Звіт міського голови про роботу Білоцерківської міської ради та виконавчого комітету за 2013 рік
Діяльність Білоцерківської міської ради
Серед пріоритетних напрямків діяльності Білоцерківської міської ради у звітному періоді слід відзначити підвищення ефективності комунального господарства міста, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, розвиток виробничої сфери, залучення інвестицій у розвиток інфраструктури міста, вирішення соціальних проблем громади міста.
Затверджені програми охоплюють широке коло питань територіальної громади міста і знаходяться під постійним контролем депутатів міської ради, постійних комісій.
На пленарних засіданнях міської ради заслухані звіти та інформації міського голови, начальника міліціїЮ прокурора, окремих керівників управлінь міської ради та виконавчого комітету.
Активною позицією в роботі депутатських комісій відзначаються:
- постійна комісія з питань ефективного використання земель всіх форм власності
(голова комісії – Шаравара В.П.)
- постійна комісія з питань житлово-комунального господарства
(голова комісії – Бараннік В.Г.)
- постійна комісія у справах забезпечення законності, правопорядку та оборонної роботи
(голова комісії – Борзак В.М.)
- постійна комісія з питань ефективного управління об’єктами комунальної власності, торгівельного та побутового обслуговування населення (голова комісії – Макушин С.В.).
Всього було проведено 14 пленарних засідань.
Діяльність виконавчого комітету Білоцерківської міської ради
За звітний період прийнято 166 розпоряджень міського голови та проведено 21 засідання виконавчого комітету міської ради, на яких прийнято 390 рішень. Основні серед них:
- | Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення у місті Біла Церква 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років; |
- | Про затвердження заходів щодо збільшення надходжень до місцевого бюджету та економного і раціонального використання бюджетних коштів у 2013 році; |
- | Про стан забезпечення харчування хворих в стаціонарах лікувально-профілактичних закладах міста у 2013 році; |
- | Про стан погашення підприємствами, установами та організаціями заборгованості зі сплати внесків до Пенсійного фонду України; |
- | Про утримання автомобільних шляхів міста Біла Церква в зимовий період 2013-2014 роки; |
Робота по прийому громадян
За 11 місяців 2012 року до виконавчого комітету надійшло всього 3377 звернень.
Письмових звернень - 2436, з них по питаннях: соціальний захист – 680; комунальне господарство – 407; земельні відносини – 254; житлова політика – 222; питання індивідуального житлового будівництва – 121; транспорт і зв’язок – 54; питання торгівлі та громадського харчування – 52; інщі - 562.
Отримано 479 звернень в електронному вигляді по Урядовій гарячій лінії.
На особистому прийомі міського голови та його заступників побувало – 766 громадян, з них у міського голови – 413.
Робота в частині поповнення бюджету
В порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи загального фонду зросли на 11,8%, або на 17 894 266 грн.
В порівнянні з відповідним періодом 2012 року надходження до спеціального фонду збільшились на 26,3%, або на 14 292 011грн., надходження до бюджету розвитку зросли на 28,4%, або на 8 705 397грн.
Фінансування бюджетних установ проводилось з першочерговим направленням коштів на забезпечення захищених статей видатків бюджету, при цьому на заробітну плату з нарахуваннями профінансовано 278 965 086 грн. або 77,7 % всіх проведених видатків, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв 57 484 591 грн. або 16,0 %, інші видатки – 22 642 585 грн. або 6,3 %.
Інвестиційна діяльність
На даний час в місті Біла Церква зареєстровано 14 підприємств з іноземними інвестиціями. Основні обсяги іноземних інвестицій надходять із країн Європи: Німеччини, Франції, Великобританії, Кіпру, Росії, а інші - з далекого зарубіжжя: США, Ірану, Азербайджану.
За статистичними даними прямі іноземні інвестиції в економіку міста Біла Церква станом на 01.01.2013 року склали 35,11 млн. дол., на 01.07.2013 року 35,15 млн. дол., що становить 100,1% з початку року.
