«Якою б не була кількість пожеж, вона завжди критична»

|  06. 02. 2025

6 лютого відбулася пресконференція для представників ЗМІ, яку провела провідний інспектор відділу організації профілактичної роботи Білоцерківського РУ ГУ ДСНС України у Київській області Анна Обертинська. Вона довела до присутніх інформацію щодо виникнення пожеж у нашій громаді та Білоцерківському районі в цілому за минулий рік та станом на початок цього року.

Як було зазначено, протягом 2024 року на території Білоцерківського району виникло 523 пожежі, з яких у Білій Церкві – 427, в т.ч. у житлових будинках - 85 пожеж.

З початку 2025 року на території нашого району виникло 82 пожежі, з яких у громаді - 32 пожежі.

«Станом на сьогодні, на жаль, у нашій громаді є двоє загиблих внаслідок пожежі, - повідомила Анна Обертинська. – У переважній більшості випадків причинами пожеж є необережне поводження з вогнем та порушення правил пожежної безпеки під час використання пічного опалення, газових та електричних приладів, використання відкритого вогню без нагляду».

Під час пресконференції фахівець відмітила, що 2 загиблих внаслідок пожеж – це вагомий показник, адже у минулому році за аналогічний період часу таких випадків не було.

«Якою б не була кількість пожеж, вона завжди критична, адже пожежі завдають збитки жителям нашої громади. Кількість пожеж завжди зростає, менше їх не стає ніколи порівняно з минулими роками», - наголосила провідна інспекторка.

Спікер закликала громадян бути пильними під час використання пічного опалення, адже дим швидко розповсюджується кімнатами житлового приміщення, що є загрозою для життя і здоров’я людей.

Крім того, сьогодні дуже популярними є альтернативні джерела живлення – генератори, павербанки. Внаслідок їх експлуатації у нашій громаді також виникали пожежі в минулому році. При використанні таких приладів теж необхідно дотримуватися правил безпеки.

Анна Обертинська нагадала, що не можна залишати малолітніх дітей без нагляду, особливо при експлуатації різних нагрівальних приладів, газової плити тощо.

«У минулому році, на жаль, у нашому районі від пожеж загинули діти. Наразі за січень-початок лютого ц.р. таких випадків не було. Але варто наголосити, що виникнення пожеж внаслідок дитячих пустощів з вогнем також можливе. Тож звертаюся до батьків із проханням не дозволяти дітям користуватися запальничками, сірниками та іншими легкозаймистими предметами, які зазвичай використовуються на новорічні свята», – зауважила Анна Обертинська.

Провідний інспектор відділу організації профілактичної роботи Білоцерківського РУ ГУ ДСНС України у Київській області Анна Обертинська також зупинилася на ще одному питанні щодо проведення працівниками ДСНС огляду висотних будівель (16 поверхів та вище) на території Білої Церкви. Ці заходи були здійснені наприкінці 2024 року. Вона зазначила, що в нашому місті таких будівель три. Був здійснений їх огляд із залученням чергових караулів пожежно-рятувальних підрозділів та організовано роботу щодо інспектування протипожежного стану висотних житлових будинків та споруд.

У результаті перевірки було виявлено 32 порушення, найбільш критичними з яких є: несправність системи протипожежної сигналізації; неможливість визначення справності внутрішнього протипожежного водопроводу; неукомплектованість пожежних кран-комплекти; відсутність первинних засоби пожежогасіння тощо.

Під час прес-конференції також було акцентовано увагу виявлених проблемах щодо на можливості під’їзду пожежно-рятувальної техніки до входів у зазначені висотні будинки та споруди, наявності та незахаращеності визначених майданчиків для встановлення пожежних автодрабин або автопідіймачів.

«У разі виникнення пожежі, пожежно-рятувальний підрозділ під’їжджає до висотної будівлі. Зазвичай на місце виникнення пожежі спрямовуються автоцистерна та автодрабина. Звертаємося до громадян із проханням: щоб такі автомобілі могли проїхати - не захаращуйте проїзди, забезпечте вільний доступ спеціальної техніки, не встановлюйте автомобілі на пожежних гідрантах, де пожежний автомобіль має забирати воду для гасіння пожежі», - наголосила представник РУ ГУ ДСНС.

Анна Обертинська відповіла на низку запитань, які стосувалися статистики виникнення пожеж, періодів їх найбільшої кількості; випадків необережного поводження з вогнем за участю дітей; перевірок працівниками ДСНС освітніх закладів на предмет дотримання заходів протипожежної безпеки тощо.

Фото