Зустріч з батьками, чиї діти потребують корекційно-розвиткових занять

|  19. 02. 2025

19 лютого в приміщенні міської ради відбулася зустріч з ініціативною групою батьків, чиї діти мають особливі освітні потреби та потребують корекційних занять у закладах освіти.

Від місцевої влади були присутні секретар міської ради Володимир Вовкотруб, перший заступник міського голови Інна Новогребельська, заступник міського голови Катерина Возненко та начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик.

Основним питанням зустрічі стало зменшення корекційний занять для дітей з особливими освітніми потребами через недостатнє фінансування з державного бюджету. Цього року Білоцерківська міська громада отримала державну субвенцію в розмірі 2 438 200 грн, що становить 22% від реальної потреби. Саме ці кошти спрямовуються на оплату послуг фахівцям, які проводять корекційні заняття у закладах загальної середньої та дошкільної освіти громади.

Корекційні заняття відіграють важливу роль у забезпеченні повноцінного розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Вони сприяють покращенню фізичного, когнітивного та соціального стану дитини, розвивають її навички та допомагають долати труднощі. Організація цих занять має велике значення для успішного навчання, адаптації та соціалізації дітей у суспільстві.

Юрій Петрик пояснив: "Кожна дитина, яка потребує корекційних занять, проходить обстеження в інклюзивно-ресурсних центрах, де визначається рівень підтримки від 1 до 5 – від легких до тяжких форм порушень. Відповідно до цього рівня визначається кількість годин корекційних занять та необхідні фахівці. На жаль, цьогорічної субвенції не вистачає на покриття всієї потреби громади, а кількість дітей, які потребують допомоги, зросла. Наразі потреба у корекційних заняттях становить понад 8,8 тисяч годин на місяць, тоді як профінансовано лише 1,56 тисячі годин. Після отримання субвенції управління освіти видало наказ про розподіл профінансованих годин між закладами освіти. Разом із тим законодавство передбачає можливість дофінансування з місцевого бюджету".

Батьки зауважили, що залишили письмове звернення з проханням виділити додаткові кошти з місцевого бюджету, щоб діти мали змогу отримувати необхідні заняття в повному обсязі. Вони наголосили, що своєчасна допомога та корекція дозволяють пом’якшити недоліки у розвитку дитини та забезпечити якісне навчання і виховання.

Окрім цього, батьки висловили подяку асистентам дитини, які працюють у закладах освіти. Інна Новогребельська запевнила, що фінансування цієї послуги заплановане на весь рік у повному обсязі: "Цьогоріч нам виділили 4,5 млн грн, як і було заявлено. У минулому році ця сума становила 2,9 млн грн, але цього року вона збільшилася, оскільки подано більше заяв, а також додалися дитячі садочки".

Також учасники зустрічі обговорили статистику щодо кількості дітей, які потребують допомоги (на жаль, ця цифра щороку зростає), можливість залучення міжнародних фондів для покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, роботу інклюзивно-ресурсних центрів та центру "Шанс".  

Підсумовуючи зустріч, Володимир Вовкотруб зазначив, що за розрахунками управління освіти та науки нестача фінансування становить близько 9 млн грн. Було запропоновано фінансувати поквартально для покриття витрат на послуги, які надаються: "Надалі, у разі потреби, кошти будуть додаватися. Ми не залишимо вас сам на сам із цією проблемою".

«Окрім того, буде внесено зміни до наказу управління освіти і науки щодо розподілу годин між закладами, що дозволить укладати договори з фахівцями та проводити корекційні заняття в повному обсязі», – підкреслив Юрій Петрик.

Фото