З метою задоволення потреб споживачів у високоякісних, ефективних та безпечних ліках в місті впроваджується проект ТОВ «Біофарма-Інвест» «Будівництво підприємства з виробництва готових лікарських засобів». Сума інвестицій близько 104 млн. грн.
Розроблені інвестиційні пропозиції щодо створення центру міжнародних вантажних авіаційних перевезень та технопарку на базі комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс», благоустрій рекреаційної зони острова «Дитинство»; товариством з обмеженою відповідальністю «Завод пакувального обладнання «Термо-Пак» планується впровадити в життя інвестиційний проект «Будівництво заводу з виробництва ліній розливу мінеральних вод та прохолодних напоїв в м. Біла Церква».
Розвиток та підтримка малого підприємництва в місті
Для спрощення реєстрації підприємців та одержання ними документів дозвільного характеру в місті створені Дозвільний центр та Центр надання адміністративних послуг.
За 9 місяців 2013 року Дозвільним центром проведена наступна робота:
- кількість виданих документів дозвільного характеру – 1675;
- загальна кількість звернень суб’єктів господарювання – 4771.
На сьогоднішній день в місті Біла Церква створена та функціонує розвинута інфраструктура підтримки розвитку малого і середнього підприємництва, суб’єкти якої займають активну позицію щодо розв’язання нагальних питань розвитку підприємництва та шляхів удосконалення підприємницького середовища, а саме: Агентство з розвитку підприємництва (ведення бухгалтерського обліку, реєстрація підприємницької діяльності, бізнес-планування, бізнес-тренінги, консультації), Білоцерківська міська організація роботодавців (захист законних прав роботодавців, надання правових консультацій, організація ділових зустрічей), Білоцерківський інноваційний бізнес-інкубатор (послуги з розвитку структур підтримки підприємництва, підбір кадрів і навчання персоналу, консультативні послуги). Крім того, зазначені організації надають консультації з трудового, господарського, аграрного та цивільного права.
Аналіз стану промисловості
Збільшення обсягів фактично виробленої продукції за звітний період 2013р. відбулося на підприємствах: ПрАТ «Росава», ПрАТ «Білоцерківська ТЕЦ», ТОВ «Маревен Фуд Україна», ПАТ «ЖЛК-Україна», ПП фірма «Гіпрон», ПАТ «Білоцерківська книжкова фабрика», Білоцерківська філія ТОВ «ТПК-Профіль-ГП», КП «Білоцерківхлібопродукт ».
Найбільш інноваційно-активними підприємствами є: ПрАТ «Росава», ТОВ «Білоцерківський завод «Трібо», ПрАТ «Білоцерківська ТЕЦ», ТОВ «Укр -Пак», ПП фірма «Гіпрон», ПП «Комфортмеблі», ТОВ «СП «Укрінтерм», ТОВ «Маревен Фуд Україна» та інші.
Станом на 01.11.2013 р. створено 3 696 робочих місць.
Будівельна діяльність
В 2013 році виконано наступні роботи:
- Введено в експлуатацію модульну котельню ДЮСШ-1, що дає можливість використовувати протягом року басейн для проведення тренувального процесу та змагань.
- Завершене будівництво спортивного ядра в мікрорайоні «Піщаний».
- Продовжується будівництво ДНЗ на 220 місць в мікрорайоні «Таращанський».
- Проводиться реконструкція нежитлових приміщень під розміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини по вул. Леваневського,56.
- Будівництво доступного житла з вбудованими приміщеннями по вул. Молодіжній.
Розроблено проект та проводиться його експертиза. Проектом передбачено будівництво 126 квартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями амбулаторії загальної практики сімейної медицини, автостоянок для легкових автомобілів громадян, дитячого майданчика, господарських майданчиків, майданчиків для відпочинку та автостоянки для вбудованих приміщень.
Транспорт
У 2013р. не зважаючи на зношеність пасажирського рухомого складу і неможливість заміни його резервними тролейбусами випуск рухомого складу на маршрути залишився стабільним. За поточний період збільшились пробіг тролейбусів та регулярність руху. Заплановано відкриття нового тролейбусного маршруту № 3 «А» – «ст.Роток – ж/м Піщаний».
