Відбулося друге засідання тридцять восьмої сесії міської ради
31 жовтня відбулося друге засідання тридцять восьмої сесії Білоцерківської міської ради VІІ скликання, яке провів міський голова Геннадій Дикий.
Про зміни та доповнення до міського бюджету
Під час пленарного засідання було внесено зміни та доповнення до рішення міської ради від 22 грудня 2016 р. № 386-22-VII «Про бюджет м. Біла Церква на 2017 рік». З даного питання доповідала начальник фінансового управління Білоцерківської міської ради Світлана Терещук.
Вона відмітила, що Біла Церква має перевиконання доходної частини загального фонду місцевого бюджету станом на 01 жовтня 2017 року на 27,5 млн грн. Надходження до бюджету надійшли за рахунок сплати різних видів податків, серед яких – податок та збір на доходи фізичних осіб, акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, податок на майно, єдиний податок та інші, плати за розміщення тимчасово вільних коштів, місцевих бюджетів за надання адміністративних послуг тощо.
Також, відповідно до розпорядження голови Київської облдержадміністрації, до міста надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в сумі близько 333 тис. грн. та відповідно до розпорядження КМУ № 689-р від 27.09.2017. субвенція з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій в сумі 6300,0 тис.грн.
В результаті розгляду депутатами було запропоновано збільшити обсяг доходів та видатків місцевого бюджету за рахунок перевиконання доходної частини майже на 12 341,0 тис.грн. по загальному фонду, а саме: спрямувати 4001,9 тис.грн. на виплату матеріальної допомоги обслуговуючому персоналу підвідомчих установ управління освіти, охорони здоров»я, відділу у справах сім»ї та молоді, культури, фізичної культури та спорту, соціального захисту населення.
Управлінню охорони здоров»я виділено 256,2 тис.грн. на закупівлю овочів, управлінню освіти і науки – 49,6 тис.грн – на видалення аварійно-небезпечних дерев. Відділу з фізичної культури та спорту – 360,0 тис.грн. для придбання спортивної форми, реалізацію заходів програми розвитку футболу.
Управлінню соціального захисту населення виділено 1900,0 тис.грн., які будуть використані по програмі «Турбота», на ремонт та обслуговування автомобілів реабілітаційного центру «Шанс» та програму надання окремих видів пільг ( залізничний транспорт, послуги зв»язку). Відділ культури – 240,0 тис.грн. на проведення заходів.
Департаменту ЖКГ на проведення робіт з благоустрою міста – 5503,0 тис.грн.
Рішення також передбачає проведення перерозподілу коштів головних розпорядників в межах затверджених планових призначень.
Крім того, розподілені міжбюджетні трансферти за цільовим призначенням.
В черговий раз про добровільне об'єднання територіальних громад
Депутати міської ради підтримали ініціативу міського голови звернутися до Верховної Ради України щодо підтримки проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення".
Звернення підтримано з метою забезпечення прискорення реформи децентралізації публічної влади, впровадження спрощеної процедури приєднання громад до міст обласного значення та створення нових великих територіальних громад.
У документі висловлено прохання розглянути на найближчому черговому засіданні сесії Верховної Ради України даний проект та за результатами розгляду - прийняти його за основу та в цілому, оскільки процедура повноцінного об’єднання громад не можлива без участі міст обласного значення.
Звіт постійної комісії з питань земельних відносин
Депутати міської ради взяли до відома звіт постійної комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам'яток, історичного середовища та благоустрою.
Дана комісія була створена рішенням Білоцерківської міської ради від 11 грудня 2015 року № 06-02-VІІ, головою комісії було обрано Володимира Вовкотруба. До складу комісії входять 9 депутатів від 6 політичних сил.
Комісія працює вирішуючи питання, що належать до повноважень постійної комісії з питань земельних відносин, користується у своїй роботі й рядом законодавчих та нормативно-правових актів щодо земельних, податкових відносин, екологічних питань, ринку та оцінки земель тощо.
Доповідаючи дане питання Володимир Вовкотруб зазнаичв, що засідання комісії проходять відповідно регламенту Білоцерківської міської ради публічно і прозоро. За період роботи Білоцерківської міської ради VII скликання не відбулось жодного засідання комісії, на якому не було б кворуму, доказом чому є відеофіксація всіх засідань комісії. Рішення комісії приймаються виключно більшістю від складу комісії.
Засідання комісії скликаються в міру необхідності, де розглядаються і вирішуються питання у межах повноважень, визначених чинним законодавством.
За період роботи Білоцерківської міської ради VІІ скликання відбулось 100 засідань комісії (2015 ‒ 5, 2016 ‒ 63, 2017 ‒ 32).
Активну участь в роботі комісії під час розгляду питань, які не відносяться до адміністративних послуг, брали участь міський голова Дикий Г.А., депутат Верховної Ради України Марченко О.О., депутати Київської обласної ради Поляруш О.О., Запаскін М.Р., Хмельницький В.В., депутати Білоцерківської міської ради — Гейло І.В., Бабенко В.М., Шевченко О.О., Король А.П., Мартинюк С.І., Поліщук Д.А., Кошель В.О., Балас Ю.М., Кошляк Ю.М., члени виконавчого комітету Білоцерківської міської ради − Смуток Б.М., Фастовський В.П., Гнатюк В.В., керівники управлінь та відділів міської ради, комунальних підприємств, громадських організацій та об'єднань, профспілкові організації, представники духовенства, приватні підприємці та небайдужі жителі нашого міста.
