Прокуратура міста Біла Церква інформує:

Дата : 
2014-02-10

29 січня 2014 року Президент України підписав прийнятий напередодні Верховною Радою України Закон України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

Згідно вимог ст. 9 цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України повідомлення Генерального прокурора України про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності таких дій:

1) звільнення всіх зайнятих в місті Києві та інших населених пунктах України під час акцій протесту будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також допуск до своїх робочих місць осіб, які там працюють, та зняття інших перешкод для належного функціонування зазначених об’єктів;

2) розблокування транспортних комунікацій на вулиці Грушевського у місті Києві учасниками масових акцій протесту;

3) розблокування інших вулиць, площ, провулків, бульварів тощо у місті Києві й інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Стаття 10 Закону визначено, що Генеральний прокурор України здійснює на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України публікацію повідомлення про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності дій, передбачених статтею 9 цього Закону, лише за умови, що такі дії були вчинені учасниками масових акцій протесту не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня, наступного за днем набрання чинності цим Законом.

Закон передбачає, з одного боку, звільнення всіх адміністративних будівель, приміщень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, з іншого боку - мова йде про амністію щодо громадян, які перебувають під слідством, або вже до них застосовані певні санкції.

Моніторинг виконання умов Закону про звільнення від кримінальної відповідальності проводить робоча група, створена у Генеральній прокуратурі України. Такі ж групи діють і в областях. Механізм контролю реалізовується через запити до відповідних органів.

Якщо до 17 лютого 2014 року не будуть виконані умови, які виписані в Законі, то правоохоронні відомства, слідчі, прокурори, судді будуть діяти в рамках своїх повноважень так, як це передбачено Кримінальним кодексом України та Кримінальним процесуальним кодексом України. Тобто, будуть розслідуватися кримінальні провадження, з обвинувальним актом направлятися до суду, будуть судові розгляди із застосуванням принципу змагальності сторін та будуть рішення судів.

В першу чергу, це стосується осіб, які порушили громадський порядок під час січневих протистоянь, були активними учасниками масових заворушень, блокували будівлі, дороги тощо.

Щоб виконати цей Закон, необхідно виконати ті умови, які виписані в ньому, а це розблокувати транспортні комунікації, розібрати барикади, звільнити приміщення в областях, там де захоплені будівлі державних адміністрацій. І лише при виконанні цих умов, може бути задіяний процес реалізації Закону.

Перший заступник прокурора м.Біла Церква
радник юстиції                                                                                             Турчин С.О.