До відома суб’єктів господарювання

Дата : 
2015-03-11

На виконання листа від департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської обласної державної адміністрації №03-01-13-203 від 27.02.2015 року  щодо різкого зростання цін на соціально значущі товари, спричиненим ажіотажним попитом населення просимо Вас неухильно дотримуватися нормативно-правових актів, які регламентують порядок формування оптово- відпускних та роздрібних цін.

Відповідно до Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.07 № 1222, у разі зростання протягом місяця оптово-відпускних цін на продовольчі товари (борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, крупи гречані, яловичину, свинину, м'ясо птиці (тушки), ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коров’яче питне (пастеризоване, фасоване у плівку), сир кисломолочний з вмістом жиру до 9%, сметану з вмістом жиру до 20%, масло вершкове з вмістом жиру до 72,5%, яйця курячі, цукор-пісок, олію соняшникову) більш як на 1 відсоток вони підлягають декларуванню.

Для отримання висновків щодо розрахунків економічно обґрунтованих планованих

витрат під час формування оптово-відпускних цін суб'єктам господарювання, які провадять діяльність з виробництва продовольчих товарів, необхідно подати до Державної цінової інспекції України (розташована за адресою: м. Київ, пл. Арсенальна 16, тел..594-43-81) такі документи:

– пояснювальну записку щодо обґрунтування необхідності зміни оптово-відпускних цін разом з довідкою про результати економічного аналізу фактичних витрат з виробництва;

– калькуляцію собівартості виробництва продовольчих товарів із зазначенням обсягу матеріальних та трудових витрат;

– довідку про обсяги виробництва продовольчих товарів за минулий рік та відповідний період поточного року;

–стандарти, нормативи, технологічні регламенти з виробництва продовольчих товарів;

– копії договорів, пов'язаних з виробництвом продовольчих товарів, укладених з іншими суб'єктами господарювання;

– довідку про фактичну та декларовану рентабельність від реалізації продовольчих товарів.

Суб'єкти господарювання, які провадять діяльність з реалізації продовольчих товарів, у разі зміни їх оптово-відпускних цін подають до територіальних органів Держцінінспекції такі документи:

– пояснювальну записку щодо обґрунтування необхідності зміни оптово-відпускних цін разом з довідкою про результати економічного аналізу фактичних витрат з реалізації;

– калькуляцію витрат з реалізації продовольчих товарів;

– копії договорів, пов'язаних з реалізацією продовольчих товарів, укладених з іншими суб'єктами господарювання;

– копію декларації зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари суб'єкта господарювання, який провадить діяльність з виробництва продовольчих товарів (у разі її наявності).

Погодження зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари здійснюється на підставі висновку Державної інспекції з контролю за цінами щодо економічно обґрунтованого рівня оптово-відпускних цін та проекту декларації зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари структурними підрозділами облдержадміністрації:

–  департаментом аграрної політики (адреса: м.Київ, вул. Велика Васильківська, 13 тел. 234-51-32) - суб’єктам господарювання, що провадять діяльність з виробництва продовольчих товарів;–  департаментом економічного розвитку і торгівлі (адреса: м.Київ, пл.Л.Українки,1 тел.286-87-54) - суб’єктам господарювання, що займаються оптовою торгівлею і посередництвом.