Відтепер репродуктивною медициною займатимуться у нашій громаді!

|  04. 02. 2025

З початком війни в Україні значно змінилась статистика як щодо народжуваності, так і щодо проблем репродуктивного здоров'я. Війна спричинила суттєве зниження кількості планованих вагітностей, зростання проблем із зачаттям та демографічну кризу.

Про відновлення генофонду нації складно говорити в умовах війни - тим паче, що коли проблема безпліддя щороку стає більш поширеною. За даними МОЗ України кожна п'ята пара немає дітей. А у світі кожна шоста пара страждає від безпліддя. Безпліддя є серйозною медичною та соціальною проблемою, яка впливає на мільйони пар у всьому світі.

Це питання також є актуальним і для Білоцерківської громади, тож за ініціативи місцевої влади та керівництва міського пологового будинку було вирішено створити умови для наших родин, які прагнуть народити дитя, але через певні причин не можуть, мали б шанс на вагітність та народження здорового малюка.

Тож сьогодні, 4 лютого, було підписано Меморандум про співпрацю між КНП БМР «Білоцерківський пологовий будинок» та ТОВ «КЛІНІКА ЦСМ» в напрямку репродуктивної медицини для жителів Білоцерківської громади, які потребують допомоги з відновлення репродуктивного здоров'я та вирішенням проблем народження дітей і планування сім'ї.

Підписали документ генеральний директор КНП БМР «Білоцерківський пологовий будинок» Юрій Кух та директор ТОВ «КЛІНІКА ЦСМ» Олександр Кіян.

Розповідаючи про наміри Юрій Кух зазначив: «Наша установа піклується і надалі буде піклуватися про наших жінок в цілому та, зокрема, і про тих жінок, про ті родини, які хотіли б стати щасливими батьками, але в силу тих чи інших обставин це зробити не можуть.

Дотепер таке лікування відбувалося, але без нашої участі. Наразі ми маємо на меті більше працювати у цьому напрямку та приймати безпосередню активну участь, починаючи з того, що жіноча консультація, скеровуватиме жінок, яким встановлено діагноз безпліддя, для подальшого лікування за допомогою методик допоміжних репродуктивних технологій у клініку наших партнерів.

Після того, як відбудеться успішне запліднення, лікарі жіночої консультації здійснюватимуть медичний супровід вагітної жінки, а пологи відбуватимуться у Білоцерківському пологовому будинку (у разі наявності патологій, за потреби, жінку направлятимуть в інший заклад охорони).

Тобто від самого початку лікування і до щасливого завершення вагітності ми супроводжуватимемо жінок».

Юрій Кух також зупинився на статистиці народжуваності в Україні за останні роки:

« У 2012 р. в Україні народилось 520 тисяч дітей (до анексії Криму);

2019 р. - 309 тисяч дітей ( до пандемії КОВІДу);

2022 р. - 207 тисяч дітей;

2023 р. - 187 387 дітей;

2024 р. - 176 679 дітей.

У Білоцерківському пологовому будинку 2012 р. відбулося 2042 пологів;

2019 рік-1247;

2022 рік -1523;

2023 рік-1400;

2024 рік-1104.

За 10 років війни народжуваність впала в 2,9 рази. Ми сподіваємося, що показник народжуваності у Білій Церкві завдяки нашій співпраці підвищиться».

Фото