Повідомлення про намір ТОВ «Оператор ГТС України» отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами ГРС Піщане Боярського ЛВУМГ
Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання: Товариство з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» (ТОВ «Оператор ГТС України»).
Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 42795490.
Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактні дані: Україна, 03065, місто Київ, пр. Гузара Любомира, будинок 44; тел.: (044) 239-77-76, (044) 298-64-7; email: [email protected].
Місцезнаходження об’єкта: 09160, Київська область Білоцерківський район, село Піщана, вулиця Надрічна, 37.
Мета отримання дозволу на викиди: дотримання вимог природоохоронного законодавства, отримання дозволу на викиди для існуючого об'єкту.
Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля: ГРС Піщане є діючим об’єктом, що введений в експлуатацію в 1984 році. Розширення та зміни, включаючи перегляд або оновлення умов провадження господарської діяльності, встановлених (затверджених) рішенням про провадження діяльності або подовження строків її провадження, реконструкції, технічного переоснащення, капітального ремонту, перепрофілювання діяльності моменту введення в експлуатацію не проводилося. Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 року №1010 «Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критерії визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля» ведення господарської діяльності ТОВ «Оператор ГТС України» на об’єкті ГРС Піщане Боярського ЛВУМГ не підлягає оцінці впливу на довкілля.
Загальний опис об’єкта: газорозподільна станція (ГРС) – об’єкт газотранспортної системи, призначений для зниження тиску природного газу, з яким він поступає з магістрального газопроводу до тиску, допустимого для мереж розподілення природного газу споживачам, та наступної подачі газу споживачам з необхідним і сталим тиском, ступенем очищення.
В межах об’єкту розміщене основне та допоміжне обладнання для редукування, очищення, одорування транспортованого природного газу, яке працює автоматизовано, у закритому режимі, цілодобово. Для теплопостачання виробничих приміщень в межах майданчику розміщено побутовий котел. Для дотримання відповідного температурного режиму природного газу, задля попередження утворення кристалогідратних пробок в порожнинах газопроводів мереж розподілення, на підприємстві використовують підігрівач газу.
Джерелами викиду забруднюючих речовин є димові труби, технологічні свічі. Загальна кількість джерел викиду – 13.
Суб’єкт господарювання внесено до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015р. №83. Детальні технічні характеристики устаткування та об’єкту в цілому є конфіденційною інформацією і, з міркувань безпеки та стійкості газотранспортної системи України, не підлягають поширенню за межі структури підприємства. Доступ сторонніх осіб до об’єкту заборонено.
Відомості щодо видів та обсягів викидів. Потенційні обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря становлять – 188,5959 т/рік, в тому числі: оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту – 0,2371 т/рік, оксид вуглецю – 0,3042 т/рік, метан – 3,8203 т/рік, азоту (1) оксид (N2О) – 0,0084 т/рік, неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС) – 0,0156 т/рік, вуглецю діоксин – 184,2103 т/рік, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок(мікрочастинки,волокна – 9,0·10-9 т/рік, діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки – 5,64·10-11 т/рік, етантіол (етилмеркаптан) – 8,332·10-7 т/рік. Фактичні обсяги викидів забруднюючих речовин не перевищують потенційні обсяги. За величинами потенційних обсягів викиду забруднюючих речовин об’єкт не підлягає взяттю на державний облік та відноситься до третьої групи.
Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що виконані або/та які потребують виконання: не передбачено (об’єкт третьої групи).
Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання: не передбачено (об’єкт третьої групи).
Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів:
Максимальні приземні концентрації забруднюючих речовин на межі санітарно-захисної зони та житлової забудови не перевищують гігієнічних нормативів повітря населених місць і відповідають вимогам чинного законодавства України. Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не передбачені
На виконання вимог санітарного законодавства, відповідно до п.5.7 та 5.9 ДСП 173-96, згідно з висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 04.08.2023 року №12.2-18-4/11087 для ГРС Піщане встановлено санітарно-захисну зону від межі підприємства розміром 218 м у південно-західному напрямку та 300 м у всіх інших напрямках.
Суб’єкт господарювання зобов’язується дотримуватися природоохоронних заходів у відповідності до вимог статті 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству:
Пропозиції щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів, відсутні (основні джерела відсутні). Пропозиції щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів відповідають вимогам чинного природоохоронного законодавства.
Зауваження та пропозиції громадськості щодо наміру ТОВ «Оператор ГТС України» отримати дозвіл на викиди стаціонарними джерелами ГРС Піщане Боярського ЛВУМГ можуть надсилатися протягом 30 календарних днів з дня опублікування цього повідомлення до Київської обласної військової адміністрації за адресою: 01196, м. Київ, площа Лесі Українки, 1, телефон: (044) 286 84 11, e-mail: [email protected].