Завершено додатковий збір думок та пропозицій щодо перспективного розвитку громади

|  18. 02. 2025

15 лютого 2025 року на платформі електронної демократії «ЕДЕМ» завершився збір думок (пропозицій) щодо перспективного розвитку Білоцерківської міської територіальної громади (повторний), який було розпочато 18 грудня минулого року.

Збір пропозицій громадськості щодо перспективного розвитку населених пунктів громади був проведений з метою забезпечення дотримання принципів прозорості, відкритості та публічності, прийняття узгоджених рішень щодо розвитку населених пунктів громади, врахування інтересів громадськості під час створення містобудівної документації, яка буде стратегією розвитку Білоцерківської міської територіальної громади на майбутнє.

Під час збору зареєстровані користувачі платформи «ЕДЕМ» мали можливість відповісти на запитання:

- Які об’єкти (соціальні, медичні, освітні, енергетичні, промислові, транспортні тощо), на вашу думку, необхідно передбачити для будівництва в майбутньому на території громади в містобудівній документації – Комплексний план просторового розвитку Білоцерківської міської територіальної громади?

Протягом часу, передбаченого для голосування, свої пропозиції надали 3 особи. На їхню думку, в нашій громаді потрібно:

- передбачити будівництво великих державних промислових підприємств важкої та середньої промисловості з великою кількістю робочих місць, аби повернути статус великого промислового центру та забезпечити білоцерківців надійною високооплачуваною роботою. На думку користувача, на питаннях благоустрою можна буде зосередити увагу після завершення війни (перемогою України);

- встановити більше дитячих майданчиків по місту; облаштувати в центрі парк із зеленими насадженнями та велодоріжками; облаштувати повноцінні укриття, де діти могли б навчатися під час повітряних тривог. Також необхідно зробити перелік усіх дитячих майданчиків у місті, у т.ч. тих, які не на балансі міста. Розробити план ремонту або заміни. Переглянути можливість розширення території парку Шевченка – у першу чергу, для організації зеленої зони відпочинку. У парку Шевченка зробити для дітей безкоштовний простір з батутами, гойдалками, гірками тощо. Знайти можливість замінити майданчики в дитячих садочках.

- облаштувати парки для відпочинку в кожному районі міста, поєднати їх між собою пішохідними доріжками; облаштувати бігову доріжку по периметру Острова дитинства для проведення змагань і тренувань з бігу; облаштувати автовокзал; продовжити набережну до Таращанського масиву; всі дерева, старші 100 років, загородити перилами і надати статус біологічних пам’яток місцевого значення із суворою забороною щодо псування тощо.

Детальніше ознайомитися з поданими пропозиціями можна за посиланням: https://consult.e-dem.ua/consultations/1067.

Зазначимо, що пропозиції за попереднім опитуванням були прийняті Замовником містобудівної документації до уваги та взяті в опрацювання. Детальніше з результатами попереднього опитування можна ознайомитися за посиланнями: https://consult.e-dem.ua/consultations/1003 та https://bc-rada.gov.ua/node/15637.

Нагадаємо, що замовником містобудівної документації по розробленню комплексного плану просторового розвитку Білоцерківської міської територіальної громади є управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради.

Комплексний план просторового розвитку території громади – одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та документація із землеустрою. Він охоплює всю територію громади і не має терміну дії, проте дуже гнучкий, адже зміни можна вносити щороку.

Комплексний план складається з:

1) функціонального зонування на всю територію громади;

2) землевпорядкування на всю територію громади;

3) генерального плану адміністративного центру територіальної громади;

4) генеральних планів населених пунктів та детальних планів територій;

5) планувальних рішень генеральних планів інших населених пунктів та детальних планів територій у межах території громади;

6) планувальних рішень детальних планів територій (у тому числі формування земельних ділянок), на яких планується розміщення за рахунок державного або місцевого бюджету;

7) об’єктів соціальної інфраструктури (освіти, охорони здоров’я, культури, житлово-комунального господарства);

8) об’єктів, передбачених Генеральною схемою планування території України та схемою планування області;

9)об’єктів, для розташування яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності (якщо розташування таких об’єктів передбачено комплексним планом);

10) інших об’єктів.

Комплексний план включатиме планувальні рішення щодо перспективного використання всієї території Білоцерківської громади, на основі аналізу всіх ресурсів якими вона володіє, та надасть інструмент для інтегрованого розвитку з вирішення проблемних та конфліктних питань, а також з дотриманням принципу збалансованості державних, громадських та приватних інтересів.