які, як показує практичний досвід, виникають та потребують уваги з боку влади різного рівня.

За словами заступника голови Київської обласної державної адміністрації Дмитра Христюка, цей документ має стати своєрідним дороговказом,  як  для керівників на місцях, так і для кожного бійця. Такий збірник, на його думку, дозволить уникнути зловживань чи невірних трактувань щодо пільг для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Те що, гарантовано Законом – те й має виконуватися. Жодних інших трактувань не може бути. Також він підкреслив, що це – не просто звичайний перелік пільг, це – інструкція, як їх можна отримати, які документи необхідно мати та куди їх слід віднести.

«Робота пророблена величезна, задля цього об’єднані зусилля багатьох відомств, управлінь, департаментів. Нам вдалося в одному збірнику поєднати всю важливу інформацію щодо прав учасників антитерористичної операції. Впевнений, що так звана «Дорожня карта» буде корисною для захисників нашої Вітчизни, дозволить уникнути зловживань з боку чиновників. Такий довідник – це соціально важлива ініціатива, адже учасники бойових дій не достатньо знають свої права, що призводить до різних непорозумінь та конфліктів. Таким кроком ми намагаємося запобігти їм», - зазначив заступник голови Київської ОДА.

«Дорожня карта допомоги для воїнів АТО» знаходиться у вільному доступі на офіційному сайт КОДА – http://koda.gov.ua/sotsialni_garantiji_uchasnikam_ato_ta_jih_rodinam, а також на офіційних сайтах райдержадміністрацій та міськвиконкомів Київщини. Найближчим часом з’явиться у військових комісаріатах, громадських організаціях, що опікуються питаннями бійців із зони АТО, а також буде оприлюднена через засоби масової інформації.

«Звертаюся до всіх жителів області з проханням ознайомитися з інформацією та максимально розповсюдити її серед близьких та знайомих.  Це найменше, чим ми можемо віддячити людям, які ціною власного життя та здоров’я захищають наш з вами спокій. Не залишаймося байдужими!», - наголошує Дмитро Христюк.

 Довідково: станом на 12 серпня 2015 року в Київській області нараховується 5 592 демобілізованих учасників АТО. Загиблих – 145 осіб. Поранення різного ступеня важкості отримали 469 чоловік. На даний час, від області виділено одноразову матеріальну допомогу 4012 військовослужбовцям, які беруть участь в АТО, 376 пораненим та 94 сімям, родичі яких загинули в зоні проведення АТО. Також 6 демобілізованим військовослужбовцям виділено допомогу на оздоровлення на загальну суму 10 543576,62 грн.

«Дорожня карта допомоги для воїнів АТО»