66 сесія Білоцерківської міської ради

|  24. 12. 2024

24 грудня відбулося засідання 66 сесії Білоцерківської міської ради VII скликання, яку провів секретар міської ради Володимир Вовкотруб. Під час сесії було розглянуто майже 140 питань порядку денного.

Повне відео засідання можна переглянути на сайті БМР.

Блок закритих питань щодо обороноздатності та захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій

Традиційно депутати розглянули ряд закритих питань, для забезпечення обороноздатності та захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

Зокрема, затвердили на 2025 рік Програму національного спротиву Білоцерківської міської територіальної громади та комплексну програму з організації та фінансового забезпечення мобілізації, призову на військову службу за контрактом, приписки до призовної дільниці громадян у Білоцерківській міській територіальній громаді.

Місцеві ініціативи

Під час сесії виступили представники місцевих ініціатив щодо встановлення пільгової плати за оренду нежитлових приміщень, які вони представляють.

Тож депутати проголосували за встановлення пільгової плати за оренду нежитлових приміщень з 1 січня до 31 грудня 2025 року, в розмірі від 1 грн до 5 грн, низці організацій освітнього, спортивного та мистецького спрямування, а саме: Білоцерківському приватному ліцею «МІЦВА-613», Клубу ветеранів і любителів велоспорту, Академічній художній школі, КЗ КОР «Київська обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву "Промінь" з велоспорту».

Про цільові програми, розглянуті на засіданні

  1. Депутати затвердили цільову програму матеріально-технічного забезпечення комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я Білоцерківської міської ради на 2025 рік в новій редакції.

Метою Програми є реалізація державної політики у сфері охорони здоров’я, що передбачає проведення заходів спрямованих на покращення якості та доступності медичної допомоги жителям громади.

Доповідаючи питання начальник управління охорони здоров’я міської ради Сергій Лобань зауважив, що дана Програма була розглянута постійними депутатськими комісіями міської ради, отримала зауваження та пропозиції, які враховані.

Зокрема зупинився на таких змінах до документу: «Управління охорони здоров’я просить внести такі зміни до програми:

- на капітальний ремонт анестезіологічного відділення міської лікарні №1 на суму 8 900 000  грн;

- на капітальний ремонт частини приміщень дванадцятого поверху міської лікарні № 2 на суму 20 155 055,00 грн;

- на реконструкцію існуючої шахти ліфта та установлення нового ліфта в хірургічному корпусі лікарні №1 на суму 2 550 000 грн та на встановлення ліфта в жіночій консультації на суму 1 809 000грн;

-на капітальний ремонт із заміни вікон та улаштування відкосів у лікарня № 1 в кількості - 233 вікон, в міській лікарні №2 на суму 5 000 000 грн, в лікарні № 3 в кількості - 12 вікон, в лікарні № 4 в кількості - 53 вікна,  в пологовому будинку в кількості - 47 вікон, в міському центрі первинної медико-санітарної допомоги №1в кількості - 27 вікон;

- на придбання обладнання і предметів довгострокового користування для пологового будинку на придбання 4 пересувних хірургічних LED освітлювачів виділити 100 тис. грн та на діатермокоагулятор з набором інструментів - 200 тис. грн;

Крім того, Програма дозволятиме використовувати для визначених робіт кошти місцевого бюджету, кошти фізичних, юридичних осіб та інші джерела не заборонені законодавством».

Володимир Вовкотруб зазначив: «На жаль, наша галузь медицини має ряд проблем і потребує нашої уваги. Перш за все була втрачена аналітика. У зв’язку з тим, що у нас профільне управляння неналежно функціонувало і ми фактично не знали стану речей, які відбувалися у медицині, бачили лише питання, що знаходилися на поверхні. Наразі відношення до медицини має бути пріоритетним, адже це питання якості надання медичних послуг, реабілітації наших військових, доступності до медзакладів та ін. Серед проблем: ми не маємо в частині населених пунктів ФАПів, не маємо молодих спеціалістів, оскільки відсутні належна зарплата і умови праці. Ми маємо переглянути фінансування сфери на наступні роки в цілому, адже галузь недофінансовувалася. Мною було проаналізовано коефіцієнт смертності до народжуваності за 10 років. У 2015 році він складав 1,05, а у 2024р. коефіцієнт становить 1,91. Тобто на одного народжуваного - 1,9 людини помирає. У нас відсутнє нормальне інфарктне відділення, а смертність від серцевих хвороб становить близько 70% . Нам є над чим працювати і на цю галузь необхідно звернути увагу».

