Працюємо над розробкою Комплексного плану просторового розвитку території нашої громади

|  03. 04. 2025

У нашій громаді триває процедура громадських обговорень з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Білоцерківської громади.

З метою визначення перспективи розвитку громади 2 квітня 2025 р. було проведено стратегічну сесію - обов’язковий публічний захід громадського обговорення з формування завдання на розроблення даного документу, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 №926 «Про затвердження Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації».

Зауважимо, що Комплексний план просторового розвитку територіальної громади - одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та документація із землеустрою, що визначає планувальну організацію, функціональне призначення території, охорону та збереження культурної спадщини, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі, етапність освоєння території.

Простіше кажучи – завданням є врахувати найширший спектр всіх перспектив розвитку різних сфер життєдіяльності нашої громади, аби вона стала ідеальною для комфортного та якісного життя всіх жителів, цікавою для туристів, вигідною для розвитку бізнесу, тобто – сучасною та ефективною.

На початку роботи стратегічної сесії присутніх було поінформовано про норми чинного законодавства України, згідно з якими проводиться розробка Комплексного плану, про порядок виконання підготовчих процедур для проведення даного заходу та ін.

Було оголошено про всіх присутніх членів робочої групи та запрошених – зацікавлених осіб (жителі, представники промислових та сільськогосподарських підприємств, підприємств-надавачів комунальних послуг, органів державної влади, комунальних підприємств та ін.), які братимуть участь у стратегічній сесії та визначено завдання, які вони мають напрацювати.

Головою стратегічної сесії було обрано заступника міського голови Олега Усенка, секретарем – заступника начальника управління містобудування та архітектури БМР Вікторію Пархоменко.

У ході засідання присутні опрацювали перелік пропозицій, що надійшли до управління містобудування та архітектури від фізичних і юридичних осіб у період з 30 травня 2024року до 26 березня 2025р. Пропозиції містили різноманітні напрямки щодо перспективного планування розвитку території нашої громади. Свої ідеї подали 26 осіб, вони містили понад 130 пропозицій. Серед яких: будівництво полігону побутових відходів, розширення доріг у центрі міста, облаштування паркомісць на різних територіях, будівництво автовокзалу, передбачення ділянок для розміщення великих підприємств, оновлення житлового фонду та модернізації транспортних розв’язок тощо.

Старости старостатів нашої громади також подали пропозиції щодо перспективного розвитку сіл, більшість яких стосувалися проведення ремонтів та реконструкцій існуючих об’єктів обслуговування населення, облаштування закладів для людей похилого віку, передбачення зон для промисловості, житлових забудов, зон рекреації та туристичних маршрутів, облаштування веломаршрутів, місць активного відпочинку дітей, майданчиків для торгівлі, будівництва громадських вбиралень, облаштування кладовищ тощо.

 

Присутній на заході секретар міської ради Володимир Вовкотруб наголосив на важливості цієї роботи та необхідності скрупульозного підходу до опрацювання всіх можливих перспектив розвитку: «Є вже багато запропонованих ідей. Ще виникнуть пропозиції у ході сьогоднішніх дискусій. Вважаю за необхідне також зкомунікувати з бізнесом, щоб розуміти, які ідеї є у них в рамках їхнього бачення майбутнього розвитку. Маємо орієнтуватися куди планує рухатися бізнес, чи заходитиме він у села нашої громади. І відтак, до прикладу, чи потрібно для них передбачити місця для встановлення сонячних панелей, чи вітряків, облаштування комунікацій з електро- та водопостачання тощо. Потрібно враховувати і Генеральний план, за яким передбачено ділянки для будівництва багатоквартирних житлових будинків, визначити можливість спорудження соціального житла (наприклад- Містечка Хансена) для ВПО, яких у нас зареєстровано більше 15, 5 тисяч осіб та для військових. Тому потрібно теж визначити і таку територію, врахувати будівництво відповідної інфраструктури для неї. Завдань є багато, тому всі згенеровані ідеї ми маємо врахувати, звести у технічні завдання, які мають реалізуватися у масштабному документі - Комплексному плані просторового розвитку території нашої громади. Тобто ми маємо визначити основні напрямки розвитку».

Продовжилася робота стратегічної сесії визначенням трьох тематичних напрямків, за яким було розподілено присутніх для подальших напрацювань. Зокрема, це такі напрямки:

  1. розвиток виробничих територій, інженерно-транспортної інфраструктури та енергетики;
  2. житлова та громадська забудова, сфера соціального забезпечення населення;
  3. розвиток ландшафтних, рекреаційних, курортних зон громади, екологія та природоохоронні ресурси.

За підсумками роботи у групах, яка тривала годину, були озвучені пропозиції, для можливого врахування у вищезазначеному документі.

Наприклад, щодо першого напрямку було запропоновано: передбачити можливість визначення та облаштування територій для розвитку виробничих потужностей, враховуючи виведення існуючих підприємств із центральної частини міста (вздовж магістральних шляхів поблизу Білої Церкви); створення нових доріг та логістичних центрів на під’їздах до міста; облаштування об’їзної дороги у напрямку міст Фастів-Сквира; будівництво пішохідних переходів через р. Рось в районі дендропарку Олександрія та вул.Томилівська; реконструкція Греблі; будівництво необхідної підстанції підвищеної напруги у центрі міста тощо.

 

Підгрупа, яка опрацьовувала другий напрямок надала такі пропозиції: влаштування мостової переправи у с.Сидори; розглянути наявність та ефективність використання адмінбудівель у сільських населених пунктах; розробка марштутів для подорожей для туристичної привабливості регіону; облаштування паркувальних майданчиків; будівництво автовокзалу; будівництво комунального закладу для проведення концертів та творчих занять дітей; передбачення соціальної забудови та ін.

Третій напрямок було наповнено такими ідеями: облаштування велодоріжок до сіл громади з розробкою туристичних маршрутів (у т.ч. напрямок острів Паустовського - с.Мазепинці, вздовж р.Кам’янка); створення у с.Шкарівка музею «Трипільський шлях»; створення літнього табору для відпочинку дітей; створення рекреаційних зон вздовж трас; облаштування паркових зон у всіх мікрорайонах Білої Церкви (парк на масиві Незалежності, біля р.Протока, в районі вул.Кожедуба, вул.Запорізька та ін); будівництво лижеролерної траси в районі с.Шкарівка; впорядкування зливової каналізації тощо.

У цьому матеріалі зазначені деякі результати напрацювань у ході стратегічної сесії. Всі пропозиції будуть узагальнені та враховані при формуванні технічного завдання на розроблення Комплексного плану.

Олег Усенко наголосив, що протокол даного засідання буде опубліковано на сайті БМР і всі охочі матимуть змогу ще протягом 10 робочих днів подати свої пропозиції та зауваження. Після остаточного опрацювання та затвердження технічного завдання буде проведено тендерну закупівлю, на якій визначиться розробник Комплексного плану. Замовником цієї послуги виступатиме управління містобудування та архітектури БМР. Після підписання договору з розробником буде опубліковано календарний план виконання робіт, який він буде зобов’язаний дотримуватися.

На виконання законодавства України засідання стратегічної сесії проводилося в онлайн режимі з можливістю коментування. Запис засідання можна переглянути тут:

Фото