Проєкти для дітей та молоді, які фінансуватимуться за бюджетний кошт

|  12. 11. 2024

12 листопада відбулося засідання комісії з проведення конкурсу проєктів у Білоцерківській міській територіальній громаді у сфері роботи з дітьми та молоддю, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2025 році.

Членами конкурсної комісії було проведено попередню кваліфікацію претендентів та допущено до участі у конкурсі 5 проєктів:

  • «Творці майбутнього», розробник - громадська організація Фонд «Творча ініціатива» (президент - Валерій Панько);
  • «Формування відповідальності за долю Білоцерківщини серед молоді Білоцерківщини на прикладі боротьби учасників «Козачої ради Правобережної України», автор - Білоцерківська міська громадська молодіжна організацією «Фонд підтримки молодіжної політики» (голова - Юрій Юхименко);
  • «Магічна кулінарія» та «Шити – творити».  Автором даних двох проєктів виступила громадська організація «Ми особливі» (голова – Ніна Камінна);
  • «Волонтерська діяльність «Навчально-волонтерського центру» по допомозі ЗСУ на 2025 рік»  - розробник Білоцерківська громадська організація «Навчально-волонтерський центр» (керівник – Олександр Мамалига).

Тож під час сьогоднішнього засідання автори презентували свої проєкти.

За результатами презентації члени комісії обговорили запропоновані проєкти і фінансові потреби для їх реалізації та прийняли рішення надати фінансову підтримку, враховуючи співфінансування від авторів:

  • проєкт «Творці майбутнього»: загальна вартість проєкту становить 36 560 грн, з яких 32 904 грн – буде виділено з місцевого бюджету, 3 656 грн – власні кошти ГО;
  • проєкт «Магічна кулінарія»: вартість проєкту 50 тис. грн, з яких 44 тис. грн – кошти місцевого бюджету та 6 тис. грн кошти ГО;
  • проєкт «Шити – творити»: вартість проєкту 40 тис. грн, з яких 34 тис. грн – кошти місцевого бюджету та 6 тис. грн кошти ГО;
  • проєкт «Волонтерська діяльність» «Навчально-волонтерського центру» по допомозі ЗСУ на 2025 рік»:        вартість проєкту  20 926 грн, з яких 17 787 грн – бюджетні кошти, 3 139- кошти ГО;          
  • проєкт «Формування відповідальності за долю Білоцерківщини серед молоді Білоцерківщини на прикладі боротьби учасників «Козачої ради Правобережної України». Фінсування проєкту, загальна вартість якого становить  85 600 розподілено так:  69 тис. грн - кошти місцевого бюджету, 16 600 грн – власні  кошти ГО.

Коротко про проєкти :

«Творці майбутнього»

Це заходи, метою яких є сприяння організації неформальної освіти для учнів з проведенням тематичних квестів; активізація та урізноманітнення відпочинку для 250 дітей у поза навчальний період та під час роботи літнього оздоровчого табору денного перебування; виховання патріотизму, залучення дітей до активної участі в підтримці країни та її захисників, організація допомоги для ЗСУ.

Заходи проводитимуться у вигляді ігор, серед основних завдань яких такі:

-виховання дітей та молоді у дусі відданості Батьківщині та українському народу через відродження національних і загальнолюдських духовних та моральних цінностей;

- проведення уроків та семінарів у школах про роль армії та важливість підтримки військових;

-формування у молоді високих морально-психологічних якостей: доброчинності, мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості та ініціативності на основі відновлених народних традицій;

-оволодіння учнями основами народної культурної спадщини (пісні, думи, розпис та опорядження житла і сакральних споруд, звичаї, традиції, ритуали і свята);

-вивчення народного способу господарювання на землі;

-оволодіння навичками приготування страв народної кухні;

-пропагування та популяризація здорового способу життя та ін.

«Формування відповідальності за долю Білоцерківщини серед молоді Білоцерківщини на прикладі боротьби учасників «Козачої ради Правобережної України»

Проєкт покликаний привернути увагу до історії боротьби наших земляків за збереження власної державності на завершальному етапі Української революції 1917 – 1921 рр. У той час багато українців вирішили припинити боротьбу за незалежність, сподіваючись на оманливі гасла більшовицької Росії, яка обіцяла і мир, і землю, і швидку побудову комунізму. Лише частина суспільства не повірила цим обіцянкам і продовжила боротьбу за власну державність. Серед них були й учасники «Козачої Ради», яка була  створена у Білій Церкві.