Енергозабезпечення та енергозбереження
За звітний період 2013 року по комунальному підприємству Білоцерківської міської ради “Білоцерківтепломережа” виконані наступні заходи енергоефективності та енергозбереження:
- Реконструкція теплової магістралі «ТЕЦ-місто» (довжина 3,807 км в 2-х трубному обчисленні) – 739,23 тис.грн.;
- Реконструкція модульних котельних з заміною модулів опалення, ГВП та іншого технологічного обладнання ( вул. Карбишева,22, Декабристів,81, Лазаретна, 86, Павліченко, 28, 34, 44, Фастівська, 2, Зелена 30, 28 б; Славіна, 76; 50 р. Перемоги, 99)- 818,996 тис.грн.;
- Реконструкція теплових мереж із заміною на попередньо-ізольовані труби – 830,39 тис.грн.;
- Утилізація теплоти димових газів (кот. по вул. П. Запорожця,14, Гайок,4, Дружби,40 ) – 9804,785 тис.грн.;
- Проведено в становлення будинкових лічильників теплової енергії, ГВП – 2013,00 тис.грн.;
- Впроваджено частотні перетворювачі змінного струму на електросиловому обладнанні (16 обєктів) на суму – 12 923,484 тис.грн.;
- Установлено автоматизований комплекс комерційного обліку та моніторингу енергоресурсів (вузол обліку ГВП на 30 об’єктах) на суму – 1509,307 тис.грн.
Всього на суму: 28639,192 тис.грн.
При підготовці об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства в осінньо-зимовий період 2013-2014 років було виконано:
- ремонт або заміна водопровідних мереж – 0,35 км.
- ремонт або заміна каналізаційних мереж – 0,144 км.
- підготовка водопровідних насосних станцій – 6 од.
- підготовка каналізаційних насосних станцій – 16 од.
- підготовка водопровідних очисних споруд - 1 од.
- підготовка каналізаційних очисних споруд – 1 од.
- підготовка водозаборів з поверхневих джерел – 1 од.
Всього на виконання підготовчих та ремонтних робіт на об’єктах водоканалізаційного господарства в звітному періоді 2013 року було використано коштів на суму – 378,2 тис. грн.
В звітному періоді 2013 року по ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» впроваджено наступні заходи Програми енергоефективності та енергозбереження:
Заміна замортизованих водоводів Д=50-700 мм з метою зменшення витоків води (РЕВМ). Профінансовано та освоєно – 46,0 тис.грн.(кошти підприємства).
Житлово-комунальне та дорожнє господарство
На ремонт житлового фонду в 2013 році виділено кошти по загальному та спеціальному фонду місцевого бюджету в розмірі тис. грн., в тому числі на
капітальний ремонт житлового фонду –4275,783 тис. грн.;
капітальний ремонт ліфтів – 2700 тис. грн.;
реконструкцію житлового фонду- 1675 тис. грн
Станом на 10.11.2013 року ведуться роботи по проходженню держаної експертизи та подання декларацій на початок роботи на об’єктах будівництва та реконструкції, розробляється проектно-кошторисна документація на 2013-2014 роки.
Виконані роботи з капітального ремонту та реконструкції :
- капітальний ремонт житлового фонду на суму 3500,4 тис. грн.;
- реконструкцію житлового фонду- 1 227,4 тис. грн
- капітальний ремонт ліфтів на суму 2 330,1 тис. грн.
За рахунок власних коштів КП ЖЕК №1, №6,№7 :
Виконано ремонт м’яких окрівель площею 39680 м2 на суму 3221,27 тис. грн.;
Проведено ремонт міжпанельних швів – 25 878 м/п на суму 1861,83 тис. грн.;
Відремонтовано 212 під’їзди на суму 1 852,99 тис.грн.;
Відремонтовано в 206 будинках електрощитові та виконані електромонтажні роботи на суму 635,5 тис. грн.;
Проведено ремонт 15 908 п/м внутрібудинкових трубопроводів ХВП, ГВП, ЦО на суму 3 186,52 тис. грн.
