Відбулося засідання виконкому

|  26. 02. 2025

25 лютого відбулося засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, на якому було розглянуто більше 50 питань порядку денного.

В центрі уваги – питання соціального захисту населення

Під час засідання було розглянуто низку питань, з яких доповіла перший заступник міського голови Інна Новогребельська.

Зокрема було затверджено протокол комісії по наданню одноразової адресної матеріальної допомоги особам, які постраждали чи зазнали порушення нормальних умов життєдіяльності внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

«Під час засідання комісії було повторно розглянуто заяви осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. У кого був повний пакет документів, була визначена сума матеріальної допомоги. Після затвердження протоколу буде створене розпорядження, аби виплатити людям відповідні кошти», - зазначила Інна Новогребельська.

Члени виконкому також затвердили рішення про передачу благодійної допомоги у вигляді металопластикових віконних конструкцій постраждалим жителям Білоцерківської міської територіальної громади. Відповідно до рішення, тим домогосподарствам, в яких були вибиті вікна внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, встановлюються металопластикові вікна від Міжнародної гуманітарної організації Global Empowerment Mission (GEM) у партнерстві з Фондом Говарда Баффета (The Howard G Buffet Foundation). Механізм передачі визначається управлінням соцзахисту БМР. Даним проєктом рішення одночасно було затверджено робочу групу з передачі металопластикових віконних конструкцій постраждалим жителям Білоцерківської міської територіальної громади.

Секретар Білоцерківської міської ради Володимир Вовкотруб додав: «Якщо у нашій громаді трапляється такий випадок, ми звертаємося до Благодійного фонду, на місце виїжджають працівники ДЖКГ, перевіряють кількість вибитих вікон, описують завдані збитки громадянам, після цього працівники самого фонду перевіряють вікна, визначають, які вікна потребують заміни, а які ні – адже фонд замінює вікна лише в тих приміщеннях, які опалюються».

Під час виконкому було внесено зміни до рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 27 лютого 2024 року № 140 «Про створення координаційної групи з питань визначення потреб населення у соціальних послугах». Даним рішенням затверджено новий склад координаційної групи з питань визначення потреб населення в соціальних послугах.

Члени виконкому внесли зміни до Порядку надання одноразової адресної матеріальної допомоги особам, які постраждали чи зазнали порушення нормальних умов життєдіяльності внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Зміни стосуються категорії жилих та житлових приміщень відповідно до Постанови №381 за програмою «єВідновлення». Додано пункт про те, що розмір матеріальної адресної допомоги не може перевищувати суму фактичних збитків, завданих майну.

Звіт управління охорони здоров’я БМР по роботі зі зверненнями громадян за 2024 рік

Доповідала питання заступник начальника даного управління Ольга Ковальчук, яка зауважила, що протягом 2024 року до управління надійшло 118 звернень.  Найбільшу кількість з них становлять звернення щодо надання медичної допомоги, 16,1% - щодо безоплатного забезпечення лікарськими засобами і виробами медичного призначення, 10,2% - щодо роботи ЛКК та МСЕК.

Відзначається збільшення кількості звернень з таких питань: щодо незадовільної матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я - 3 звернення,  щодо фінансової діяльності комунальних підприємств надійшло 5 звернень, щодо виконання вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» надійшло 10 звернень.

Серед авторів звернень переважають соціально незахищені категорії населення. Їх турбують питання щодо забезпечення медичною допомогою на безоплатній основі (зокрема кардіохірургічною, ендопротезуванням) лікарськими засобами та медичними виробами на пільгових умовах або за бюджетні кошти, питання матеріальної  допомоги на лікування та можливості компенсації коштів, затрачених на лікування.

Серед основних причин, якими зумовлені звернення громадян, є проблеми з фінансування галузі охорони здоров’я, особисті витрати пацієнтів на лікування, неповне централізоване забезпечення лікарськими засобами пацієнтів певних категорій захворювань, які потребують високовартісних лікарських засобів, недоукомплектованість кадрами закладів охорони здоров’я.