Відеозапис детального обговорення питання щодо цієї Програми можна буде переглянути на сайті міської ради.

2)Також депутати внесли зміни до Програми розвитку системи освіти Білоцерківської міської територіальної громади на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням Білоцерківської міської ради від 24 грудня 2020 року №66-05-VIII.

Внесені зміни стосуються виплати премії педагогічним працівникам закладів загальної середньої та позашкільної освіти комунальної власності Білоцерківської громади в межах обсягу фонду оплати праці.

Премії виплачуватимуться педагогам за підготовку переможців (першочергово І місце, у разі наявності коштів - ІІ й ІІІ місця) у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка та інших інтелектуальних і творчих всеукраїнських і міжнародних конкурсів, олімпіад тощо.

Державний контроль за використанням та охороною земель здійснюватиметься на місцевому рівні

З метою здійснення належного контролю за використанням та охороною земель, забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорони довкілля міська рада вирішила:

-здійснювати державний контроль за використанням та охороною земель в межах Білоцерківської МТГ відповідно до встановлених Законом України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» повноважень;

-визначити відділ державного контролю за використанням та охороною земель виконавчим органом Білоцерківської міської ради повноважним здійснювати дані функції.

Рішенням передбачено, що протягом місяця з дня його прийняття, має бути забезпечено призначення посадових осіб відділу, що будуть виконувати повноваження державних інспекторів з контролю за використанням та охороною земель Білоцерківської міської ради. Затверджено й Положення про даний відділ.

Міська рада підпише меморандуми про співробітництво з Павлоградом та Хустом

Депутати затвердили Меморандум про співробітництво Білоцерківської міської територіальної громади та Павлоградської міської територіальної громади в рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».

Заступник міського голови Василь Морський, який доповідав дане питання зауважив, що такий напрямок співробітництва є ініціативою Офісу Президента України. Міністерстовом  розвитку громад та територій України було запропоновано Білоцерківській громаді взяти під шефство Павлоградську громаду-форпост задля підтримки.

Документ буде підписано з метою налагодження співпраці між Білоцерківською МТГ та Павлоградською МТГ для подолання наслідків збройної агресії рф, забезпечення базових потреб населення Павлоградської громади, відновлення її життєдіяльності, зміцнення стійкості та соціальної згуртованості, а також створення умов для соціальної адаптації та підтримки місцевого населення та внутрішньо переміщених осіб через надання гуманітарної допомоги, проведення аварійно-відновлювальних робіт, реалізацію культурно-освітніх заходів та інших ініціатив, спрямованих на покращення умов життя та розвитку Павлоградської громади.

З метою розвитку партнерства між Хустською міською радою та Білоцерківською міською радою також було затверджено відповідний Меморандум про партнерство та співробітництво.

Меморандумом сторони підтверджуватимуть наміри та сприяння у сталому розвитку територіальних громад у галузях екології та довкілля, енергозбереження та енергоефективності, комунальної та соціальної інфраструктури, підприємництва та бізнесу, креативності, культури, спорту та громадянського суспільства.

 Для виконання цього Меморандуму визначено  співпрацю  у наступних заходах та напрямках співробітництва:

- розвиток «зеленого» туризму;

- розвиток соціальної інфраструктури та людського потенціалу;

- розвиток відновлювальних та альтернативних джерел енергії;

- розвиток сільськогосподарських кооперативів та сільського господарства із застосуванням сучасних технологій та із врахуванням потреб ринку;

- підтримка та розвиток малого та середнього бізнесу;

- спільна участь у конкурсах проєктів міжнародної технічної допомоги, програм транскордонного співробітництва та інших грантових програмах і проєктах;

- спільна розробка та реалізація проєктів з відновлення історичних пам’яток культури та популяризація культурної спадщини тощо.

На підписання обох Меморандумів уповноважено секретаря міської ради.

Затвердили головний кошторис громади на 2025 рік

Під час засідання депутати  прийняли рішення «Про бюджет Білоцерківської міської територіальної громади на 2025 рік».

Начальник управління фінансів міської ради Світлана Терещук, яка доповідала з цього питання, зазначила, що при формуванні проєкту бюджету були враховані всі нормативні акти, які регламентують бюджетний процес в Україні, бюджет громади збалансований за доходами і видатками.