Встановлено 12 пандусів на суму 12 ,8 тис. грн.
Відремонтовано 18 ліфтів на суму 49,4 тис. грн.
Відремонтовано покрівлі 232 балконів останніх поверхів на суму 49,4 тис. грн.
Всього виконано робіт з поточного ремонту на суму 11 215,04тис. грн.
Станом на 25.11.2013 року в місті проведений поточний ремонт вулиць міста ( в т.ч. дорожне полотно, турнікети, тротуари, каналізація, знаки, розмітка та інше) на площі
17014 м2 (дорожнє покриття) на загальну суму 4087 тис.грн., виконані роботи по капітальному ремонту та реконструкції доріг на площі 55 018 м2 на суму 12 231,9 тис. грн., виконані роботи по реконструкції тротуарної частини вулиць міста на суму 486,317 тис. грн.
Станом на 25.11.13 виконані роботи по реконструкції тротуарної частини вулиці Богдана Хмельницького на площі 1717 м.кв. на суму 497,5 тис.грн.
Проведена реконструкція (модернізація) вуличного освітлення на суму 651,574 тис. грн. вулиць Гординського-Логінова, вул. Першотравнева, вул. Ярослава Мудрого.
В 2013 році виконувалася робота з санітарної обрізки та омолодження 360 дерев, обрізано від омели 320 дерев та видалено сухостійних, аварійних дерев в кількості 285 штук по вулицях міста на загальну суму 367,720 тис. грн. за рахунок загального та цільового фондів місцевого бюджету.
Проведена ліквідація 111 стихійних сміттєзвалищ на суму 100,0 тис.грн., проведена санітарна очистка кладовищ на суму 110,5 тис. грн.
Споживичй ринок
Кожної другої та четвертої суботи місяця на території міста проводяться ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва підприємств міста та підпорядкованих районів для місцевих жителів та гостей міста по цінам виробника.
Так станом на 01.12.2013 року на території міста організовано та проведено 22 сільськогосподарські ярмарки.
З метою більш повного задоволення потреб населення в товарах народного споживання розроблена та затверджена дислокація визначених торговельних місць для проведення ярмаркових заходів на території міста Біла Церква, а саме: баштанними культурами, квасом, сонцезахисними окулярами, картками поповнення мобільного зв’язку, надання туристичних послуг населенню, проведення ярмаркових заходів у святкові, поминальні, та загальноміські заходи, які проводяться відділами та управляннями Білоцерківської міської ради, живою рибою, в передноворічні дні ялинкою, сосною та новорічними прикрасами, продуктами харчування власного виробництва, овочами (капуста, морква, буряк,цибуля).
Середньомісячна заробітна плата працівників за січень-вересень 2013 року по місту складає 2730 грн.
Станом на 01.12.2013 року середня пенсія по місту складає 1487,03 грн.
Соціальний захист населення
На обліку в управлінні соціального захисту населення Білоцерківської міської ради перебуває 87,6 тис. осіб різних пільгових категорій, для забезпечення пільгових прав, яких було нараховано 33,8 млн.грн.
На виконання програм, згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виплачено 45,2 млн.грн.
Питання оздоровлення громадян перебуває на постійному контролі у міської влади. Найбільш незахищені верстви населення (ветерані війни, інваліди, постраждалі особи внаслідок аварії на ЧАЕС) систематично забезпечуються санаторно-курортним лікуванням. За 11 місяців поточного року видано 307 путівок.
Одним з етапів розвитку та розширення напрямків діяльності закладів соціального спрямування було створення у 2013 році двох нових відділень при Білоцерківському міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Завдяки роботі відділення обліку бездомних громадян забезпечено реінтеграцію дезадаптованих громадян в суспільство. На базі відділення організації надання адресної натуральної допомоги та інших соціальних послуг на виконання місцевих програм запроваджено надання автотранспортної послуги в режимі «Соціальне таксі». В цьому році такою послугою скористалося 106 громадян з обмеженими фізичними можливостями. Загалом в п’яти відділеннях Білоцерківського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надано 195,5 тис. соціальних послуг 2,1 тис. особам.