Разом з тим, відзначається зменшення кількості звернень порівняно з відповідним періодом минулого року: щодо надання матеріальної допомоги на лікування (надійшло 3 звернення, а у 2023 р. було 10), щодо  надання медичної допомоги в умовах реформи (надійшло 3 звернення, а у минулому році було 14) щодо направлення на санаторно- курортне лікування (за звітний період не надходили звернень, тоді як у 2023 р. -  було 3).

За результатами розгляду з 118 порушених питань, позитивно вирішено 93 (78,8%) На 17 звернень (14,5 %) надано роз’яснення. Надіслано за належністю відповідно до ст.7 Закону України «Про звернення громадян» - 5 звернень (4,2 %), відмовлено у задоволені у зв’язку з тим, що факти зазначені у звернення не підтвердилися - 3 звернення (2,5%).

Внесено зміни до плану діяльності виконавчого комітету БМР з підготовки проєктів регуляторних актів

Члени виконавчого комітету внесли зміни в додаток до рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 19 листопада 2024 року № 899 «Про план діяльності виконавчого комітету  Білоцерківської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2025 рік», доповнивши його двома пунктами.

Так на І-ІІ квартал 2025 р. заплановано розгляд питання про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в пасажирському транспорті загального користування міського та приміського сполучення (тролейбус, автобус) на території  Білоцерківської громади.

Також у перших двох кварталах поточного року буде розглянуто питання щодо затвердження Порядку компенсаційних виплат автомобільним  перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального  користування Білоцерківської  громади.

У нашій громаді функціонуватиме цілодобова «гаряча» телефонна лінія щодо фіксування випадків булінгу

Під час засідання було ухвалено рішення про організацію роботи цілодобової телефонної лінії щодо фіксування випадків булінгу (цькування) на території Білоцерківської МТГ.

Роботу цієї телефонної лінії буде організовано у центрі оперативного реагування ДЖКГ БМР. Затверджено й Порядок роботи, який визначатиме механізм прийому, реєстрації та передачі звернень та/або повідомлень, які надходитимуть на цілодобову телефонну лінію щодо цих випадків.

Тож потерпілий (жертва булінгу чи цькування), спостерігач або особа, якій стало відомо про такий випадок, може звернутись на цілодобову телефонну лінію, яка буде безкоштовною з усіх телефонів у межах України.

Телефон розпочне роботу після виділення необхідного фінансування.

Порядком передбачено, що оператор не надаватиме потерпілому (жертві булінгу), спостерігачу або особі, якій стало про це відомо, консультацій психологів, юристів, соціальних працівників та соціальних педагогів щодо ситуацій, які стосуються їх порушених прав.

Прийнявши виклик оператор проведе реєстрацію звернення в Журналі та надасть отриману інформацію Національній поліції України, службі у справах дітей Білоцерківської міської ради, керівнику закладу в якому дитина здобуває освіту (у разі наявності такої інформації), управлінню освіти та науки Білоцерківської міської ради, заступнику міського голови для відповідного реагування.

У разі потреби оператор викличе бригаду екстреної медичної допомоги для надання потерпілому(ій) (жертві цькування) відповідної медичної допомоги.

Про випадки булінгу будуть інформуватись також і міський голова або особа, що здійснює повноваження міського голови.

Про початок роботи «гарячої» лінії повідомимо додатково.

Учні академічного ліцею «Вектор»-гімназї № 18 харчуватимуться у власній їдальні

Члени виконавчого комітету підтримали рішення, яке визначатиме, як організовуватиметься гаряче харчування учнів у Білоцерківському академічному ліцеї «Вектор»-гімназії №18.

Так, з 1 березня ц.р. приготування та реалізація готових страв здійснюватиметься закладом освіти самостійно за технологічною моделлю «базова кухня».

