Німецько-українська співпраця з метою відновлення: Біла Церква долучилась до міжнародного проєкту

|  04. 07. 2025

Третього липня в Білій Церкві з дослідницьким візитом перебувала команда IWO e.V. – в межах проєкту «Посилення стійкості міст у сфері життєзабезпечення міських територіальних громад в Україні (SUR)», координатором якого є GIZ (Німецьке товариство міжнародного співробітництва).

Цей проєкт є частиною німецької допомоги перехідного періоду, що надається на замовлення Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та виконується Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Метою проєкту є розвиток спроможності міст у реагуванні на виклики і загрози у сфері житла. Для співпраці в межах проєкту, окрім Білої Церкви, було обрано ще три міста Житомир, Полтава та Кременчук.

Тож українсько-німецька делегація відвідала Білу Церкву з метою розпочати співпрацю, узгодити позиції та плани роботи проєкту.

До складу делегації увійшли: директор проєкту SUR Ерік Швайкхардт, радниця проєкту SUR Марія Костенко, голова IWO e.V. Кнут Хьоллер, менеджерка проєкту Юлія Попова, експерт проєкту SUR Сергій Комнатний (tbc), регіональна координаторка проєкту SUR Марія Байда.

На початку зустрічі учасники делегації спільно з представниками місцевого муніципалітету оглянули об’єкти міської інфраструктури в Білій Церкві, які були пошкоджені внаслідок ворожої атаки рф уночі 23 червня. Зокрема це приватна клініка, готель, приватні та багатоквартирні житлові будинки. Представники делегації поцікавилися механізмами надання допомоги потерпілим мешканцям з місцевого бюджету, організацією тимчасового проживання тощо. Гості також поставили низку запитань щодо наявних проєктах для ВПО з метою виявлення пошкодженого або зруйнованого житла та інших наслідків агресії рф проти України, щоб краще зрозуміти, де саме існують потреби в підтримці.

Під час офіційної зустрічі, яка відбулася в кабінеті секретаря міської ради, Володимир Вовкотруб зупинився на викликах, з якими сьогодні зіткнулася наша громада.

Сторони затвердили стратегічні цілі і плани роботи проєкту, а під час наради у великій сесійній залі за участі представників відповідних структурних підрозділів міської ради присутні зосередили увагу на основних проблемах у житловому фонді міста, які є ключовими для забезпечення його стійкості.

Після презентації проєкту SUR сторони розглянули, які об’єкти житлової інфраструктури потребують першочергового ремонту, модернізації та відновлення; зупинилися на результатах реалізації наявних програм, досягненні планових показників; обговорили додаткові програми в житловій сфері міста, які доцільно започаткувати, та чинники, які не дозволяють цього зробити, тощо.

Сподіваємося, що спільна робота в межах проєкту SUR відкриє для Білої Церкви нові можливості у відновленні житлової інфраструктури та посиленні стійкості громади до викликів сьогодення, а налагодження діалогу, стратегічне планування та підтримка міжнародних партнерів стане важливим кроком до реалізації поставлених цілей та завдань.

У заході взяли участь: заступник міського голови Анатолій Кравець, представники структурних підрозділів БМР.

Фото