Упродовж багатьох років успішно функціонує міська комплексна програма «Турбота», на фінансування якої у 2013 році виділено 900 тис.грн., що на 25% більше порівняно до минулого року.
Освіта і наука
У 2013/2014 навчальному році розпочали навчання 18388 школярів. Впродовж двох останніх років відбувається поступове зменшення ІІ зміни у загальноосвітніх навчальних закладах. Так, у 2012 році 852 учні (30 класів) навчалися у другу зміну, в цьому році - 632 учні (25 класів).
На обласному рівні місто представляли 90 учнів, які вибороли найбільшу кількість призових місць серед інших районів і міст області. Відповідний якісний відсоток призових місць у 2012/2013 н.р. становить 80% (72 призових місця: І -25, II -19, III - 28) і свідчить про стабільність виступу команди міста на обласному етапі.
На Всеукраїнському рівні Київську область представляли 14 учнів із дев'яти закладів освіти міста (Білоцерківського навчально-виховного об'єднання «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня», Білоцерківської гімназії №2, Білоцерківського економіко-правового ліцею, БСШ № 9, 12, 13, БЗШ №6, 18, НВК «Міцва-613»), вісім з яких стали переможцями та призерами олімпіад.
У місті сформована мережа дошкільних навчальних закладів, яка в цілому задовольняє конституційне право громадян на отримання доступної дошкільної освіти.
Мережу дошкільних закладів складають 36 ДНЗ комунальної власності - у них всього дітей: 8407, з них дошкільного віку - 7092.
З метою оптимізації мережі дошкільних начальних закладів (груп) за 9 місяців поточного року реалізовані такі заходи щодо використання всіх приміщень за прямим призначенням:
- відновлено функціонування чотирьох груп у ДНЗ №21, ДНЗ №12 (всього 80 місць);
- відкрито одну групу компенсуючого типу для дітей з порушеннями мовлення (ДНЗ №11);
- продовжується будівництво дошкільного навчального закладу на 220 місць у житловому мікрорайоні міста Таращанський;
- розробляється проектно-кошторисна документація на будівництво дошкільного навчального закладу на 220 місць у житловому мікрорайоні міста Піщаний.
Культура та туризм
В місті функціонує 12 бібліотек міської централізованої бібліотечної системи, будинок органної та камерної музики, обласні академічний музично-драматичний театр ім. П. Саксаганського, краєзнавчий музей, 6 міських початкових спеціалізованих мистецьких закладів, 2 палаци культури, 3 клуби, кінотеатр ім. О. Довженка, дендропарк «Олександрія, парк культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка. Успішно працюють національно-культурні товариства та міські творчі спілки. На території міста зосереджено 68 пам’яток історії та культури, працює 113 колективів художньої самодіяльності та клубних формувань, з них 23 мають звання “народний” та “зразковий”, в яких займаються творчістю біля 4,7 тисяч учасників. Почесне звання “Заслужений працівник культури України” присвоєно 32-ом творчим працівникам.
Біля 1000 учнів шкіл естетичного виховання цього року стали учасниками Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсів дитячої творчості.
В 2013 році проведено: 15 конкурсів та фестивалів; 18 творчих звітів колективів та окремих виконавців; 83 міських культурно-масових заходів; 451 вистава муздрамтеатру; 222 концерти в Будинку органної та камерної музики, 12 виставок живопису та декоративно – вжиткового мистецтва. Порівняно з 2012 роком більше художників стало учасниками різноманітних обласних заходів: ярмарок-продажів, виставок, фольклорних свят. Надано допомогу майстрам декоративно-ужиткового мистецтва та професійним художникам для участі в обласному фольклорно – етнографічному святі Івана Купала, до Дня Незалежності та Дня міста. Для дітей міста проводяться конкурси на кращу прикрасу Новорічної ялинки, до Різдвяних свят.
