65 сесія БМР: затверджено Програму «Цифрова Білоцерківська громада»
Під час засідання сесії депутати затвердили нову для нашої громади Програму «Цифрова Білоцерківська громада» на 2025-2027 рр., основною метою якої є забезпечення реалізації державної і формування місцевої політики у сфері електронного урядування та електронної демократії, розвитку інформаційного суспільства, цифрових навичок і цифрових прав громадян, відкритих даних, розвитку місцевих електронних інформаційних ресурсів і сучасних інформаційних технологій, ефективного прийняття управлінських рішень.
У межах цієї Програми було визначено такі цілі:
- підвищення рівня прозорості, підзвітності влади та доступу до публічної інформації;
- зростання загального рейтингу цифрової трансформації громади;
- розширення кількості послуг для мешканців громади, які можна отримати в електронному форматі;
- визначення основних цифрових пріоритетів громади і проєктів, які повинні бути втілені до кінця 2026 року;
- залучення коштів на виконання заходів Програми з пріоритетом грантового фінансування.
Передбачається, що фінансування заходів Програми здійснюватиметься за рахунок та в межах коштів місцевого бюджету, коштів комунальних підприємств, а також інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством. Пріоритетним джерелом фінансування Програми є залучення грантових коштів.
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми протягом трьох років, становить 23 695 тис. грн.
Варто відмітити, що Білоцерківська міська територіальна громада є однією з найбільших громад Київської області, саме тому прагне бути передовою в усіх сферах життєдіяльності, зокрема цифровій трансформації. Біла Церква неодноразово визнавалася лідером у запровадженні інноваційних рішень, посідала провідні місця в національних і міжнародних рейтингах. Зокрема, у 2019-2021, 2023 роках увійшла до 15 найпрозоріших міст України за результатами оцінювання проєкту «Відкриті міста», який щорічно проводиться міжнародною організацією «Tracparency International». За результатами 2023 року Білоцерківська громада ввійшла до 100 лідерів цифрової трансформації України серед 1116 громад.
У 2023 році Біла Церква долучилася до Міжнародної хартії відкритих даних і стала 13-м в Україні та 96-м у світі органом влади в цій спільноті.
Передові цифрові рішення нашої громади були оцінені на найвищому рівні й отримали нагороди, зокрема: «Екологічно відповідальне місто» (2019 р.), «Кращі практики місцевого самоврядування» (2020 р.), «Дієва громада» (2020 р.).
Зауважимо, що основними сервісами, які діють у громаді, є такі:
- система обліку зелених насаджень iTree BC;
- геопортал відкритих даних;
- портал відкритих даних;
- система онлайн-моніторингу руху громадського транспорту Dozor;
- електронна реєстрація до закладів освіти;
- електронний запис до лікарів;
- електронна демократія;
- чат-бот із пошуку бізнес-нерухомості;
- система електронного документообігу;
- безпечна громада – комплексна система відеоспостереження, що дозволяє контролювати безпекову ситуацію в громаді;
- центр оперативного реагування;
- система голосування для депутатів міської ради.
- внутрішні цифрові рішення, а саме «Економічний профайл громади», «Єдина інформаційна система управління бюджетом», «Електронний погосподарський облік», ІС «Вулик», ІС «ДМС», ІСУО/АІКОМ, освітні платформи, ПЗ «Діти: облік дітей дошкільного та шкільного віку», ЄІАС «Діти», АСОПД/КОМТЕХ, програмне забезпечення для ведення бухгалтерського обліку, звітності та інше.
Ці цифрові сервіси дозволяють зробити процес прийняття рішень, надання й отримання послуг більш ефективним для мешканців громади та структурних підрозділів Білоцерківської міської ради.
Нагальним є питання розвитку й удосконалення чинних сервісів, проведення навчань для користувачів та адміністраторів, контролю за їхнім використанням, оновленням, актуальністю інформації. Крім того, на основі опитувань мешканців громади, досвіду інших розвинених цифрових українських та іноземних громад, рекомендацій і пропозицій виконавчих органів міської ради постала необхідність у впровадженні нових сервісів та рішень, автоматизації надання та отримання послуг та зумовлено сучасними вимогами цифрової трансформації громад.
Програма передбачає впровадження 33 різних заходів, серед яких:
- послуги з розробки та підтримки платформи «Електронний кабінет мешканця Білоцерківської громади» з інтеграцією послуг, що будуть надаватися в електронному форматі;
- впровадження цифрового інструмента «Електронна черга» у виконавчих органах міської ради, які надають послуги;
- послуги з розробки та підтримки цифрового сервісу «Електронна приймальня», що дозволяє записуватися на прийом до посадових осіб, а також проводити зустрічі в режимі онлайн;
- послуги з розробки та підтримки мобільного застосунку «е-Громада», який буде взаємопов’язаний з «Електронним кабінетом мешканця»;
- розробка й упровадження «Інформаційного порталу Білоцерківської громади», де буде зібрана інформація щодо життєдіяльності громади, корисні сервіси, рішення, послуги, карти тощо;
- впровадження програмного забезпечення для реалізації цифрового рішення «Картка жителя громади» з можливістю оплати проїзду в громадському транспорті та надання пільгових послуг і знижок;
- забезпечення проведення для осіб поважного віку навчання з цифрової грамотності на базі бібліотек та соціальних установ громади;
- забезпечення функціонування Єдиної платформи житлово-комунальних послуг;
- забезпечення функціонування системи «Економічний профайл громади» для аналізу розвитку підприємництва в громаді;
- створення сервісу для моніторингу паркувальних майданчиків, їхніх тарифів; упровадження онлайн-оплати штрафів за неналежне паркування тощо.
Детальніше з програмою можна ознайомитися на офіційному сайті БМР.
Програм - це наміри-пропозиції профільного управління, її реалізація залежатиме від можливостей фінансування.