Проект у першу чергу спрямовано на учнівську молодь загальноосвітніх шкіл м. Білої Церкви, студентів професійно-технічних училищ, коледжів, інститутів та університетів, а також усіх, хто цікавиться історією рідного краю. Його  метою є формування патріотизму та відповідальності за долю Батьківщини на основі публікації історичних матеріалів, які висвітлюють діяльність підпільної повстанської організації «Козача Рада» і  встановлення зв’язку між поколіннями борців за незалежність.

Передбачається, що за результатами проєкту буде надруковано збірник, який включатиме документи архівно-кримінальної справи «Козачої ради», які зберігаються в Галузевому державному архіві СБУ й до теперішнього часу не були опубліковані, спогади осіб, які були знайомі з її учасниками, а також статті науковців з цієї проблематики тощо.

«Магічна кулінарія»

Даний проєкт є ініціативою батьків дітей та молоді з інвалідністю і спрямований він на розвиток соціальної адаптації, побутових та професійних навичок дітей з порушеннями у розвитку.

Актуальність цього проєкту полягає у необхідності навчання дітей та молоді з інвалідністю та порушеннями у розвитку соціально-побутовому самообслуговуванню, вмінню куховарити, приготуванню їжі повсякденного харчування, вміння користуватися кухонним приладдям та виконувати різні процеси підготовки та готування страв. Слугуватиме як трудова терапія, що буде допомагати дітям та батькам покращити рівень життя, спілкування та спільної діяльності в неформальних умовах, відволіктися від проблем сьогодення. 

Впродовж терміну реалізації проєкту передбачається залучити біля 40 дітей з особливими освітніми потребами, планується провести 30 занять з кулінарії, на яких юні куховари будуть вчитися різним процесам приготування їжі, користуватися приладдям, сервувати  стіл та подавати  страви. Планується  організувати 5 відкритих майстер-класів з виготовлення базових страв, ярмарку кондитерських виробів, зроблених дітьми, відсвяткувати 4 дні іменинника, тематичні вечірки, фуршет для батьків та гостей та  екскурсію в заклади харчування та на виробництво. 

«Шити – творити»

Це ще один проєкт, розроблений для дітей з особливими потребами. Його метою є  познайомити дітей з професією кравця,  розширити практичні вміння і навички дітей і молоді з інвалідністю в процесі роботи з тканинами, залучити до процесів пошиття, крою, прасування.

12 занять та 5 майстер-класів з основ шиття для дітей та молоді із інвалідністю сприятимуть їх соціальному становленню, соціальній реабілітації, трудовій терапії, допрофесійній підготовці,  профорієнтації. Крім того, покращать комунікативні навички та самообслуговування в побуті, подарують дітям підтримку та впевненість у власних можливостях; дадуть можливість розкрити здібності та потенціал дітей з порушеннями у розвитку та їх родин; сформувати команду для можливого проєкту соціального підприємництва та висвітлити для громадськості напрям інклюзії та підтриманого працевлаштування людей з порушеннями в розвитку.

«Волонтерська діяльність» «Навчально-волонтерського центру» по допомозі ЗСУ на 2025 рік» 

 

Актуальність проєкту полягає в необхідності патріотичного виховання молоді та  допомоги ЗСУ від населення України, зокрема Білоцерківської громади.

У ході реалізації проєкту передбачається облаштування трьох мобільних пунктів у багатолюдних місцях міста для проведення майстер класів з елементів військової справи та збору пожертв від мешканців Білоцерківської громади на потреби Збройних Сил України.

 

Завдання проекту є створення матеріальної бази для волонтерської діяльності Навчально-волонтерського центру, зібрану допомогу якого напрявлятимуть на потреби ЗСУ: 72 ОМБр ім. Чорних запорожців та підрозділам інших військових частин.

Всі проєкти будуть реалізовуватися у наступному році. Бажаємо конкурсантам досягнути поставленої мети та зробити вагомий внесок у розвиток молоді.

Такий конкурс проводиться традиційно, протягом багатьох років. Нагадаємо, що у ньому мали можливість брати участь громадські об’єднання та їх відокремлені підрозділи, творчі спілки, які мають досвід роботи з молоддю та мають намір реалізувати проєкт на території нашої громади. Детальніше про перелік тем, за якими приймалися проєкти та про умови конкурсу можна переглянути тут: https://bc-rada.gov.ua/node/15539.

Фото