З метою надання адміністративних послуг Білоцерківською міською радою у сфері земельних відносин відповідно до повноважень, покладених на постійну депутатську комісію, за звітний період було розглянуто 1800 питань: звернень органів виконавчої влади, громадян, юридичних та фізичних осіб. Постійно надавались консультації громадянам, представникам установ та організацій міста. Комісією здійснено близько 300 виїздів з метою обстеження земельних ділянок. Під час розгляду заяв, які потребують з’ясування деяких додаткових питань, з метою зменшення повторних звернень суб'єктами звернень, на засідання постійної комісії запрошувались заявники та представники відповідних управлінь і відділів міської ради, що в свою чергу давало можливість вивчити кожне питання та внести на розгляд сесії міської ради обґрунтоване рішення комісії.
За результатами розгляду комісії станом 23.10.2017 року радою прийнято рішення щодо передачі:
- громадянам у приватну власність 423 земельні ділянки;
- фізичним і юридичним особам в оренду близько 320 земельних ділянок;
- державним підприємствам, установам, організаціям у т. ч. ЗОШ та ДНЗ в постійне користування − 8 земельних ділянок;
- фізичним або юридичним особам у власність шляхом продажу – 3 земельні ділянки;
Надано близько 416 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, 152 дозволи на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості). Прийнято 257 рішень щодо укладення договорів про встановлення особистих строкових сервітутів.
На підставі рішень Білоцерківської міської ради управлінням регулювання земельних відносин Білоцерківської міської ради за звітний період було укладено близько 96 договорів оренди землі з юридичними особами загальною площею 21,4116 га та нараховано орендної плати на суму 4 071 783 грн., 148 договорів оренди землі з фізичними особами-підприємцями загальною площею 10,0752 га, та нараховано орендної плати на суму 1 652 653 грн., 37 договорів оренди землі з громадянами загальною площею 1,5180 га та нараховано орендної плати на суму 42 218 грн., 235 договорів про встановлення особистих строкових сервітутів загальною площею 0,9571 га на загальну суму орендної плати 926 435 грн.
Земельні ресурси займають особливе місце у формуванні інфраструктури розвитку міста. За рахунок продажу та оренди міських земель формується і поповнюється бюджет міста Біла Церква та проводяться фінансування основних напрямків його розвитку.
До міського бюджету від продажу землі під об’єктами нерухомості, які знаходяться у власності надійшло 761 700 грн. На підставі рішень міської ради про проведення робіт з експертної грошової оцінки земельних ділянок, які знаходяться в користуванні в 2017 році укладено 13 договорів про оплату авансового внеску та сплачено до місцевого бюджету 178950,73 грн.
Варто зазначити, що в цілому постійна комісія працює злагоджено і відповідально, наслідком чого є результативна, плідна робота, спрямована на вирішення основних завдань, поставлених перед нею, а освітній рівень членів комісії, досвід роботи представників комісії, комунікабельність, дають можливість детально і змістовно розглядати, компетентно вирішувати питання, які вносяться на розгляд постійної комісії, приймати обґрунтовані, виважені рішення, висновки і рекомендації, які враховуються при прийнятті рішень міською радою на сесіях.
Як зазначив Володимир Вовкотруб, на жаль, не всі питання вдалося вирішити позитивно, але вони знаходяться на контролі постійної комісії і ми маємо надію, що вони протягом періоду роботи ради нинішнього скликання будуть вирішені.
Важливими питаннями, які потребують першочергового вирішення залишаються:
1. Проведення інвентаризації суміжних з Білоцерківським районом земельних ділянок з метою встановлення та затвердження меж міста.
2. Інвентаризації земельних ділянок з метою проведення аукціонів (земельних торгів) на право володіння чи користування землею комунальної власності.
3. Відпрацювання чіткого механізму взаємодії між управліннями міської ради щодо державної реєстрації договорів на право користування земельною ділянкою, визначення розміру нарахування і стану сплати за користування землею комунальної власності.
Інші рішення розглянуті на сесійному засіданні:
- прийняли рішення про звільнення заступника міського голови Володимира Хмурича із займаної посади за угодою сторін, розглянувши його заяву;
- затверджено Програму організації харчування дітей у комунальних навчальних закладах м. Білої Церкви на 2017-2020 роки;
- затверджені інформаційні та технологічні картки адміністративних послуг Білоцерківської міської ради у галузі земельних відносин;
- внесені зміни в Положення про відділ з питань охорони праці управління економіки Білоцерківської міської ради, затверджене рішенням Білоцерківської міської ради від 03.11.2016 року № 333-18 —VII «Про затвердження положень про структурні підрозділи міської ради», шляхом викладення його у новій редакції;
- внесені зміни до Статуту Комунального підприємства Білоцерківської міської ради Будинок урочистих подій шляхом викладення його у новій редакції;
- внесені зміни та доповнення до рішення міської ради від 25 травня 2017 року № 73-32-VII « Про Програму підвищення безпеки дорожнього руху на території міста Біла Церква на 2017 - 2020 роки»;
- затверджені в новій редакції Додатки 1 і 2 рішення міської ради від 25 грудня 2015 року № 22-03-VII «Про створення матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій»;
-внесені зміни до Положення про департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради, затверджене рішенням міської ради від 22 грудня 2016 року № 404-22-VII «Про затвердження Положення про департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради», шляхом викладення його в новій редакції;
-розглянуто ряд майнових, земельних та інших питань, з яких прийняли відповідні рішення.