Завершено збір думок (пропозицій) щодо перспективного розвитку Білоцерківської міської територіальної громади

|  25. 10. 2024

Збір думок проводився протягом місяця у вигляді електронного опитування на платформі електронної демократії «EDEM» (https://consult.e-dem.ua/consultations/1003).

Наших жителів питали, які об’єкти (соціальні, медичні, освітні, енергетичні, промислові, транспортні тощо) необхідно передбачити для будівництва в майбутньому на території громади в містобудівній документації - Комплексному плані просторового розвитку Білоцерківської міської територіальної  громади.

Отож, маємо пропозиції, серед яких такі теми:

-облаштування місць для паркування автомобілів (в тому числі їх розширення, перепланування на прибудинкових територіях, побудова багаторівневих паркінгів, створення біля лікарських закладів та місць відпочинку, супермаркетів і т.д.);

-облаштування зон відпочинку з дітьми з відповідними майданчиками та інвентарем та для відпочинку підлітків (зокрема, реконструкція таких об’єктів на масиві Незалежності: парк біля ПК "Росава", занедбаний оглядовий майданчик на бульв. Княгині Ольги);

-створення загальноміських зон відпочинку ( у районі рекреаційної зони біля р. Протока; в районі Рибгоспу між вулицею Івана Кожедуба та масивом Незалежності);

- створення умов безперешкодного пересування людей на візках колісних;

-урегулювання руху дорогами у центральній частині міста з облаштуванням стоянок для машин, оскільки кількість автомобілів зросла;

-облаштування тротуару до початкової школи-ліцею номер 13 ( між вулицею Ставищенська та Таращанська);

-створення мистецько-культурного простору з галереєю, лекторієм, концертним залом, щоб був доступним для всіх містян і гостей;

-створення автовокзалу та оновлення приміської автостанції;

-створення полігону для відходів;

-передбачення перспективних ділянок для великих підприємств/заводів;

-продовжувати покращення інфраструктури велодоріжок та створення їх у тих мікрорайонах, де ще їх немає;

-продовжувати відновлювати зелені насадження по всій території міста та контролювати стан прибережних смуг щодо засмічення побутовими відходами;

-наведення ладу у топографії території міста, щоб у приватному секторі не було польових доріг завширшки 10 метрів, межі яких ріжуть приватизовані ділянки всупереч здоровому глузду та ін.

Нагадаємо, що управління містобудування та архітектури міської ради є замовником містобудівної документації  по розробленню комплексного плану просторового розвитку Білоцерківської міської територіальної громади.

Цей документ – одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та документація із землеустрою. Він включатиме планувальні рішення щодо перспективного використання всієї території Білоцерківської громади, на основі аналізу всіх ресурсів якими вона володіє, та надасть інструмент для інтегрованого розвитку з вирішення проблемних та конфліктних питань, а також з дотриманням принципу збалансованості державних, громадських та приватних інтересів.

З метою забезпечення дотримання принципів прозорості, відкритості та публічності, прийняттям  узгоджених рішень щодо розвитку населених пунктів громади,  для врахування  інтересів громадськості під час створення містобудівної документації, яка буде стратегією розвитку Білоцерківської міської територіальної громади на майбутнє проводився збір пропозицій громадськості щодо перспективного розвитку населених пунктів громади.