Начальник управління освіти і науки Юрій Петрик доповів з цього питання: «У академічному ліцеї «Вектор»-гімназії № 18 завершується будівництво власної їдальні. Раніше учням цієї школи  послуги з харчування надавали кейтерингові кампанії. Після завершення будівництва діти харчуватимуться у харчоблоці навчального закладу. Це рішення дасть можливість провести організаційні заходи щодо введення їдальні у експлуатацію, закупівлі продуктів харчування, набрати до штату відповідних працівників та, безпосередньо, запровадити якісне харчування».

Внесено зміни до мережі закладів освіти громади

На засідання було внесено зміни до рішення виконавчого комітету БМР від 10 вересня 2024 року № 720 «Про мережу закладів освіти Білоцерківської міської територіальної громади на 2024/2025 навчальний рік».

Зокрема внесено зміни у штатну чисельність працівників закладів освіти, - а саме 6,5 штатних одиниць працівників харчоблоку   академічного ліцею «Вектор»-гімназії № 18.

Друга зміна стосувалася дошкілля. Як зазначив Юрій Петрик, з 1 січня вступив у силу Закон  України «Про дошкільну освіту», яким встановлюється інший підхід до організації роботи дошкільних навчальних закладів, а саме визначаються нові підходи до педагогічного навантаження і робочого часу. Рішенням визначено режим роботи таких закладів освіти – 10,5 годин. Відтепер чітко встановлюватимуться типи груп у дитячих садочках, і  кожній із категорії педпрацівників, як-то: логопед, психолог, соціальний працівник, музичний керівник, інструктор з фізкультури, вихователь логопедичної групи, чи простої групи - визначатиметься норма навантаження. Тож дане рішення  буде підставою для розрахунку заробітної плати цих працівників за новим законодавством України.

Враховуючи те, що наразі працівники працюють ще за старою нормою навантаження, вони щодня перепрацьовують півгодини. Аби це врегулювати законодавство визначає, що можна внести зміни у штатні розписи, або ж  здійснювати їм доплату.

Внесено зміни та затверджено новий склад у низці робочих груп:

- робочої групи з питань реалізації заходів Програми підтримки Захисників і Захисниць України;

- робочої групи з питань надання матеріальної допомоги по програмі «Турбота»;

- робочої групи з питань реалізації заходів Програми соціальної підтримки осіб з обмеженням життєдіяльності;

- затверджено новий склад робочої групи з питань перегляду регуляторних актів, які були прийняті Білоцерківською міською радою та виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради;

 

- внесено зміни до рішення виконавчого комітету БМР від 27 лютого 2024 року № 139 «Про організаційне забезпечення реалізації заходів Програми інтеграції внутрішньо переміщених осіб на 2024-2026 роки», яким затверджено новий склад координаційної групи з питань визначення потреб населення у соціальних послугах;

- робочої групи з питань перегляду регуляторних актів, які були прийняті БМР та виконавчим комітетом БМР;

- внесено зміни до рішення виконавчого комітету БМР від 13 червня 2023 року №  462 «Про деякі питання опіки та піклування», яким змінено склад опікунської ради при виконавчому комітеті БМР.

Інші питання, розглянуті на засіданні:

- ухвалили рішення про організацію поховання військовослужбовця - жителя Білоцерківської громади, який загинув, виконуючи військовий обов’язок. Поховання відбудеться за рахунок коштів  місцевого бюджету, передбачених Програмою підтримки Захисників і Захисниць України на 2023-2025 роки;

- розглянуто заяви щодо надання дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами суб’єктам підприємницької діяльності;

- присвоєно адреси об’єктам будівництва;

- погоджено проведення масових заходів  освітнього, культурного та спортивного спрямування на території громади;

- розглянуто низку опікунських питань та питань щодо захисту і реалізації прав та інтересів дітей тощо.

>>> Більше світлин <<<