Обережно! Пташиний Грип!

Дата : 
2020-11-10

Що таке грип птиці?

Пташиний грип – це заразне вірусне захворювання, яке звичайно вражає птахів, а ще іноді свиней; лише в окремих випадках вірусом пташиного грипу може заразитися й людина.

Чи будь-який пташиний грип небезпечний для людини?

Пташиний грип спричиняє ціла низка різновидів (штамів) вірусів. Лише незначна частина їх здатна вразити й людину. Саме до таких належить і вірус штаму, що позначається як H5N1 і що набув поширення останніми роками.

Клінічна симптоматика пташиного та «звичайного» грипу у людини схожі.

При пташиному грипі від зараження до перших клінічних проявів проходить у середньому 2-4 дні. Характерними симптомами є висока гарячка, сухий кашель, болі у горлі, м’язах, суглобах, головний біль. У багатьох випадках спостерігаються діарея, нудота, блювання. За сприятливого перебігу через 7-10 днів наступає одужання. Однак, частіше, пташиний грип у людей набуває тяжкого перебігу з розвитком атипової (вірусної) пневмонії, гострої легеневої недостатності і завершується смертю хворого. Починаючи з 2003 року Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила захворювання на пташиний грип у різних країнах світу більше 400 людей, із яких понад 250 померли.

Чим небезпечний вірус пташиного грипу для людини?

Вірус пташиного грипу може викликати в людини особливо тяжке захворювання, що вражає внутрішні органи й призводить до їхньої відмови. У випадку з нині поширеним штамом H5N1 також дуже високий відсоток смертності: померла понад половина хворих.

Як лікуватися від пташиного грипу?

Найважливіше – звернутися до лікарні й почати лікування хоча би протягом 48 годин від початку хвороби, тобто відтоді, як температура перевищить 38°, а ще краще – протягом 8 годин. Пізніше антивірусні препарати вже можуть не подіяти.

А чи допоможе щеплення від звичайного грипу?

Щоб урятуватися від пташиного грипу – ні.

Щоб запобігти захворюванню на пташиний грип необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

- уникати контакту з послідом, виділеннями, трупами диких та свійських птахів навіть за поодиноких випадків їх загибелі;

- перебуваючи у місцях загибелі пернатих користуватися ватно-марлевими пов’язками і не торкатися руками слизових оболонок очей, рота та носа;

- м’ясо птиці купувати в спеціалізованих відділах магазинів та ринків;

- м’ясо птиці та яйця вживати лише після належної термічної обробки.

Важливо пам’ятати! За появи симптоматики гострого респіраторного захворювання впродовж 5 днів з моменту перебування у місці загибелі птахів негайно зверніться до лікаря. Противірусна терапія розпочата у перші дні захворювання на пташиний грип суттєво збільшує шанси на одужання.

Білоцерківське міськрайонне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Київській області