З бюджету розвитку у 2013 р. виділені кошти на проведення капітальних ремонтів в закладах культури: школі мистецтв № 1 - 250,0 тис.грн.; дитячій музичній школі № 2 - 50,0 тис.грн.; школі мистецтв № 5 - 200,0 тис.грн.; центральній бібліотеці для дітей - 200,0 тис.грн.
Молодіжна та сімейна політика
Біла Церква одне з небагатьох міст, яке зберігає унікальну мережу клубів для роботи з дітьми та підлітками за місцем проживання. У ній, на сьогодні, на постійній основі заняттями за інтересами зайнято біля 2,5 тис. дітей.
В рамках реалізації міської комплексної програми підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми, забезпечення гендерної рівності та демографічного розвитку на період до 2015 року 23 сім’ям , в яких народилися двійні та 500-та сім`ям, в яких народилася друга та наступна дитина, надана відповідна матеріальна допомога на суму 187,5 тис. грн. В результаті комплексу заходів щодо підтримки сім’ї, що здійснюються на державному, обласному та міському рівнях шостий рік поспіль в місті має місце природний приріст населення (+145 в 2008 році; +162 в 2009 році; +122 в 2010 році; +314 в 2011 році; +299 в 2012 році; +139 в 2013 році (9 місяців).
Відповідно міської Програми відпочинку та оздоровлення дітей міста в 2013 році, за рахунок різних фінансових джерел було охоплено 17432 дітей міста або 82,2 %.
Охорона дитинства
Реалізуючи право кожної дитини на виховання в сім’ї з початку 2013 року у сімейні форми виховання влаштовано 46 дітей із них: під опіку, піклування - 34, в прийомні сім’ї -2, до дитячого будинку сімейного типу – 3, усиновлено - 7. Лише четверо дітей були влаштовані до дитячого закладу, на даний час продовжується робота по влаштуванню цих дітей у сімейні форми виховання.
Як наслідок, з року в рік зростає кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сімейних формах: 2010 рік - 78 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 2011 – 82 % дітей, 2012 рік – 85 % дітей, 2013 рік - 88% дітей відповідно. Значно зменшується кількість дітей, які є вихованцями державних дитячих закладів.
Фізична культура та спорт
Для занять фізичною культурою та спортом в місті є 59 спортивних залів, 5 плавальних басейнів, понад 100 площинних спортивних споруд із них 9 із синтетичним покриттям. Спортивною роботою в спортивних секціях та фізкультурно-оздоровчою роботою у ДЮСШ, навчальних закладах, на підприємствах, установах та за місцем проживання охоплено близько 20тис. білоцерківців.
З метою залучення населення до активних занять фізичною культурою та спортом активізована робота новоствореного комунального закладу «Льодовий стадіон», де заняттями в секціях хокею та фігурного катання охоплено близько 300 дітей. У 2013 році введено в дію спортивний комплекс «Зміна» на масиві «Піщаний», що дало змогу суттєвому збільшенню кількості дітей та дорослих, які займаються футболом і якісному проведенню змагань на сучасному рівні.
Охорона здоров’я
Протягом 2013 року продовжено заходи щодо реформування системи медичного обслуговування населення міста. При Міському Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 створено відділення невідкладної медичної допомоги, функції надання екстреної медичної допомоги передано новоствореному комунальному закладу Київської обласної ради „Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”. Практично завершений капітальний ремонт приміщень філії дитячої поліклініки по вул. Бульв. Перемоги, 159 під розміщення амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №3, яка буде введена в експлуатацію з 01 січня 2013 року. Продовжується капітальний ремонт приміщень Міського центру первинної медико-санітарної допомоги №1 під розміщення амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №2. Триває реконструкція приміщень філії дитячої поліклініки по вул. Леваневського, 56 під розміщення амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №4, яка буде введена в експлуатацію в І кварталі 2014 року. Завершений капітальний ремонт приміщень патологоанатомічного бюро. Всього на капітальний ремонт та реконструкцію приміщень виділено 3 455,9 тис грн.
