Відбулося чергове засідання виконкому
10 вересня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, яке провів секретар міської ради Володимир Вовкотруб. На порядок денний було винесено майже 40 питань.
Щодо продажу алкогольних напоїв
Доповідаючи питання, начальник відділу з питань торгово-побутового обслуговування населення і громадського харчування міської ради Марія Беркут наголосила, що на виконання протоколу засідання оперативного штабу Ради оборони Київської області від 05 серпня 2024 року №269 та наказу Білоцерківської районної військової адміністрації від 19 серпня 2024 року №22-ва, є необхідність внести зміни до рішення виконавчого комітету «Про особливості торгівлі алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі на території Білоцерківської міської територіальної громади» від 28 серпня 2023 р. №687.
Так, членами виконкому було підтримано рішення щодо виключення підпункту, яким в торгівельних мережах (магазинах) та в закладах громадського харчування, які мають ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями забороняється торгівля ними з 22.00 до 09.00.
Втім, заборона продажу алкоголю особам у форменому одязі з числа військовослужбовців та інших правоохоронних органів, членам добровольчих формувань, які залучені де несення служби – залишається.
Однак нагадуємо про діюче рішення міської ради «Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) на території Білоцерківської громади» від 29 листопада 2018р. №3003-60-VІІ, яким дозволено продаж вищезазначених алкогольних напоїв з 10.00 до 22.00.
Затверджено мережу закладів освіти громади
Члени виконавчого комітету затвердили мережу закладів освіти Білоцерківської міської територіальної громади на 2024/2025 навчальний рік.
Доповідаючи питання, начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик зазначив:
«Це рішення є щорічним і традиційним, оскільки його затвердження унормовує мережу класів і груп у комунальних закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, а також низку питань фінансування закладів й установ освіти за кошти державної субвенції на здобуття повної загальної середньої освіти та бюджету громади.
Так, мережа класів за різними формами здобуття повної загальної середньої освіти включатиме 36 закладів Білоцерківської міської громади – це 33 комунальні і 3 приватні. Мережа комунальних ЗЗСО нараховує 19 гімназій-початкових шкіл, 11 ліцеїв, 2 початкові школи, 1 спеціальну школу.
У 2024/2025 н.р. загальна кількість класів комунальних ЗЗСО – 710, що на 23 класи менше, ніж торік, та 20129 учнів, а це на 726 дітей менше, порівняно з минулим роком.
Середня наповнюваність комунальних класів 28,7 без урахування спеціальної школи, що відповідає розрахунковій наповнюваності формули субвенції.
Перших класів у комунальних і приватних закладах громади цьогоріч 64 (1706 учнів) – на 2 класи і 39 дітей менше. Усього в школах громади станом на 05.09.2024 року 20 683 дитини в 740 класах.
Майже за 3 роки повномасштабної війни обсяг субвенції на повну загальну середню освіти з державного бюджету суттєво зменшився, формула субвенції на освіту на 2023 і 2024 роки не включала в себе варіативних складових навчальних планів, фінансувала менше годин поділу класів при вивченні предметів, немала фінансування екстернату, сімейної форми і педагогічного патронажу, груп подовженого дня.
На поточний навчальний рік із бюджету громади виділено кошти на фінансування 47 груп подовженого дня, варіативну частину навчальних планів, гурткову роботу, доплату за технічне обслуговування комп’ютерної техніки в школах, на викладання предмета «Захист України» в 10-11 класах. Але доплати за завідування кабінетами, музеями, спортивними залами, майстернями цього року, як і попереднього, на жаль, не буде.
Цьогоріч, як і минулого року, дистанційні 1-4 класи за «українським компонентом» функціонують у Початковій школі «Казка» – це 5 класів і 142 дитини, а дистанційні 5-11 класи в Білоцерківському академічному ліцеї «Вектор»-гімназії № 18 – це 13 класів і 495 учнів.