При плануванні проєкту бюджету були враховані: основні макропоказники економічного та соціального розвитку; фактичне виконання доходної частини; застосування нормативу зарахування податків до доходів бюджету.

В цілому показник доходів бюджету громади на 2025 рік обраховано в сумі 2 496,0 млн грн в т.ч.:

  • зальний фонд - 2 156,2 млн грн;
  • спеціальний фонд  - 69,6 млн грн;
  • міжбюджетні трансфери – 270,2 млн грн.

Основним джерелом надходжень зального фонду є:

-  ПДФО, що становить 53% від показників доходів в абсолютних одиницях, це 1 126,5 млн грн. (темп росту 103,5% до очікуваних надходжень);

-  єдиний податок становить 26% в загальному обсягу доходів. Прогнозна сума – 445,2 млн грн;

-  податок на майно  - 274,0 млн грн;

- акцизний податок  - 262,3 млн грн.

Спеціальний фонд: - 69,6 млн. грн:

  • основні надходження – 56,8 млн грн власні надходження бюджетних установ. Решта – цільові фонди та бюджет розвитку – 10,4 млн грн.

Міжбюджетні трансферти – 270,2 млн грн:

  • освітня субвенція – 263,3 млн грн;
  • дотація на здійснення переданих видатків – 6,9 млн грн;
  • субвенція на ІРЦ – 2,7 млн грн.

Видатки: пропонується направити без врахування міжбюджетних трансфертів та доходів що мають цільове спрямування – 2 166,6 млн грн.

З них захищенні статті – 1216,2 млн грн:

  • заробітна плата - 902,4 млн грн;
  • спожиті комунальні послуги – 258,4 млн грн;
  • харчування дітей пільгових категорій у закладах освіти - 55,0 млн грн;
  • медицина – 0,4 млн грн.

Крім того, на поточне утримання бюджетних галузей буде спрямовано 86,9 млн грн.

На реалізацію цільових місцевих Програм пропонується направити - 863,4 млн. грн., або 39,8% до загального обсягу видатків.

Зміни до бюджету 2024 року

Депутати внесли зміни до бюджету Білоцерківської міської територіальної громади на 2024 рік. Доповідаючи питання начальник управління фінансів міської ради Світлана Терещук заначила, що  зміни стосуватимуться як доходної так і видаткової частин бюджету.

Зокрема, доходи та видатки збільшено на такі субвенції, що надійшли до нас:

  • на 326 012,85 грн - субвенція з місцевого бюджету на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи (відповідно до законодавства України)  та які потребують поліпшення житлових умов за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету;

-  1 002 300 грн - субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету;

  • 13 825 382 грн – надійшла субвенція на придбання житла 5 військовослужбовцям;
  • 2 млн 94, 3 тис грн - субвенція на поліпшене харчування дітей 1-4 класів. 

Також  проведено перерозподіл бюджетних призначень в межах затверджених річних сум між кодами програмної та економічної класифікації.

Інші рішення, прийняті під час сесії:

-затверджено у нових редакціях Положення про управління охорони здоров’я БМР та Статут КП БМР «Білоцерківська міська госпрозрахункова стоматологічна поліклініка» Статут КП БМР «Білоцерківтепломережа»;

-міська рада підтримала ініціативу ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» щодо намірів налагодити співпрацю даного підприємства з Урядом Республіки Корея та, безпосередньо, з Фондом економічного розвитку та співробітництва (EDCF), а також з іншими профільними міжнародними організаціями щодо консультування, проєктування та надання фінансової підтримки в реалізації проєкту «Реконструкції другої черги каналізаційних очисних споруд (КОС) м. Біла Церква;

- депутати міської ради погодили звернення від Білоцерківської міської ради до Київської обласної військової адміністрації щодо отримання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області - Парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Томилівський» на території Шкарівського старостинського округу. Мова йде на отримання дозволу на видалення сухостою на цій території;

- розглянуто ряд рішень щодо надання безповоротної фінансової підтримки на 2025 рік комунальним підприємствам БМР «Білоцерківтепломережа», «Комунальник», «Світанок», «Спецкомбінат з надання ритуальних послуг» «Муніципальне шляхово-експлуатаційне управління»;

- розглянуто низку майнових, земельних та інших питань, з яких були ухвалені відповідні рішення.

Фото