В 2013 році придбано обладнання для міського пологового будинку сучасний апарат УЗО на суму 1600,0 тис. грн.., для міської лікарні №1 сучасний аудіометр на суму 60,0 тис. грн. Для інформаційно-аналітичного центру медичної статистики та здоров’я «Медінстат» закуплено комп’ютерну техніку на суму 10 тис. грн..
2 липня 2013 року на базі міської лікарні № 2 відкрито Ендокринологічний центр, що дало змогу значно покращити медичну допомогу ендокринологічним хворим та зменшити кількість ускладнень у даної групи хворих, особливо це стосується хворих на цукровий діабет.
Охорона навколишнього середовища
Протягом звітного періоду виконані природоохоронні заходи по реалізації Комплексної програми охорони довкілля в місті Біла Церква на період 2012 - 2015 роки за рахунок міського бюджету, а саме:
виготовлена проектно-кошторисна документація та розпочаті роботи по капітальному ремонту греблі та водовипусків Білоцерківського середнього водосховища;
виконаний поточний ремонт та очистка зливоприймачів на мережах зливової каналізації міста;
виконані проектно-вишукувальні роботи по відновленню гідрологічного режиму та екологічного стану річки Протока з метою захисту від підтоплення присадибних ділянок та житлових будинків в м. Біла Церква Київської області;
виконаний комплекс робіт по благоустрою та санітарній очистці водоохоронних зон р. Рось та Протока, прибрано 28 га водоохоронних зон та прибережних смуг, упорядковані та благоустроєні 5 джерел, 4 струмка та 2 водойми;
придбані та встановлені контейнери для збору побутового сміття ємкістю 12 куб. м на територіях водоохоронних зонах річки Рось в межах вул. Шевченко та 2-го провулка Леваневського;
виконані роботи по санітарно-екологічній розчистці берегів р. Рось від топляків та рослинності в межах переливної дамби Білоцерківського середнього водосховища та в районі дерев’яного мосту на суму 19,884 тис. грн.;
висаджено 5 клумб загальною площею 300 кв. м.;
виконані роботи по озелененню водоохоронної зони р. Рось в районі центрального пляжу та скейтпарку площею 850 кв. м.;
виконана робота по покращенню санітарно-екологічного стану зелених насаджень на території острова «Дитинство» (санітарна обрізка хворих та аварійних дерев на площі 0,5 га, розчистка від дерево-чагарникової рослинності);
ліквідовано 30 стихійних сміттєзвалищ з прибережних смуги р. Рось та р. Протока.
Протягом 2013 року проведені моніторинги екологічного стану джерел, водойм, грунтів на території дендропарку «Олександрія» та стану підземних вод на території міського сміттєзвалища ПрАТ КАТП – 1028.
Взаємодія з місцевими засобами масової інформації
В інформаційному просторі м.Біла Церква діють 13 друкованих видань, студія місцевого радіомовлення, 2 студії радіо –FМ, 2 студії кабельного телебачення.
Відповідно до ст.27 Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні та ст.3 Закону України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації” в 2013р. у міській раді було акредитовано 42 представника міських засобів масової інформації.
З метою розвитку інформаційної сфери Білої Церкви діє «Програма підтримки розвитку ЗМІ в м.Біла Церква на 2011-2015 роки», основними завданнями якої є забезпечення доступу громадян до інформації, інформаційно - роз’яснювальних матеріалів, зміцнення матеріально-технічної, організаційної основ засобів масової інформації міста, інформаційної діяльності, забезпечення ефективного використання інформації тощо. Згідно даної Програми в поточному році міським бюджетом було виділено 210 тис.грн. для фінансової підтримки засобів масової інформації, засновником та співзасновником яких є міська рада.
Робота Білоцерківської міської ради була спрямована на створення умов для реалізації суспільних та приватних інтересів, сприяти розв’язанню життєво важливих проблем не тільки місцевого, а й державного значення, налагоджувати зв’язки між громадянами та їх об’єднаннями, сприяти реальній участі людей в управлінських процесах.