107 Героїв Небесної Сотні: саме ці люди змінили хід української історії

|  20. 02. 2025

Їх назвали Небесною Сотнею –  учасників Революції Гідності, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі.

Ніхто не в праві забути морозні дні 2013 – 2014 року, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці, аби прорости в наших серцях червоними квітами пам’яті.

Указом Президента України, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, установлено в Україні День Героїв Небесної Сотні, який відзначають щорічно 20 лютого.

20 лютого у Білій Церкві відбулося зібрання з вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Секретар Білоцерківської міської ради Володимир Вовкотруб звернувся до присутніх на заході: «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – загиблих учасників Революції Гідності, активістів Майдану, які віддали своє життя у боротьбі за європейське майбутнє України.

Саме ці люди змінили хід історії. 107 Героїв відстоювали ідеали українського народу, нашу незалежність та право на існування демократичної держави. Рівно 11 років тому, 20 лютого 2014 року, відбулися найжорстокіші розправи над активістами Майдану, тоді загинуло 48 осіб. Ці події стали кульмінацією Революції Гідності. Я впевнений у тому, що кожен українець пронесе через усе своє життя пам’ять про загиблих майданівців, про наших Героїв. Герої не вмирають! Слава Україні!»

До слова був запрошений начальник Білоцерківської районної військової адміністрації Геннадій Сиваненко: «Сьогодні ми згадуємо день, коли українські козаки, «воїни» почали чергове протистояння з нашим сторічним ворогом, який намагався і зараз намагається знищити нашу державу, нашу націю, нашу культуру, наш народ. Коли вони прикривалися дерев’яними щитами від куль – ми ще раз зрозуміли, що українців не можна знищити.

Це була перша Небесна Сотня, на жаль, вона збільшилася. Ми довели уже не один раз усьому світу, що українців не можна перемогти. Так, на жаль, ми гинемо, бо ми люди, нас можна вбити, але нас ніколи не поставити на коліна. Загиблі тоді хлопці і дівчата перші показали, що ми готові боротися до кінця – покласти і душу і тіло за нашу державу і незалежність і скинути будь-якого узурпатора, який буде вважати себе царем, а не гетьманом».

Сьогодні ми розуміємо, що Герої Небесної Сотні були першими загиблими у російсько-українській війні. Їх подвиг слугує прикладом мужності та звитяги для теперішніх воїнів, які на полі бою дають відсіч підступному ворогові, захищаючи право українського народу на незалежність. Вшановуючи героїзм загиблих ми не маємо морального права здаватися, не маємо морального права не боротися. Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять Героїв.

Під час заходу панахиду за загиблими провів митрополит Білоцерківський Преосвященний Євстратій та священники православної церкви України.

На знак шани і пам’яті присутні поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, аби вшанувати подвиг учасників Революції Гідності.

Фото