Творити, дивувати, допомагати: у Білій Церкві відкрилася виставка картин Алли Ронікер

|  19. 09. 2024

18 вересня в Білій Церкві відкрилася виставка картин «Україна» білоцерківської художниці польського походження Алли Ронікер. Картини були написані в Польщі одразу після початку повномасштабного вторгнення в Україну. На них зображена російсько-українська війна, її жахливий початок та трагічні наслідки. Зимовий ліс у Бучі із могилами вбитих росіянами місцевих мешканців, знищений Маріуполь, обпалене пшеничне поле – як нагадування, якою ціною нині дається хліб, адже багато полів заміновано…

«Під кожною картиною можна писати цілий перелік міст, які так виглядають. Це наша трагедія…» - прокоментувала художниця. За її словами, ця виставка є символічним продовженням виставки «REVIVAL. UKRAINE. ВІДРОДЖЕННЯ», яка побачила світ ще в 2015 році.

До присутніх звернулася заступник міського голови Катерина Возненко, яка зазначила, що їхня попередня зустріч із художницею відбулася в польському місті Островець-Свентокшиський, де Алла Ронікер не лише продовжувала свою діяльність, але й підтримувала українських жінок, велика кількість яких приїхала саме з Білої Церкви. До того ж, картини художниці вже виставлялися в Польщі.

«Дякую вам за те, що ви продовжуєте надихати своїми роботами всіх своїх шанувальників, за те, що крізь свої роботи ви передаєте цей біль, який переживають українці. Можливо, не всі за межами нашої країни розуміють, скільки ця війна завдає болю. І коли поляки, німці дізнаються про це з особистих історій наших земляків, вони дивуються і не вірять, що це правда. Але саме від нас, українців, і в тому числі завдяки вам та вашій творчості, вони дізнаються інформацію правдиво, не викривлено».

Катерина Возненко вручила художниці подяку Білоцерківської міської ради та квіти. Також висловила вдячність за її участь у міжнародних виставках, вагомий внесок у розвиток культурно-мистецького життя Білої Церкви.

Начальник управління культури і туризму міської ради Юлія Ковальська під час заходу наголосила, що наше місто завжди зазнає втрат, коли місцеві художники виїжджають за кордон. Також поцікавилася, чи планує художниця повернутися в рідне місто. Алла Ронікер відповіла:

«Художник – це професія, що належить всьому світу. Я мушу ділитися своєю працею з людьми – до цього я 2,5 роки жила і працювала в Польщі. А ще я б хотіла показати, що українці не тільки просять допомоги, а самі можуть допомагати. Тому я брала участь у різдвяному аукціоні для допомоги польським дітям. Також дарувала картини дитячому будинку в Польщі. Так, ми потребуємо допомоги, але ми, українці, можемо й допомагати. Пам’ятаю, як у 2019 році під час виставки моїх картин в паризькому Луврі відвідувачі дивувалися, що в Україні є такий живопис. Так само дивувалися під час виставок і в інших країнах світу. Ми творчі та відкриті, і світ має про знати».

Знавець творчості художниці та її подруга Елеонора Большева розповіла про створення картин, представлених на виставці, відмітивши, що під час їх написання художницею володіла неймовірна сила, яка витягувала зсередини переживання, пов’язані з Україною, та переносила їх на полотно.

Колишній директор Білоцерківської краєзнавчого музею та шанувальниця творчості художниці Людмила Діденко відмітила, що роботи Алли Ронікер завжди мають якнайширше популяризуватися, аби білоцерківці мали змогу якнайбільше з ними ознайомитися. Полотна унікальні та цінні тим, що представлені не тільки в Білій Церкві, а й в різних музеях світу, і білоцерківці мають цим пишатися.

У картинах закладена неймовірна енергетика художниці, яка торкається душі кожного, хто знайомиться з її роботами. Переконайтеся в цьому самі – виставка триватиме до 6 жовтня у виставковому залі бібліотеки-філії №5, що за адресою: просп. Незалежності, 55. Зала працює щодня з 10-ї до 18-ї години, крім суботи.

Для довідки

Художниця Алла Ронікер народилася в 1961 році у м. Знам’янка Кіровоградської області в творчій родині. За освітою інженер-конструктор, і до світу живопису увійшла, не маючи спеціальної художньої освіти. Здобувала її самотужки, дуже наполегливо і ретельно.

Вперше в Білій Церкві відвідувачі виставкової зали бібліотеки-філії №5 побачили роботи художниці у 2003 році – на виставці-конкурсі «Квіти серед квітів», де Алла Ронікер представила свою картину «Квітуча яблунева гілка». У 2010 році в цій же залі відбулася її персональна виставка. Неодноразово персональні виставки художниці відбувалися і в краєзнавчому музеї.

У Білій Церкві художниця жила та працювала до березня 2022 року, керувала своєю художньою галереєю ArtGallery Ronikier. Понад 25 років поспіль вона брала активну участь у різних арт-проєктах в Україні та за кордоном.

У художниці є своє чітке бачення та стиль, який можна віднести до сучасного імпресіонізму, а також постекспресіонізму та абстракціонізму. Інструмент, що використовується для створення оригінальних полотен, являє собою шпатель з багатою палітрою фарб. Алла зараз живе в Польщі, де готує кілька нових арт-проєктів і відкрила студію-галерею в Острівці-Свентокшиськом. Мисткиня не лише продовжувала свою діяльність, але й підтримувала українських жінок, велика кількість з яких приїхала до Польщі саме з Білої Церкви.

Сьогодні картини Алли Ронікер виставлені в музеях, галереях та приватних колекціях: в Україні, США, Франції, Швейцарії, Німеччині, Ізраїлі, Фінляндії, Естонії, Іспанії, Польщі, Литві та Латвії. Художниця відвідала понад 20 країн по всьому світу зі своїми виставками та провела 50 персональних виставок у Києві, Парижі (тричі у виставковому залі Лувру), двічі в Люксембурзі, в Барселоні, Ризі, Римі, Нью-Джерсі (США). Брала участь у двох міжнародних аукціонах – в Нью-Йорку та Лондоні.

ФОТО