Також є 3 дистанційні класи для повнолітніх і здобувачів освіти ліквідованого ліцею з інституційною форою навчання № 1 в академічному ліцеї «Колегіум», при якому також функціонують 4 вечірні класи для повнолітніх здобувачів освіти з числа засуджених ДУ «БЦ виправна колонія № 35».
Разом у дистанційних класах – 703 учні, що на 305 більше, ніж у минулому році.
Мережа груп, здобувачів освіти закладів дошкільної освіти комунальної власності громади - це 40 комунальних закладів і 7 дошкільних підрозділів у складі шкіл, а також дошкільний підрозділ приватного ліцею «Міцва-613». Цього року в нас 290 груп – на 15 менше, ніж минулого року, і 5089 дітей (на 394 дитини менше).
У цьогорічній мережі закладів і відділів позашкільної освіти функціонує 503 гуртки (на 6 більше) для 8361 вихованця (на 79 більше), з яких 793 дитини дошкільного віку (на 299 дошкільнят більше залучено до позашкільної освіти).
Також у громаді на базі ЗЗСО функціонує 12 логопедичних пунктів, які надають послуги з розвитку мовлення учням 1-4 класів, що передбачено Положенням про логопедичний пункт системи освіти (наказ Міністерства освіти України від 13 травня 1993 року № 135).
До мережі інклюзивних класів у ЗЗСО додалися 2 заклади – це початкова школа № 23 і Ліцей № 17. Також маємо збільшення на 39 дітей з ООП та на 11 класів, що потребує 116 ставок асистента вчителя (минулоріч було 240 дітей з ООП у 108 класах, цьогоріч – 279 дітей у 119 класах).
Щодо мережі інклюзивних груп ЗДО також констатуємо збільшення: маємо 72 групи (+15) і 203 дитини (+ 62), котрі потребують 72 ставки асистента вихователя (+15).
Мережа інклюзивних груп у закладах позашкільної освіти: другий рік поспіль у ЦПО «Соняшник» працюватиме інклюзивна група, у якій 12 дітей з ООП, і 2 групи в Центрі еколого-натуралістичної творчості для 25 дітей з особливими освітніми потребами.
Рішенням також визначено штатну чисельність працівників комунальних закладів загальної середньої освіти, а саме це: 1 898,47 посад педагогічних працівників і 962,1 непедагогічних, разом – 2 860,57 посад, що на 17,15 штатних одиниць менше, порівняно з минулим роком.
Також затверджено кількість годин навчального предмета «Захист України» в 10-11 класах і поділ класів на групи незалежно від статі, зокрема у створеному відповідно до розпорядження голови Київської обласної військової адміністрації від 08 серпня 2024 року № 1112 «Про затвердження переліку осередків з викладання навчального предмета «Захист України» осередку в БАЛ «Вектор» на базі Білоцерківської гімназії «Звитяга» за оновленою програмою».
Інші питання, розглянуті у ході засідання:
-ухвалені рішення про організацію поховання військовослужбовців - жителів Білоцерківської громади, які загинули захищаючи Україну. Поховання відбудеться за рахунок коштів місцевого бюджету, передбачених Програмою підтримки Захисників і Захисниць України на 2023-2025 роки;
-затверджено план заходів щодо складання проєкту бюджету Білоцерківської міської територіальної громади на 2025 рік з метою забезпечення послідовності бюджетного процесу;
-затверджено план роботи виконавчого комітету Білоцерківської міської ради на ІV квартал 2024р.;
-затверджено протокол комісії по наданню одноразової адресної матеріальної допомоги особам, які постраждали чи зазнали порушення нормальних умов життєдіяльності внаслідок збройної агресії російської федерації проти України;
- затверджено склад комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості по вул. Чорних Запорожців, 26 А;
- прийнято низку рішень про зміну адрес деяких житлових будинків у громаді;
- надані дозволи на проведення деяких заходів на території громади, розглянуто низку опікунських питань та питань щодо захисту і реалізації прав та інтересів дітей тощо.