Відбулася презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір»

|  25. 02. 2019

22 лютого у приміщенні Київської обласної торгово-промислової палати відбулася презентація книги Українського інституту національної пам’яті  «Майдан від першої особи. Регіональний вимір». Це третій випуск у двох частинах, який видано в рамках проекту  «Майдан: усна історія». У першій та другій частинах книги представлені історії від жителів усіх областей України: від Автономної республіки Крим до Чернігівської області .

У виданні подані фрагменти спогадів учасників та очевидців протестних акцій в регіонах, що відбувалися під час Революції Гідності. Інтерв’ю зібрані регіональними робочими групами, до яких увійшли історики, музейники, архівісти, журналісти, громадські активісти. Фрагменти спогадів доповнені джерелами документального характеру, дописами із соціальних мереж, світлинами, агітаційними матеріалами.

Метою видання є спроба реконструкції подій, які відбувалися не лише на Майдані, а й по всій Україні, у кожному місті, та включення спогадів про них до загальнонаціонального наративу Революції Гідності.  Видання покликане сприяти збереженню  пам’яті про Майдан та його учасників.

Секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель поділився із присутніми своїми спогадами: «Кожен, хто знімав бруківку на Хрещатику – вкладав замість неї свою душу. Після подій на Майдані ми підняли на новий рівень наш Гімн: він перестав бути просто піснею, натомість став піснею гідності та свідомості. Ми усвідомили важливість нашої мови та духовенства. Те, що пережила тоді вся Україна – змінило усіх нас назавжди».

Варто наголосити, що білоцерківці зробили значний внесок у події Революції Гідності, проте, на жаль, в рамках цього проекту не було можливості в повному обсязі висвітлити те, що відбувалося тоді у нашому місті. Тому, у ході презентації своїми письмовими спогадами, світлинами, листівками поділилися безпосередні учасники тих буремних часів.

Організатори заходу сподіваються, що письмові спогади земляків ляжуть в основу майбутньої книги  про події, що відбувалися у Білій Церкві під час Революції Гідності.

Під час заходу настоятель парафії Покрови Божої Матері Православної Церкви України о. Микола Гопайнич,  протоієрей парафії Стрітення Господнього Православної Церкви України о. Сергій Ковальчук та настоятель парафії Різдва Христового Української Греко-Католицької Церкви у Білій Церкві о. Ігор Гріщенко звершили поминальну панахиду за загиблими Героями Небесної Сотні.

 

У заході взяли участь: голова Української Республіканської Партії Сергій Джердж, одна з авторів книги, завідувач сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті Тетяна Ковтунович, громадський діяч Микола Хозеєв, працівники управління освіти і науки та відділу культури та туризму Білоцерківської міської ради, представники КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей», бібліотечної системи міста, представники громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.

Фотогалерея