Яка буде назва села «Глибочка» чи «Глибічка»?

|  07. 05. 2025

6 травня відбулося чергове засідання робочої групи з питань найменування (перейменування) вулиць та інших поіменованих об’єктів Білоцерківської МТГ. Провела засідання голова робочої групи, заступник міського голови Катерина Возненко.

На порядок денний було винесено три питання. Першим було розглянуто звернення старости сіл Пилипча, Глибочка, Городище стосовно перейменування назви села «Глибочка» на «Глибічка».

Так, староста Галина Нечипоренко поінформувала, що раніше глибічани вже намагалися провести відповіді процедури перейменування, проте процес не був завершений. Повторно дане питання було піднято у 2024 році за ініціативи мешканців села, які зібрали щодо цього 200 підписів. Наразі жителі Глибочки звернулися знов, адже хочуть повернути назву на Глибічка. Також зауважила про проведене дослідження наявної документації, аби з’ясувати попередню назву села. Так, у 80-х рр. у документах вживалося дві назви, а на початку 90-х рр. перейшли на назву Глибочка.

Присутні були ознайомлені із чинним законодавством України щодо підстав перейменування населених пунктів. Заступник голови робочої групи, секретар робочої групи Ірина Тетерук, яка є начальником служби містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури БМР доповіла, що перейменування географічного об’єкта може бути проведено, в тому числі, у разі необхідності приведення назви у відповідність із стандартами державної мови. Управління звернулося за роз’ясненням до Національної комісії зі стандартів державної мови та отримало відповідь, де зазначено, що назва «Глибічка» відповідає визначеним формам і може вживатися. Також зачитала довідку щодо ймовірного походження назви села. Оскільки поселення відоме з початку 18 ст. - зміна його назви ймовірно відповідала розвитку української мови.

Крім того, вона ознайомила з походженням слів, які могли стати назвою села. Так існує 2 варіанти: від слів «глибокий яр» - Глибочка та «біла глина» - Глибічка. Історична довідка зібрана істориком Євгеном Чернецьким зазначає, що у різних джерелах зустрічалося два варіанти назви села, тому точно сказати якою була перша назва – неможливо.

Члени комісії зауважили, що аби прийняти остаточне рішення чи перейменовувати село - необхідно провести громадське обговорення, аби залучити якомога більше мешканців до участі у них.

Другим було розглянуто питання щодо найменування вулиці «Дібровна» в Білій Церкві. Доповідаючи питання Ірина Тетерук зауважила, на території міста між вулицями Новосельська та Лісова є ділянка, яка не закріплена за жодною вулицею.

Члени робочої групи підтримали пропозицію мешканців, адже для обслуговування цих будинків необхідні адреси. Тож проєкт рішення про найменування вул. Дібровна буде винесено на розгляд міській раді.

Третім обговорили питання щодо найменування вулиць на територіях, що увійшли до складу БМТГ з Фурсівської СТГ. Мова йде про садові товариства. Члени садових товариств приватизували дані земельні ділянки, мають на них будинки і в усній формі звернулися до Білоцерківської міської ради з проханням дати назви вулиць на цій території з прив’язкою до Білої Церкви.

Фото