«Пилок з крилець метелика» - більше, ніж просто пастельний живопис…

6 травня у виставковій залі бібліотеки-філії №5, що на масиві Незалежності, відбулося відкриття персональної виставки пастельного живопису відомої в нашій громаді художниці-живописця, письменниці, дизайнерки Галини Невінчаної «Пилок з крилець метелика». Це перша виставка, яка проводиться у міській виставковій залі. На експозиції представлено понад 40 картин. Це пейзажі, портрети, роботи, на яких зображені квіти, домашні улюбленці.
Зі словами вітань до художниці звернулася начальник управління культури і туризму міської ради Юлія Ковальська:
«Мене дивує, як у такій тендітній, сучасній, розумній жінці поєдналося так багато професій і талантів – і письменниця, і художниця, і громадський діяч, і викладач, і журналіст, і ще й любляча матуся, дружина, бабуся… Ваша творчість надихає і захоплює. За кожною з цих робіт – титанічна праця. Тож бажаю вам успіхів у вашій творчій діяльності, сил та енергії для продовження справи, а також – щоб поруч були щирі шанувальники та вірні друзі».
Галині Невінчаній була вручена подяка від управління культури і туризму Білоцерківської міської ради – за розвиток та популяризацію художнього мистецтва, активну участь у культурно-мистецькому житті Білої Церкви та з нагоди персональної виставки пастельного живопису «Пилок з крилець метелика». Доповненням до подяки стали символічні подарунки та квіти.
Своїми враженнями про роботи, представлені на виставці, та зокрема про творчу співпрацю з їхньою авторкою, поділилися: колишня директорка Білоцерківського краєзнавчого музею Людмила Діденко, письменниця, журналістка Таїна Краєвська, художник Георгій Пономарьов, керівник ГО «Товариство німців м. Біла Церква «Відродження» Руслана Ткач, журналіст Валерій Панько, учні та друзі. Свою виставку мисткиня присвятила чоловіку Олександру, якому висловила вдячність за 40 років сімейного життя, підтримку її творчих починань та розуміння.
Присутні зазначали, що у картинах відображена сама художниця – з її настроями, емоціями та переживаннями, відзначали майстерність та багатогранність таланту авторки, наголошували, що представлені роботи мають властивість навіть змінювати сприйняття, покращувати настрій з «похмурого» на «сонячний», дарувати неймовірну легкість та ефект присутності, зачитували віршовані рядки, присвячені окремими роботам… Учні Галини Невінчаної дякували за наставництво, підтримку та натхнення для нових власних починань, розкриття їхніх талантів.
Сама художниця зазначила: «Сьогодні багато говорили про пастелі – що вони легкі... Ви балет бачили? Правда, легко дивитися? А тренування бачили? Так само і з пастеллю. Для того щоб картина вийшла легка і прозора, потрібно дуже багато зусиль. Коли вам легко дивитися – нам, художникам, важко працюється. Але нам легко дихається, коли ми бачимо, як ви усміхаєтеся. Це все для вас, шановні глядачі!»
Красу живопису під час заходу доповнила жива музика у виконанні Людмили Рогатюк та Інни Коваль – викладачів Білоцерківської школи мистецтв ім. Якова Яциневича). Був представлений також літературний доробок авторки.
Тож завітайте на виставку та переконайтеся у неповторній чарівності виставки пастельного живопису «Пилок з крилець метелика» - вона триватиме до 27 травня.
Виставковий зал бібліотеки №5 працює за адресою: просп.Незалежності, 55, щодня, крім суботи, з 10.00 до 18.00.
Про авторку
Галина Невінчана - різножанрова художниця-живописиць, графік, працює в багатьох техніках. Учасниця міських, всеукраїнських, міжнародних виставок, авторка 15 персональних виставок, письменниця, дизайнерка, ілюстраторка понад 60 книг, викладачка, член НСПУ (2012), Лауреат міської літературно мистецької премії ім. Нечуя-Левицького (2012), членкиня білоцерківського товариства німецької культури «Відродження». Любляча дружина, мама, бабуся.
Народилася 8 жовтня 1957 року в м. Біла Церква у родині колишніх в'язнів ГУЛАГу.
Маючи батька інженера-будівельника за фахом і художника за покликанням, змалечку долучилася до малювання і не розлучається з олівцями і пензлями й дотепер. Закінчила музичну школу за класом фортепіано.
Вихованням здебільшого займався дід, який 48 років провчителював. Маленька Галинка вже з п’ятого класу була редактором газети, бо гарно малювала. З усіх шкільних предметів понад усе любила малювання, історію та літературу. Як виявилося, не даремно.
Трудовий шлях Галини Вікторівни розпочався 2 вересня 1975 року, за два місяці після випуску в школі. Чого тільки не було в її трудовій біографії: санітарка дитячого відділення пологового будинку. художник-оформлювач, креслярка, технік-конструктор, секретар, кореспондент, редактор, дизайнер...
Перша персональна виставка «Поклик серця» відбулась у 1994 році в стінах краєзнавчого музею. Письменництво для пані Галини розпочалося після виставки картин. Її запросили попрацювати над оформленням журналу «Біла Церква: вчора, сьогодні, завтра». Тут же запропонували спробувати писати. Так з-під пера вийшло 8 книг, а книга «Зерна і жорна», присвячена непростій долі батьків, стала перепусткою до Національної спілки письменників України.
У 2012 році роман «Містечковий бомонд» був відзначений Міською літературно-мистецькою премією ім. І. Нечуя-Левицького.
Ще одне досягнення, яким пишається пані Галина, це її вихованці. Вони є неодноразовими переможцями міських, обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсів. Дехто навчається в Київській державній академій прикладного мистецтва дизайну ім. Бойчука, Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, Українській академії друкарства, Київському національному університеті театру, кіно і телебаченні ім Карпенка-Карого. Є учні, які отримують художню освіту в навчальних закладах закордоном – в Австрії, Польщі, Швеції, США, Великій Британії.
Ще пані Галина – мама двох красунь-донечок, бабуся і любляча дружина. Виставку «Пилок з крилець метелика» художниця присвятила саме своєму коханому чоловікові Олександру.